Ухвала від 23.01.2019 по справі 922/3972/14

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

УХВАЛА

"23" січня 2019 р.м. Харків Справа № 922/3972/14

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Новікової Н.А.

при секретарі судового засідання Цвірі Д.М.

розглянувши скаргу ПАТ «НАК «Нафтогаз України» на дії органу державної виконавчої служби вих. 14/5-2587в (вх. №29202 від 09.10.2018) у справі

за позовом Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України", 01001, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 6, код ЄДРПОУ 20077720;

до Комунального підприємства «Харківські теплові мережі», 61037,м. Харків, вул.. Мефодіїївська, 11, код ЄДРПОУ 31557119;

про стягнення 128105652,43 грн.

за участі представників учасників справи:

позивача - Верхацький І.В. (довіреність №14-17 від 16.01.2019);

відповідача - не з'явився;

представник ВПВР Департаменту ДВС Міністерства юстиції України - Фоміна В.І. (довіреність №13287/20.3/22-18 від 19.12.2018)

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство "Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" звернулось до господарського суду Харківської області з позовом, в якому просить стягнути з Комунального підприємства "Харківські теплові мережі" кошти у розмірі 128105652,43 грн., з яких: 78902613,84 грн. сума основного боргу, 8194997,32 грн. пеня, 6859638,71 грн. 3% річних, 34148402,56 грн. інфляційних втрат. Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач в порушення умов Договору № 619 від 30.09.2011 року неналежним чином виконав свої зобов'язання щодо оплати поставленого природного газу.

Рішенням господарського суду Харківської області від 03.11.2014 по справі № 922/3972/14 (суддя Суслова В.В.) позовні вимоги задоволено частково, стягнуто з Комунального підприємства "Харківські теплові мережі" на користь Публічного акціонерного товариства "Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" суму основного боргу у розмірі 78902613,84 грн., 3% річних у розмірі 6859638,71 грн., інфляційних витрат у розмірі 34148402,56 грн., пені у розмірі 1114519,64 грн., судового збору у розмірі 73080,00 грн..

На виконання вказаного рішення 18.11.2014 господарським судом Харківської області видано наказ на примусове виконання рішення суду від 03.11.2014.

21.09.2018 на адресу Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" надійшла постанова головного державного виконавця Відділу примусового викоання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Мазура Г.І. від 11.09.2018 про зупинення вчинення виконавчих дій в межах виконавчого провадження ВП № 45958698 з примусового виконання рішення господарського суду Харківської області у справі № 922/3972/14.

05.10.2018 Публічне акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" звернулось до господарського суду Харківської області зі скаргою на дії органу державної виконавчої служби від 05.10.2018 вих. №14/5-2597в (вх. №29202 від 09.10.2018), в якій просить визнати неправомірними дії головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Мазура Г.І. щодо зупинення вчинення виконавчих дій в межах виконавчого провадження ВП № 45958698 з примусового виконання рішення господарського суду Харківської області у справі № 922/3972/14 та зобов'язати начальника відділу якому безпосередньо підпорядкований головний державний виконавець Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Мазур Г.І. при здійсненні контролю скасувати постанову про зупинення вчинення виконавчих дій від 11.09.2018 в межах виконавчого провадження № 45958698.

У зв'язку з закінченням терміну повноважень судді Суслової В.В. розпорядженням від 09.10.2018 "Щодо призначення повторного автоматизованого розподілу скарги" № 666/2018 призначено повторний автоматизований розподіл скарги по справі №922/3972/14. Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи (заяви) між суддями для розгляду скарги по справі №922/3972/14 призначено суддю Новікову Н.А..

Ухвалою господарського суду Харківської області від 16.10.2018 у справі № 922/3972/14 скаргу Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія Нафтогаз України" на дії органу державної виконавчої служби від 05.10.2018 вих. №14/5-2597в (вх. №29202 від 09.10.2018 ) залишено без розгляду.

Постановою Східного апеляційного господарського суду Харківської області від 20.12.2018 ухвалу господарського суду Харківської області від 16.10.2018 у справі № 922/3972/14 скасовано, а справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 03.01.2019 скаргу Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" на дії органу державної виконавчої служби від 05.10.2018 вих. №14/5-2597в (вх. № 29202 від 09.10.2018 ) залишено без руху. Встановлено Публічному акціонерному товариству "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" строк для усунення недоліків - протягом п'яти днів з дня вручення копії ухвали про залишення скарги без руху, шляхом надання суду належним чином засвідчених доказів, які вказані в додатках до скарги на дії органу державної виконавчої служби від 05.10.2018 вих. №14/5-2597в (вх. №29202 від 09.10.2018 ).

14.01.2019 на виконання вимог ухвали господарського суду заявник надав клопотання (в порядку ст. 42 ГПК України ) вих. № 14/5-64В від 11.01.2019 (вх. № 809 від 14.01.2019) в якому просив долучити до матеріалів справи належним засвідчені докази, які вказані в додатках до скарги на дії органу державної виконавчої служби.

Ухвалою від 14.01.2019 прийнято скаргу Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" від 05.10.2018 вих. № 14/5-2597в (вх. № 29202 від 09.10.2018) до розгляду та призначено розгляд скарги на "23" січня 2019 року о 11:30 год..

23.01.2019 від Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України надійшов відзив на скаргу ПАТ «НАК «Нафтогаз України» від 22.01.2019 (вх. №1970 від 23.01.2018), в якому представник Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України заперечував проти задоволення скарги ПАТ «НАК «Нафтогаз України» з підстав передбачених п. 10. ч. 1 ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження» згідно якої, виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій до виключення боржника з Реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії». У зв'язку з чим, на думку представника ВПВР Департаменту ДВС України Міністерства юстиції України, що, оскільки відповідач включений до Реєстру теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії суб'єктів господарювання, головним державним виконавцем відділу Мазур Г.І. правомірно, керуючись п. 10 ч. 1 ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження», винесена постанова про зупинення вчинення виконавчих дій від 11.09.2018у ВП№ 45958698.

У судовому засіданні 23.01.2019 повноважний представник позивача просив суд, визнати неправомірними дії головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Мазура Г.І. щодо зупинення вчинення виконавчих дій в межах виконавчого провадження ВП № 45958698 з примусового виконання рішення господарського суду Харківської області у справі № 922/3972/14 та зобов'язати начальника відділу якому безпосередньо підпорядкований головний державний виконавець Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Мазур Г.І. при здійсненні контролю скасувати постанову про зупинення вчинення виконавчих дій від 11.09.2018 в межах виконавчого провадження № 45958698. В обґрунтування вказаної вимоги зазначив про те, що державним виконавцем при винесенні оспорюваної постанови про зупинення виконавчого провадження, невірно дійшов висновку про те, що відносини на підставі яких виникла заборгованість, яка стягується у виконавчому провадженні, підпадають під дію Закону України «Про заходи спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальнихх та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» від 03.11.2016, у зв'язку з чим, на думку позивача неправомірно на підставі п. 10 ч. 1 ст. 34 ЗУ «Про виконавче провадження» державним виконавцем зупинено провадження по справі.

Представник Відділу державної виконавчої служби у Харківській області Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, заперечував проти задоволення скарги з підстав наведених у відзиві, у зв'язку з чим, просив відмовити в задоволенні скарги повністю.

Відповідач (боржник) у судове засідання не з'явився, разом з цим, жодних клопотань про розгляд справи без участі його представників не надавав, про поважність причин неприбуття в судове засідання суд не повідомив, своїм правом щодо подання відзиву на скаргу не скористався, водночас, як вбачається з повідомлення про вручення поштового відправлення за №000927 ухвалу про призначення скарги до судового розгляду від 14.01.2019 отримано відповідачем ще 16.01.2019, у зв'язку з чим, суд дійшов висновку про те, що відповідач належним чином повідомлений про дату час та місце судового засідання, а тому у відповідності до ст. 342 ГПК України, суд дійшов висновку про можливість розгляду скарги без участі представника відповідача (боржника).

Розглянувши скаргу ПАТ «НАК «Нафтогаз України» на дії органу державної виконавчої служби вих. 14/5-2587в (вх. №29202 від 09.10.2018), суд виходить з наступного.

Рішенням господарського суду Харківської області від 03.11.2014 по справі № 922/3972/14 (суддя Суслова В.В.) позовні вимоги задоволено частково, стягнуто з Комунального підприємства "Харківські теплові мережі" на користь Публічного акціонерного товариства "Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" суму основного боргу у розмірі 78902613,84 грн., 3% річних у розмірі 6859638,71 грн., інфляційних витрат у розмірі 34148402,56 грн., пені у розмірі 1114519,64 грн., судового збору у розмірі 73080,00 грн..

На виконання вказаного рішення 18.11.2014 господарським судом Харківської області видано наказ на примусове виконання рішення суду від 03.11.2014.

21.09.2018 на адресу Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" надійшла постанова головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Мазура Г.І. від 11.09.2018 про зупинення вчинення виконавчих дій в межах виконавчого провадження ВП № 45958698 з примусового виконання рішення господарського суду Харківської області у справі № 922/3972/14.

Зазначена вище постанова мотивована тим, що дане виконавче провадження підпадає під дію п. 10 ч. 1 ст. 34, ст. 35 Закону України "Про виконавче провадження" та підлягає обов'язковому зупиненню, оскільки боржник - Комунальне підприємство "Харківські теплові мережі" у даній справі перебуває у Реєстрі теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії.

Стягувач вважає дії державного виконавця по зупиненню виконавчого провадження незаконними та такими, що суперечать вимогам ч. 4 ст. 34 Закону України "Про виконавче провадження", оскільки заборгованість яка підлягає стягненню з боржника на підставі рішення Господарського суду Харківської області по справі № 922/3972/14 виникла не у зв'язку з несвоєчасністю розрахунків останнього за спожитий природній газ, а у зв'язку з несвоєчасністю розрахунків за теплову енергію.

Надаючи правову кваліфікацію спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

У відповідності до ч.ч. 1, 2 статті 18 Закону "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Державний виконавець здійснює заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, встановленому виконавчим документом і цим Законом.

30 листопада 2016 року набрав чинності Закон України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії" № 1730-VIII від 03 листопада 2016 року, яким внесені відповідні зміни до Закону України "Про виконавче провадження", зокрема доповнено ст.34 Закону України "Про виконавче провадження".

Так, відповідно до пункту 10 частини 1 статті 34 Закону України "Про виконавче провадження" виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій у разі включення підприємств, що виробляють, транспортують та постачають теплову енергію, надають послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з постачання холодної води та послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), до реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії", з виконавчих проваджень, стягувачами за якими є Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", її дочірня компанія "Газ України", Публічне акціонерне товариство "Укртрансгаз", постачальники електричної енергії, а боржниками - підприємства, що виробляють теплову енергію, транспортують та постачають теплову енергію, надають послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, та підприємства централізованого водопостачання та водовідведення, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з постачання холодної води та послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем).

Згідно ч. 4 статті 34 Закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження з підстави, передбаченої пунктом 10 частини першої цієї статті, зупиняється у частині стягнення заборгованості за спожитий природний газ, використаний станом на 1 липня 2016 року для виробництва теплової та електричної енергії, послуг з опалення та постачання гарячої води (з урахуванням суми неустойки (штрафу, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість за спожитий природний газ), крім заборгованості, раніше реструктуризованої (розстроченої та/або відстроченої), у тому числі згідно з рішенням суду.

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16.06.17 № 152 Комунальне підприємство "Харківські теплові мережі" включене до Реєстру теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії.

Реєстр підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості - державна відкрита, загальнодоступна інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, обробку, захист, облік та надання інформації про підприємства та організації, які є учасниками процедури врегулювання заборгованості відповідно до цього Закону. Реєстр розміщується на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства (абз. 9 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії").

Суд звертає увагу на те, що Закон України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії" №1730-VIII (далі - Закон) визначає комплекс організаційних та економічних заходів, спрямованих на забезпечення сталого функціонування теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення; поширюється на відносини із врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії (ст. 2 цього Закону).

Відповідно абз. 5, 8 частини 1 статті 1 цього Закону заборгованістю, що підлягає врегулюванню, є, зокрема, кредиторська заборгованість перед постачальником природного газу теплопостачальних та теплогенеруючих організацій за спожитий природний газ, використаний для виробництва теплової та електричної енергії, надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води; постачальник природного газу - Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" та її дочірня компанія "Газ України".

Спожиті енергоносії - спожиті природний газ, електрична енергія (абз. 10 частина 1 статті 1 Закону).

Таким чином, виходячи з аналізу вищезазначених норм, для прийняття рішення про зупинення вчинення виконавчих дій на підставі положень п. 10 ч. 1 ст. 34 Закону України "Про виконавче провадження", державний виконавець повинен встановити наступні обставини: чи є стягувачем у виконавчому провадженні НАК "Нафтогаз України", її дочірня компанія "Газ України", ПАТ "Укртрансгаз", постачальники електричної енергії, а боржником - підприємство, що виробляє теплову енергію, транспортує та постачає теплову енергію, надає послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, та підприємство централізованого водопостачання та водовідведення, що надає послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з постачання холодної води та послуги з водовідведення; чи включено боржника до відповідного реєстру; чи стягується за рішенням суду заборгованість такого боржника за спожитий природний газ, використаний станом на 01.07.2016 р. для виробництва теплової та електричної енергії, послуг з опалення та постачання гарячої води (з урахуванням суми неустойки (штрафу, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість за спожитий природний газ) перед постачальником такого природного газу.

Як вбачається з матеріалів справи предметом спору у справі № 922/3972/14 було суму основного боргу у розмірі 78902613,84 грн., 3% річних у розмірі 6859638,71 грн., інфляційних витрат у розмірі 34148402,56 грн., пені у розмірі 1114519,64 грн., судового збору у розмірі 73080,00 грн., яка виникла не у зв'язку з несвоєчасністю розрахунків КП «ХТС» за спожитий природний газ, а у зв'язку з несвоєчасністю розрахунків за теплову енергію, що було предметом договору №619 купівлі-продажу теплової енергії, яка поставляється населенню та релігійним організаціям від 30.09.2011 (п.1.1, 1.2 договору).

Враховуючи вищевикладене, та приймаючи до уваги, що заборгованість комунального підприємства "Харківські теплові мережі" у вказаних правовідносинах виникла в розрахунках за теплову енергію, а не за спожитий природний газ, у державного виконавця не було законних підстав для зупинення виконавчого провадження ВП № 45958698 з примусового виконання наказу Господарського суду Харківської області від 18.11.2014 з стягнення основного боргу у розмірі 78902613,84 грн., 3% річних у розмірі 6859638,71 грн., інфляційних витрат у розмірі 34148402,56 грн., пені у розмірі 1114519,64 грн., судового збору у розмірі 73080,00 грн..

Окрім цього, щодо аргументів представника ВПВР Департаменту ДВС Міністерства юстиції України, про включення відповідача (боржника) до Реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості, суд зазначає, що включення комунального підприємства "Харківські теплові мережі" до реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за Законом України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії" не є безумовною підставою зупинення будь-якого виконавчого провадження. У зв'язку з чим, заперечення представника ВПВР Департаменту ДВС Міністерства юстиції України щодо скарги ПАТ «НАК «Нафтогаз України» є наслідком неправильного та довільного тлумачення державним виконавцем положень ст. 34 ЗУ «Про виконавче провадження» без системного взаємозв'язку з Законом України №1730-VIII.

Аналогічна правова позиція викладена у Постановах Верховного Суду у справі №33/229-04 від 19.03.2018 та №49/09-09 від 11.04.2018.

Окрім цього суд зазначає, що виконання судового рішення є невід'ємною складовою права кожного на судовий захист і охоплює, зокрема, законодавчо визначений комплекс дій, спрямованих на захист і відновлення порушених прав, свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави (п. 2 мотивувальної частини рішення Конституційного Суду України від 13.12.2012 № 18-рп/2012); невиконання судового рішення загрожує сутності права на справедливий розгляд судом (п. 3 мотивувальної частини рішення Конституційного Суду України від 25.04.2012 № 11-рп/2012); відповідно до усталеної практики Європейського Суду з прав людини право на суд, захищене ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, було б ілюзорним, якби національна правова система Високої Договірної Сторони дозволяла, щоб остаточне, обов'язкове для виконання судове рішення залишалося невиконаним на шкоду будь-якій зі сторін (рішення у справі "Горнсбі проти Греції" (Hornsby v. Greece), від 19 березня 1997 року, п. 40, Reports of Judgments and Decisions 1997-II); за певних обставин затримка з виконанням судового рішення може бути виправданою, але затримка не може бути такою, що спотворює сутність гарантованого пунктом 1 ст. 6 Конвенції права (рішення у справі "Іммобільяре Саффі" проти Італії", № 22774/93, п. 74, ECHR 1999-V).

Відповідно до ст. 343 ГПК України, за результатами розгляду скарги суд постановляє ухвалу. У разі встановлення обґрунтованості скарги суд визнає оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність неправомірними і зобов'язує державного виконавця або іншу посадову особу органу державної виконавчої служби, приватного виконавця усунути порушення (поновити порушене право заявника). Якщо оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність були прийняті або вчинені відповідно до закону, в межах повноважень державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця і право заявника не було порушено, суд постановляє ухвалу про відмову в задоволенні скарги.

За таких обставин, враховуючи, що заборгованість, яка підлягає стягненню з боржника на підставі рішення господарського суду Харківської області у справі № 922/3972/14 виникла не у зв'язку з несвоєчасністю розрахунків останнього за спожитий природний газ, а у зв'язку з несвоєчасністю розрахунків за теплову енергію, суд дійшов висновку, що скарга ПАТ «НАК «Нафтогаз України» на дії органу державної виконавчої служби вих. 14/5-2587в (вх. №29202 від 09.10.2018) є обґрунтованою, правомірною та такою, що підлягає задоволенню.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст. ст. 234, 235, ст. ст. 339-343 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Скаргу ПАТ «НАК «Нафтогаз України» на дії органу державної виконавчої служби вих. 14/5-2587в (вх. №29202 від 09.10.2018) - задовольнити.

Визнати неправомірними дії головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Мазура Г.І. щодо зупинення вчинення виконавчих дій в межах виконавчого провадження ВП № 45958698 з примусового виконання рішення господарського суду Харківської області у справі № 922/3972/14.

Зобов'язати начальника відділу якому безпосередньо підпорядкований головний державний виконавець Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Мазур Г.І. при здійсненні контролю скасувати постанову про зупинення вчинення виконавчих дій від 11.09.2018 в межах виконавчого провадження № 45958698.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку в порядку та в строки визначені статтями 254, 255 , 256, 257 ГПК України, з врахуванням п. 17.5 Перехідних положень ГПК України.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Ухвалу складено та підписано 28.01.2019

Суддя Н.А. Новікова