532/2379/18
2/532/148/2019
Іменем України
22 січня 2019 р. Кобеляцький районний суд Полтавської області в складі:
судді Мороз Т.М.,
з участю:
відповідача - ОСОБА_1,
секретаря судового засідання - Крейс О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кобеляки справу за позовом АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА ОСОБА_2 “ПРИВАТБАНК” до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
АТ КБ “ПРИВАТБАНК” звернувся до Кобеляцького районного суду із позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
В позовній заяві позивач вказував, що відповідно до умов укладеного договору від 14.01.2009 року ОСОБА_1 отримав кредит у розмірі 2000 грн. у вигляді встановленого кредитного ліміту на картковий рахунок.
Банк надав відповідачу кредит, однак ОСОБА_1 у порушення умов договору у встановлений строк не проводила чергові платежі.
Станом на 16.10.2018 року за відповідачем по укладеному кредитному договору рахується заборгованість на загальну суму 14372,67 грн.
Позивач просить суд стягнути із ОСОБА_1 на користь АТ КБ «ПРИВАТБАНК» заборгованість за кредитним договором та понесені судові витрати.
Представник позивача, акціонерного товариства комерційного банку «ПРИВАТБАНК» в судове засідання не з'явився, але надав письмову заяву, у якій просив справу розглянути без його присутності та повністю задовольнити позовні вимоги.
Відповідач, ОСОБА_1, в судовому засіданні позов не визнав та пояснив, що кредит він погасив, а картку здав у АТ «ПриватБанк», більше карткою не користувався.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши відповідача, вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що дійсно 14.01.2009 року акціонерне товариство комерційний банк «ПриватБанк» згідно заяви ОСОБА_1, останній отримав кредитну картку зі встановленим кредитним лімітом в сумі 2000 грн. (а.с. 8-22).
З довідки ПриватБанк вбчається, що ОСОБА_1 були видані кредитні картки: 4149437403500232 терміном дії до 06/12 та 5211537325453152 терміном дії до 07/16 (а.с.49).
Відповідач за кредитним договором свої зобов'язання належним чином не виконує, заборгованість перед Банком не погашає, а тому станом на 16.10.2018 року утворилась заборгованість по кредиту на загальну суму 14372,67 грн., яка складається із:
- тіло кредиту - 1564,23 грн.;
- відсотки за користування кредитом - 721,97 грн.;
- пеня - 11163,96 грн.,
- штраф (фіксована частина) - 250 грн.;
- штраф (процентна складова) - 672,51 грн. (а.с. 5-7).
Твердження позивача про погашення ним боргу та повернення кредитної карти позивачу спростовується виписками по рахунках, згідно яких вбачається, що кредитною карткою постійно користувалися, нею розраховувалися в магазинах, періодично проводилося поповнення рахунку (а.с.50-58).
Згідно ст. 1049 ЦК України, позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі, що була передана йому позикодавцем) у строк та порядку, що встановлені договором.
Відповідно до ч.2 ст. 1050 Цивільного кодексу України, якщо договором встановлено обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилась, та сплати процентів, належних йому.
Згідно ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог Цивільного Кодексу України.
Статтею 629 ЦК України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання, а в ч.1 ст. 625 ЦК України зазначено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.
Стаття 1054 ЦК України вказує, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірах та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти. Статтею 612 ЦК України передбачено, що боржник, який прострочив виконання зобов'язання, відповідає перед кредитором за завдані простроченням збитки і за неможливість виконання, що випадково настала після прострочення.
На підставі викладеного слід стягнути із ОСОБА_1 на користь АТ КБ «ПРИВАТБАНК» заборгованість за користування кредитом.
Крім цього, відповідно до ч. 2 ст. 141 ЦПК України, у разі задоволення позову судові витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються на відповідача, а тому із ОСОБА_1 на користь АТ КБ «ПРИВАТБАНК» слід стягнути сплачений за подання позовної заяви судовий збір в сумі 1762 грн.
Керуючись ст.ст. 12, 259, 263 ЦПК України; ст. ст. 526, 612, 625, 629, 1048-1050, 1054 ЦК України, суд, -
Позов АТ КБ «ПРИВАТБАНК» задовольнити повністю.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА ОСОБА_2 “ПРИВАТБАНК” заборгованість за договором від 14.01.2009 року в розмірі 14372,67 грн. (чотирнадцять тисяч триста сімдесят дві гривні 67 копійок).
Стягнути із ОСОБА_1, на користь АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА ОСОБА_2 “ПРИВАТБАНК” понесені судові витрати в розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) гривні.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Кобеляцького районного суду Полтавської області.
Учасники справи: акціонерне товариство «ОСОБА_2 банк «Приватбанк», 49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 50, код ЄДРПОУ 14360570, рах. № 29092829003111 (для погашення заборгованості та судових витрат), МФО № 305299; ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_2.
Суддя