справа № 520/20592/18
провадження № 2/520/2224/19
про витребування доказів
25.01.2019 року м. Одеса
Київський районний суд м. Одеси у одноособовому складі:
суддя Літвінова І.А. (головуючий),
розглянув в порядку письмового провадження клопотання позивачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про витребування доказів, зміну порядку розгляду справи зі спрощеного на загальний позовний, зупинення порядку провадження у цивільній справі № 520/20592/18 за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до ОСОБА_3, треті особи: Одеська міська рада, Виконавчий комітет Одеської міської ради, Київська районна адміністрація Одеської міської ради, Комунальне підприємство «Бюро технічної інвентаризації» Одеської міської ради, Комунальне підприємство «Право», Акціонерне товариство «Одесаобленерго» «про об'єднання часток, визнання їх об'єктом спільної сумісної власності з виділенням їх в натурі в окремий об'єкт нерухомого майна, припинення спільної часткової власності та встановлення меж землекористування, визначення порядку користування земельною ділянкою у відповідності до ідеальних часток у власності на домоволодіння»,
Позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до ОСОБА_3 ухвалою судді від 11.01.2019 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у цивільній справі №520/20592/18. Розгляд справи визначено провести в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи. Учасникам справи встановлено строк вчинення процесуальних дій - з 11 січня 2019 року по 11 лютого 2019 року.
Станом на 25.01.2019 року матеріали справи не містять доказів одержання вказаної ухвали позивачами та іншими учасниками справи.
Утім, 23 січня 2019 року до канцелярії Київського районного суду м. Одеси надійшло письмове клопотання позивачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про витребування доказів смерті відповідача, зміну порядку розгляду справи зі спрощеного без виклику учасників справи на загальний позовний та зупинення провадження у справі до встановлення правонаступників відповідача.
Клопотання обґрунтовується тим, що 21 січня 2019 року, позивачам стало відомо, що ОСОБА_3 (ІНФОРМАЦІЯ_1), до якого пред'явлений позов і який має статус відповідача, 19 січня 2019 року помер. У зв'язку з тим, що інформація щодо смерті особи, а саме отримання відповідного документу - витягу з ДРЦАС, є інформацією з обмеженим доступом, та у них, позивачів, виникли складнощі щодо отримання цієї інформації, позивачі вимушені звернутись до суду із клопотанням щодо отримання судом офіційної інформації, підтвердженої витягом з ДРЦАС про смерть відповідача - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (паспорт: серія КК № 413805, виданий Київським РВ ОМУ УМВС України в Одеській області). За їх неперевіреною інформацією - актовий запис про реєстрацію смерті ОСОБА_3 № 949, складений 20 січня 2019 року. Посилаючись на статтю 16 Закону України «Про захист персональних даних» позивачі просять суд, зробити запит до відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання УДМС України в Одеській області про реєстрацію місця проживання та інші персональні дані, що містяться в реєстрі територіальної громади/ Єдиному державному демографічному реєстрі, відносно відповідача ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, і отримати витяг з ДРЦАС з інформацією про смерть ОСОБА_3.
Згідно з частиною першою статті 95 ЦПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Відповідно до частини першої та другої статті 77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Частиною третьою статті 12 та частиною першою статті 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до частини першої статті 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Частиною першою статті 5 ЦПК України встановлено, що здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
У відповідності до частини першої статті 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
На цій підстав, суд дійшов висновку про необхідність витребувати докази смерті відповідача, оскільки такі дані мають істотне значення для вчинення процесуальних дій і встановлення порядку провадження у цій справі.
Щодо клопотання позивачів в частині зміни порядку розгляду справи та зупинення провадження у справі, то суд вважає вирішення цієї частини клопотання завчасним до одержання необхідних для розгляду справи доказів.
Керуючись ст. ст. 77, 84, 95, ч. 5 ст. 272, ст. ст. 352-355 ЦПК України, суд
Клопотання позивачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у цивільній справі №520/20592/18 в частині витребування доказів щодо смерті відповідача ОСОБА_3 - задовольнити.
Витребувати з Одеського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській області (вул. Середньофонтанська, 30Б, м. Одеса, 65039; код ЄДРПОУ 37947454) копію актового запису про смерть ОСОБА_3 (непідтверджена інформація: дата народження - 09 жовтня 1955 року, паспорт громадянина України: серія КК №413805, виданий Київським РВ ОМУ УМВС України в Одеській області; орієнтована дата смерті - 19 січня 2019 року; підтверджена інформація: адреса реєстрації: м. Одеса, вул. 6 ст. Люстдорфської дороги, 16 лінія, буд. 3).
Докази направити на адресу Київського районного суду м. Одеси (м. Одеса, вул.. Варненська, 3-Б) для приєднання до матеріалів цивільної справи № 520/20592/18 (суддя - Літвінова І.А.).
Розгляд клопотання в частині зміни порядку розгляду справи та зупинення провадження у справі - відкласти до одержання доказів, витребуваних ухвалами від 25.01.2019 року та 11.01.2019 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання судом.
Витребувані цією ухвалою докази надати суду у мінімально можливі строки.
У разі неможливості подати витребувані докази до суду, повідомити суд про неможливість подати докази із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
Попередити виконавців ухвали, що у разі неповідомлення суд про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, винні особи несуть відповідальність, передбачену законом, у тому числі шляхом застосування судом до відповідної особи заходів процесуального примусу, передбачених Цивільним процесуальним кодексом України.
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає, заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала надсилається до Єдиного державного реєстру судових рішень в день її складання. З текстом ухвали можна ознайомитись за веб-адресою: www.reyestr.court.gov.ua.
Можливість отримати інформацію щодо справи, що розглядається, учасники справи мають на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет. Веб-адреса сторінки: http://ki.od.court.gov.ua .
Суддя
ОСОБА_4