Справа № 396/2436/15-к
Провадження № 1-в/396/16/19
Іменем України
25.01.2019 року Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
за участю: представника Новоукраїнського ВП ГУНП ОСОБА_3 ,
особи, відносно якої внесено подання ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Новоукраїнка подання начальника Новоукраїнського ВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , зареєстрований АДРЕСА_2 , працює різноробочим по встановленню сонячних батарей, раніше судомого: 22.01.2016 року Новоукраїнським районним судом за ч.3 ст. 185 КК України до 4-х років позбавлення волі, звільненого 18.10.2018 року умовно-достроково з невідбутим строком покарання 9 місяців 3 дні; судимість в установленому законом порядку не погашена;
Начальник Новоукраїнського ВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , який після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, за місцем проживання характеризується негативно, алкогольними напоями не зловживає, ніде не працює, інколи порушує громадський порядок, з сусідами не підтримує дружніх стосунків, проживає за рахунок випадкових заробітків, товаришує з особами схильними до крадіжок та вживання алкогольних напоїв, протягом року вчинив чотири адміністративних правопорушення, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності.
В судовому засіданні представник Новоукраїнського ВП ГУНП в Кіровоградській області подання підтримав повністю.
ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечив щодо задоволення подання.
Заслухавши пояснення представника Новоукраїнського ВП ГУНП в Кіровоградській області, ОСОБА_4 , розглянувши матеріали подання, суд вважає, що подання підлягає задоволенню так, як в судовому засіданні встановлено наступні обставини.
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, житель АДРЕСА_1 , зареєстрований АДРЕСА_2 , працює різноробочим по встановленню сонячних батарей, раніше судомий: 22.01.2016 року Новоукраїнським районним судом за ч.3 ст. 185 КК України до 4-х років позбавлення волі, звільнений 18.10.2018 року умовно-достроково з невідбутим строком покарання 9 місяців 3 дні; судимість в установленому законом порядку не погашена.
ОСОБА_4 після відбуття покарання на шлях виправлення не став, за місцем проживання характеризується негативно, офіційно не працює, товаришує з особами схильними до крадіжок та розпивання спиртних напоїв, протягом останнього місяця чотири рази притягувався до адміністративної відповідальності, а саме:
- 02.01.2019 року Новоукраїнським районним судом Кіровоградської області за ч.1 ст.51 КУпАП у виді штрафу в розмірі 51 грн.;
- 03.01.2019 року Новоукраїнським районним судом Кіровоградської області за ст.173 КУпАП у виді штрафу в розмірі 1701 грн.;
- 09.01.2019 року Новоукраїнським районним судом Кіровоградської області за ч.1 ст.178 КУпАП у виді попередження;
- 09.01.2019 року Новоукраїнським відділом поліції ГУНП в Кіровоградській області за ст.177 КУпАП у виді штрафу в розмірі 17 грн.;
Відповідно ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до змісту ст. 6 ч. 1 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
За матеріалами міськрайвідділів адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених в п. "в" ст.3 Закону "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", до подання начальника в цьому випадку має бути додано матеріали, які свідчать про те, що, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, особа систематично порушувала громадський порядок і права інших громадян, вчиняла інші правопорушення.
З цього приводу Пленум Верховного Суду України роз'яснив, що під іншими правопорушеннями слід розуміти порушення, які посягають на громадську безпеку чи порядок управління, причому, за кожне правопорушення особа притягувалась до відповідальності у встановленому порядку.
Судом встановлено, що дійсно, ОСОБА_4 порушує громадський порядок, вчиняючи адміністративні правопорушення, за що протягом останнього місяця чотири рази притягувався до адміністративної відповідальності.
Даючи оцінку поданій характеристиці та матеріалам подання, суд вважає, що ОСОБА_4 підпадає під можливість встановлення за ним адміністративного нагляду, та беручи до уваги, що після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 не став на шлях виправлення і залишається небезпечним для суспільства, веде себе зухвало, не вважає за необхідне виконувати процесуальні рішення суду, продовжує порушувати громадський порядок, систематично допускає вчинення адміністративних правопорушень, на заходи профілактичного характеру з боку органів поліції не реагує, може повторно скоїти кримінальне правопорушення, суд вважає, що встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду є доцільним строком на 1 рік.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне подання задовольнити.
Керуючись ст. ст.3,6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі",суд
Подання начальника Новоукраїнського ВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд, відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , строком на 1 (один) рік з наступними обмеженнями:
1.Заборонити ОСОБА_4 виїжджати за межі міста (населеного пункту) в особистих справах без дозволу поліції. У разі необхідності виїзду, зобов'язаний письмово попередити працівників поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про мету, термін виїзду, точну адресу, місце перебування, отримати дозвіл на виїзд, маршрутний листок та з'являтися в поліцію для реєстрації.
2. Заборонити залишати своє помешкання, за яким проживає, після 21-ї години і до 6 годин ранку, без отримання на те письмового дозволу керівництва поліції. При необхідності порушення цієї заборони піднаглядний з поважної причини зобов'язаний попередити керівництво поліції.
3. Заборонити відвідування барів, ресторанів, кафе, магазинів та інших громадських місць де спиртні напої реалізуються на розлив, без відповідного дозволу поліції.
4. Зобов'язати громадянина ОСОБА_4 , з'являтися на реєстрацію в поліцію чотири рази на місяць тобто кожної п'ятниці тижня з 9-00 години до 17-00 години.
Ухвала може бути оскаржена до Кропивницького апляційного суду через Новоукраїнський районний суд протягом семи днів з моменту проголошення.
Головуючий: ОСОБА_1