Рішення від 24.01.2019 по справі П/811/2042/17

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 січня 2019 року м. Кропивницький Справа № П/811/2042/17

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Кармазиної Т.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (письмового провадження) справу за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю “Кік-Агро” до Державної фіскальної служби України та Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Державної фіскальної служби України Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області щодо незбільшення ліміту реєстраційної суми ПДВ ТОВ “Кік-Агро” до системи електронного адміністрування ПДВ при реєстрації податкової накладної №47/2 на суму 8139294 грн. (ПДВ 1356549 грн.);

- зобов'язати відповідачів збільшити у системі електронного адміністрування ПДВ суму, на яку ТОВ “Кік-Агро” має право реєструвати податкові накладні та /або розрахунки коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних на величину від'ємного значення та відобразити відповідне збільшення у витягу з системи електронного адміністрування ПДВ, при реєстрації податкової накладної №47/2 на суму 8139294 грн. (ПДВ 1356549 грн.).

Ухвалою від 27.11.2017 відкрито провадження у справі та справу призначено до розгляду на 06.12.2017 (т.1 а.с.3).

06.12.2017 сторони в судове засідання не з'явилися, розгляд справи відкладено на 18.01.2018. (т.1 а.с.32).

Ухвалою суду від 18.01.2018 року у відповідності до норм КАС України в редакції чинній з 15.12.2017, вирішено здійснювати розгляд даної справи за правилами спрощеного позовного провадження та справу призначено до розгляду по суті на 16.02.2018, витребувано додаткові докази (т.1 а.с.75-76).

16.02.2018 сторони в судове засідання не з'явилися, подавши клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження (т.1 а.с.88, 125).

Ухвалою суду від 27.02.2018 задоволено клопотання представника позивача, по справі призначено судово-економічну експертизу, провадження у справі зупинено. Проведення судово-економічної експертизи доручено судовому експерту ОСОБА_1, свідоцтво №950 від 28.04.2017 року, що знаходиться за адресою: 25006, АДРЕСА_1 (т.1 а.с.130-131).

24.10.2018 року судовим експертом ОСОБА_1 подано до суду висновок експерта за результатами проведення судово-економічної експертизи від 23.10.2018 №11/1,2-167, складений згідно ухвали суду від 27.02.2018. У зв'язку з чим, ухвалою від 29.10.2018 судом поновлено провадження у даній адміністративній справі та призначено судове засідання на 15.11.2018 (т.5 а.с.22).

15.11.2018 судове засідання не відбулося у зв'язку з перебуванням судді на лікарняному, розгляд справи перенесено на 05.12.2018 (т.5 а.с.30).

05.12.2018 представник позивача в судове засідання не з'явився, подавши клопотання про відкладення, представником відповідача подано клопотання про витребування додаткових доказів, перерва до 14.01.2019 (т.5 а.с.39).

В судове засідання, призначене на 14.01.2019, представники сторін не з'явилися, подавши до суду заяви про розгляд справи в порядку письмового провадження (т.5 а.с.71).

Враховуючи викладене, а також з урахуванням приписів ч.3 ст.194 КАС України, суд визнав за можливе продовжити розгляд справи у порядку письмового провадження.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що 31.12.2015 ТОВ “Кік-Агро” виписано на адресу ТОВ “Агроєвротрейд” податкову накладну №47/2 на суму 8139294 грн. (ПДВ 1356549 грн.). При реєстрації даної податкової накладної платником податків отримано квитанцію №1 від 19.01.2016, в якій вказано, що документ не може бути прийнятий, оскільки сума ПДВ в документі (1356549 грн.) не може перевищувати суму ліміту на рахунку ПДВ, який на час подання для реєстрації зазначеної податкової накладної становив 50037,52 грн.. При цьому, посилався на протиправність бездіяльності відповідачів щодо не збільшення автоматично значення реєстраційної суми на суму від'ємного значення, яка була зазначена позивачем в рядку 24 податкової декларації з ПДВ, що є порушенням на думку позивача п.200-1.3 ст.200-1.1 та п.34 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України. Крім того, зазначав, що станом на момент реєстрації податкової накладної, виписаної ТОВ “Кік-Агро” №47/2 від 31.12.2015 на суму 8139294 грн. (ПДВ 1356549 грн.), сума ліміту на рахунку ПДВ ТОВ “Кік-Агро” мала бути збільшена на суму 1356549 грн., сума поповнення електронного рахунку з поточного рахунку згідно платіжного доручення №4 від 19.01.2016.

Згідно наданого до суду відзиву на позов, відповідач позовні вимоги не визнав у повному обсязі, в задоволенні позову просив відмовити, зважаючи на відсутність у податкового органу підстав для реєстрації податкової накладної від 31.12.2015 №47/2, на суму 8139294 грн. (ПДВ 1356549 грн.), виписаної ТОВ “Кік-Агро” на адресу ТОВ “Агроєвротрейд”, у зв'язку з відсутністю, станом на 19.01.2016, ліміту на рахунку ПДВ для реєстрації податкової накладної, визначеного п.200-1.3 ст. 200-1 Податкового кодексу України, сума якого складала 50037,52 грн. (т.1 а.с.28).

Дослідивши докази і письмові пояснення сторін, викладені у заявах по суті справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з таких підстав.

Судом встановлено, що 31.12.2015 ТОВ “Кік-Агро” складено податкову накладну №47/2 на поставку соняшника покупцю - ТОВ “Агроєвротрейд”, у кількості 904,366 т. на загальну суму 8139294 грн. (ПДВ 1356549 грн.), згідно договору поставки №30121502 від 30.12.2015, яку позивачем подано на реєстрацію до податкового органу (т.1 а.с.12).

Податковим органом складено квитанцію №1 від 19.01.2016 про реєстрацію податкової накладної ТОВ “Кік-Агро” №47/2 від 31.12.2015, в якій зазначено, що документ не може бути прийнятий, оскільки сума ПДВ в документі (1356549 грн.) не може перевищувати ліміту на рахунку ПДВ продавця, який на час подання для реєстрації зазначеної податкової накладної становив 50037,52 грн. (т.1 а.с.13-15).

10 листопада 2017 року позивач звернувся до відповідачів із запитом, в якому просив повідомити об'єктивні причини з послідуючим посиланням на норми чинного законодавства неможливості реєстрації податкової накладної ТОВ “Кік-Агро” №47/2 від 31.12.2015 (т.1 а.с.16).

21 листопада 2017 року Головне управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області, листом за вих.№8401/10/11-28-12-01-16, посилаючись на п.200-1.1 ст.200-1 Податкового кодексу України, Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №569 від 16.10.2014, повідомило позивача, що враховуючи інформацію з електронних баз даних та отримані матеріали ТОВ “Кік-Агро”, податковим органом встановлено, що податкова накладна ТОВ “Кік-Агро” №47/2 від 31.12.2015 не зареєстрована у зв'язку з відсутністю, станом на 19.01.2016, ліміту на рахунку ПДВ для реєстрації податкової накладної, визначеного п.200-1.3 ст.200-1 Податкового кодексу України, сума якого складала 50037,52 грн. (т.1 а.с.18).

Не погоджуючись з таким висновком податкового органу, позивач, стверджуючи, що ним 19.01.2016 здійснено поповнення рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість у сумі 1356549 грн., згідно платіжного доручення №4 від 19.01.2016., які мали бути зараховані в той же день. Що, на думку позивача, було підставою для вчинення податковим органом дій щодо збільшення ліміту на рахунку ПДВ позивача га суму 1356549 грн., звернувся до суду з даним позовом.

На підтвердження зазначених обставин позивачем надано суду копію платіжного доручення №4 від 19.01.2016, згідно якого останнім здійснено поповнення рахунку №37520100102841, відкритий у Казначействі України (ел.адм.под) у системі електронного адміністрування податку на додану вартість на суму 1356549 грн., з відміткою: “Одержано банком 19.01.2016” (т.5 а.с.60).

Електронне адміністрування податку на додану вартість в Україні регламентується статтею 200-1 Податкового кодексу України (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) та Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №569 від 16.10.2014 (далі за текстом - Порядок №569, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до п.п.200-1.1 - 200-1.7 ст.200-1 Податкового кодексу України система електронного адміністрування податку на додану вартість забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку:

суми податку, що містяться у виданих та отриманих податкових накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних;

суми податку, сплачені платниками при ввезенні товару на митну територію України;

суми поповнення та залишку коштів на рахунках в системі електронного адміністрування податку на додану вартість;

суми податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних;

інші показники, які згідно з вимогами пункту 34 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" цього Кодексу враховуються під час обрахунку суми податку, обчисленої за формулою, визначеною пунктом 200 1.3 статті 200 1 цього Кодексу.

Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Платникам - сільськогосподарським підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, додатково відкриваються:

а) рахунки в системі електронного адміністрування податку, призначені для перерахування коштів до Державного бюджету України та на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для здійснення операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг (крім зернових і технічних культур та продукції тваринництва, визначеної у пункті 209.19 статті 209 цього Кодексу);

б) рахунки в системі електронного адміністрування податку, призначені для перерахування коштів до Державного бюджету України та на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для здійснення операцій з постачання зернових та технічних культур, визначених у пункті 209.19 статті 209 цього Кодексу;

в) рахунки в системі електронного адміністрування податку, призначені для перерахування коштів до Державного бюджету України та на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для здійснення операцій з постачання продукції тваринництва, визначеної у пункті 209.19 статті 209 цього Кодексу.

Для відкриття рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника.

Платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму податку (SНакл), обчислену за такою формулою:

еНакл = еНаклОтр + еМитн + еПопРах + еОвердрафт - еНаклВид - еВідшкод - еПеревищ,

де:

SНаклОтр - загальна сума податку за отриманими платником податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, податковими накладними, складеними платником податку відповідно до пункту 208.2 статті 208 цього Кодексу та зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних;

SМитн - загальна сума податку, сплаченого платником при ввезенні товарів на митну територію України;

еПопРах - загальна сума поповнення з поточного рахунку платника податку рахунка в системі електронного адміністрування податку, в тому числі рахунків у системі електронного адміністрування податку платника - сільськогосподарського підприємства, що обрало спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, зазначених у підпунктах "а" - "в" пункту 200 1.2 цієї статті.

Не враховуються в обрахунку показника еПопРах суми, зараховані на рахунки платників у системі електронного адміністрування податку з:

а) рахунків у системі електронного адміністрування податку, відкритих для перерахування коштів до Державного бюджету України та на спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для здійснення операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг (крім зернових та технічних культур та продукції тваринництва, визначених у пункті 209.19 статті 209 цього Кодексу);

б) рахунків у системі електронного адміністрування податку, відкритих для перерахування коштів до Державного бюджету України та на спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для здійснення операцій з постачання зернових та технічних культур, визначених у пункті 209.19 статті 209 цього Кодексу;

в) рахунків у системі електронного адміністрування податку, відкритих для перерахування коштів до Державного бюджету України та на спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для здійснення операцій з постачання продукції тваринництва, визначеної у пункті 209.19 статті 209 цього Кодексу.

У разі проведення органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, розрахунків платника податку з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з подальшим спрямуванням коштів відповідно до закону України про Державний бюджет України в рахунок погашення заборгованості з податку, в поповнення рахунка в системі електронного адміністрування податку враховується в межах проведених розрахунків з податку сума зменшення залишку узгоджених податкових зобов'язань такого платника податку, не сплачених до бюджету, термін сплати яких настав, що обліковується органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, до виконання в повному обсязі за коригуючими реєстрами.

Порядок та строки врахування таких сум зменшення в поповнення рахунка в системі електронного адміністрування податку встановлюються Кабінетом Міністрів України.

еОвердрафт - сума середньомісячного розміру сум податку, які за останніх 12 звітних (податкових) місяців були задекларовані платником до сплати до бюджету та погашені чи розстрочені або відстрочені, а також задекларовані платником - сільськогосподарським підприємством, що обрав спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу.

Показник еОвердрафт щокварталу (протягом перших шести робочих днів такого кварталу) підлягає автоматичному перерахунку з урахуванням показника середньомісячного розміру сум податку, які за останніх 12 звітних (податкових) місяців станом на дату такого перерахунку, були задекларовані платником до сплати до бюджету та погашені чи розстрочені або відстрочені, а також задекларовані платником - сільськогосподарським підприємством, що обрав спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу. Такий перерахунок здійснюється шляхом віднімання суми попереднього збільшення та додавання суми збільшення згідно з поточним перерахунком.

Платникам податку, які станом на 1 січня 2016 року зареєстровані платниками податку на додану вартість менш як 12 звітних (податкових) місяців, а також платникам, зареєстрованим платниками податку на додану вартість після 1 січня 2016 року, - таке збільшення здійснюється протягом перших шести робочих днів кварталу, що настає за кварталом, в якому строк такої реєстрації досягає 12 звітних (податкових) місяців.

SНаклВид - загальна сума податку за виданими платником податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних;

SВідшкод - загальна сума податку, заявлена платником до бюджетного відшкодування з урахуванням сум коригувань, проведених за результатами перевірок;

SПеревищ - загальна сума перевищення податкових зобов'язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Показники формули, визначеної цим пунктом, обраховуються з 1 липня 2015 року. Під час обрахунку показників S НаклОтр та S НаклВид також використовуються розрахунки коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, до податкових накладних, складених до 1 липня 2015 року, що підлягали наданню покупцям - платникам податку. Для обрахунку показників S НаклОтр, S НаклВид та S Митн використовуються документи (податкові накладні, розрахунки коригування, митні декларації, аркуші коригування та додаткові декларації), складені починаючи з 1 липня 2015 року.

Під час обрахунку суми S Накл також використовуються показники, визначені пунктами 34, 34 1 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" цього Кодексу.

На рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника зараховуються кошти:

а) з власного поточного рахунку платника в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до пункту 200 1.3 статті 200 1 цього Кодексу;

б) з власного поточного рахунку платника в сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку;

в) з рахунків платників, відкритих у відповідних органах казначейства для проведення розрахунків з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, а рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з подальшим спрямуванням коштів відповідно до Закону України про Державний бюджет України;

г) з бюджету в сумах надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на додану вартість, повернутих платнику податків у порядку, встановленому статтею 43 цього Кодексу.

З рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника перераховуються кошти до державного бюджету в сумі податкових зобов'язань з податку на додану вартість, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду, та на поточний рахунок платника податку за його заявою, яка подається до контролюючого органу у складі податкової звітності з податку на додану вартість, у розмірі суми коштів, що перевищує суму задекларованих до сплати до бюджету податкових зобов'язань та суми податкового боргу з податку. При цьому перерахування коштів на поточний рахунок платника може здійснюватися у разі відсутності перевищення суми податку, зазначеної у виданих податкових накладних, складених у звітному періоді та зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних, над сумою податкових зобов'язань з податку за операціями з постачання товарів/послуг, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість у цьому звітному періоді.

Кошти, що надійшли на рахунки, визначені у підпунктах "а" - "в" пункту 200 1.2 цієї статті, автоматично перераховуються органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, на рахунок такого платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість та на спеціальний рахунок такого платника протягом наступного операційного дня. Реквізити такого спеціального рахунка платник - сільськогосподарське підприємство, що обрав спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, зобов'язаний зазначати у податковій звітності з податку на додану вартість.

На запит платника податку йому шляхом надсилання електронного повідомлення надається інформація про рух коштів на його рахунках у системі електронного адміністрування податку.

За підсумками звітного податкового періоду, відповідно до задекларованих в податковій декларації результатів, платником проводиться розрахунок з бюджетом у порядку, визначеному статтями 200 та 209 цього Кодексу.

Якщо на дату подання податкової звітності з податку сума коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої звітності, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої податкової звітності заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню:

а) або до бюджету в рахунок сплати податкових зобов'язань з податку;

б) або на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов'язань з податку.

На суму податку, що відповідно до поданої заяви підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника, на момент подання заяви зменшується значення суми податку, визначеної пунктом 200 1.3 статті 200 1 цього Кодексу, шляхом зменшення на таку суму показника загальної суми поповнення рахунку в системі електронного адміністрування податку з поточного рахунку платника (еПопРах).

Перерахування коштів на поточний рахунок платника може здійснюватися у разі, якщо таке зменшення загальної суми поповнення електронного рахунка (еПопРах) не призведе до формування від'ємного значення суми податку, визначеної відповідно до пункту 200 1.3 статті 200 1 цього Кодексу (еНакл).

Для відповідного перерахування таких коштів центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, реєстр, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника, сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету/на поточний рахунок та реквізити поточного рахунку платника (у випадку подання заяви платника на повернення коштів на такий рахунок).

На підставі такого реєстру орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів після граничного терміну, встановленого цим Кодексом для самостійної сплати платником сум податкових зобов'язань, здійснює таке перерахування до бюджету/на поточний рахунок платника податку.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує податкову і митну політику, має право надсилати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, коригуючі реєстри для уточнення інформації, зазначеної у раніше надісланих реєстрах.

Кошти, зараховані на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, є коштами, які використовуються виключно у цілях, визначених пунктом 200 1.5 статті 200 1 цього Кодексу та погашення податкового боргу з податку на додану вартість.

Пунктом 34 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України встановлено, що станом на третій робочий день після дати набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість" зареєстрованим платникам податку значення суми податку (позитивне або від'ємне), на яку такий платник має право зареєструвати податкові накладні / розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначене пунктом 200 1.3 статті 200 1 цього Кодексу, та значення усіх її складових, визначених цим Кодексом, дорівнюють нулю, крім значень її складових S НаклОтр, S НаклВид та S Митн, що були сформовані починаючи з 1 липня 2015 року. Зареєстрованим платникам податку таке значення автоматично збільшується контролюючим органом:

1) на суму середньомісячного розміру сум податку, які за останні 12 звітних (податкових) місяців (червень 2014 року - травень 2015 року) / 4 квартали (II квартал 2014 року - I квартал 2015 року) були задекларовані платником до сплати до бюджету та погашені чи розстрочені або відстрочені, а також задекларовані як такі, що спрямовуються на спеціальний рахунок платника - сільськогосподарського підприємства, що обрав спеціальний режим відповідно до статті 209 цього Кодексу. Платникам податку, які станом на 1 липня 2015 року зареєстровані платниками податку на додану вартість:

більше ніж 12 звітних (податкових) місяців / 4 квартали - таке збільшення здійснюється протягом третього робочого дня після дати набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість";

менше ніж 12 звітних (податкових) місяців / 4 квартали, а також платникам, зареєстрованим платниками податку на додану вартість після 1 липня 2015 року, - таке збільшення здійснюється протягом першого числа кварталу, що настає за кварталом, в якому строк такої реєстрації досягає 12 звітних (податкових) місяців / 4 квартали.

Така сума збільшення щокварталу (протягом першого числа відповідного кварталу) підлягає автоматичному перерахунку з урахуванням показника середньомісячного розміру сум податку, які за останні 12 звітних (податкових) місяців / 4 квартали станом на дату такого перерахунку були задекларовані платником до сплати до бюджету та погашені чи розстрочені або відстрочені, а також задекларовані як такі, що спрямовуються на спеціальний рахунок платника - сільськогосподарського підприємства, що обрав спеціальний режим відповідно до статті 209 цього Кодексу, чи залишаються у розпорядженні сільськогосподарського підприємства відповідно до пункту 209.18 статті 209 цього Кодексу. Такий перерахунок здійснюється шляхом віднімання суми попереднього збільшення та додавання суми збільшення згідно з поточним перерахунком;

2) протягом третього робочого дня після дати набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість" на суму залишків коштів на рахунках платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість станом на початок такого дня за вирахуванням сум, заявлених платником у складі податкової звітності з податку за звітний (податковий) період за червень 2015 року до перерахування з електронного рахунку до бюджету в рахунок сплати податкових зобов'язань з податку та/або на поточний рахунок платника відповідно до пункту 200 1.6 статті 200 1 цього Кодексу. До 31 липня 2015 року / 20 серпня 2015 року сума, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні / розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, зменшується на суму податкових зобов'язань, задекларованих за звітний (податковий) період за червень 2015 року / II квартал 2015 року;

3) протягом 10 календарних днів після дати набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість" на суму помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на додану вартість станом на 1 липня 2015 року. На суму такого збільшення одноразово:

а) якщо за результатами звітного (податкового) періоду за червень 2015 року / II квартал 2015 року платником податку задекларовано суми податку на додану вартість до сплати до бюджету, - зменшується контролюючим органом в інформаційній системі показників стану розрахунку платників інформаційної бази контролюючого органу така сума, задекларована до сплати до бюджету за результатами звітного (податкового) періоду за червень 2015 року / II квартал 2015 року, з одночасним зменшенням суми податку, що підлягає перерахуванню з рахунку платника в системі електронного адміністрування податку до бюджету, що зазначається у реєстрі, на підставі якого орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, здійснює таке перерахування;

б) якщо за результатами звітного (податкового) періоду за червень 2015 року / II квартал 2015 року платником податку задекларовано суми податку на додану вартість до сплати до бюджету в розмірі, що є меншим ніж сума помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на додану вартість станом на 1 липня 2015 року або задекларовано від'ємне значення податку, - збільшується платником податку сума від'ємного значення, сформована за результатами звітного (податкового) періоду за липень 2015 року / III квартал 2015 року, яка переноситься до податкової звітності з податку звітного (податкового) періоду за серпень 2015 року / IV квартал 2015 року.

Помилково та/або надміру сплачені грошові зобов'язання з податку на додану вартість вважаються погашеними одночасно із збільшенням суми податку, на яку такий платник має право зареєструвати податкові накладні / розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначеної пунктом 200 1.3 статті 200 1 цього Кодексу;

4) до 31 липня 2015 року для платників податків, що застосовують звітний (податковий) період місяць, без проведення перевірок, передбачених статтею 200 цього Кодексу, на суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, та суму непогашеного від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного (податкового) періоду, що зазначено в податковій звітності з податку на додану вартість, у якій відображаються розрахунки з бюджетом та/або відображаються операції, що стосуються спеціального режиму оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, за червень 2015 року. На таку суму платником податку збільшується розмір суми податкового кредиту за звітний (податковий) період (липень 2015 року).

Суми такого від'ємного значення можуть бути перевірені контролюючим органом у загальновстановленому порядку;

5) до 20 серпня 2015 року для платників податків, що застосовують звітний (податковий) період, що дорівнює кварталу, без проведення перевірок, передбачених статтею 200 цього Кодексу, на суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду та суму непогашеного від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного періоду, що зазначено в податковій звітності з податку на додану вартість, у якій відображаються розрахунки з бюджетом та/або відображаються операції, що стосуються спеціального режиму оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, за II квартал 2015 року. На таку суму платником податку збільшується розмір суми податкового кредиту за звітний (податковий) період за III квартал 2015 року.

Суми такого від'ємного значення можуть бути перевірені контролюючим органом у загальновстановленому порядку.

Згідно п.2 Порядку №569 рахунок у системі електронного адміністрування податку (далі - електронний рахунок) - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який таким платником перераховуються кошти у сумі, необхідній для досягнення розміру суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), а також у сумі, необхідній для сплати узгоджених податкових зобов'язань з податку; спеціальний рахунок - рахунок, відкритий у банку та/або органі Казначейства сільськогосподарськими підприємствами - суб'єктами спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, передбаченого статтею 209 Податкового кодексу України (далі - суб'єкт спеціального режиму оподаткування), для акумулювання сум податку, що нараховуються на вартість поставлених/наданих ними сільськогосподарських товарів/послуг.

Відповідно до п.4 Порядку №569 електронний рахунок відкривається платнику податку Казначейством автоматично на безоплатній основі.

Згідно п.10 Порядку №569 зареєстрованим платникам податку значення суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі, визначена відповідно до пункту 9 цього Порядку, автоматично збільшується ДФС: на суму залишків коштів на електронних рахунках платників станом на початок дня 3 серпня 2015 р. (третього робочого дня після дати набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість") за вирахуванням сум, заявлених платником у складі податкової звітності з податку за звітний (податковий) період (червень 2015 р.) до перерахування з електронного рахунка до бюджету в рахунок сплати податкових зобов'язань з податку та/або на поточний рахунок платника відповідно до пункту 200 1.6 статті 200 1 Кодексу. Сума, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні / розрахунки коригування в Реєстрі, зменшується на суму податкових зобов'язань з податку, задекларовану за звітний (податковий) період (червень 2015 р. / II квартал 2015 р.).

Відповідно до п.22 Порядку №569 у разі недостатності коштів на електронному рахунку платника податку для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань:

1) платник податку у строки, встановлені Кодексом для самостійної сплати податкових зобов'язань, перераховує на електронний рахунок необхідні кошти з власного поточного рахунка;

2) Казначейство перераховує кошти в межах їх залишку на такому рахунку. При цьому залишок узгоджених податкових зобов'язань платника податку, не сплачений до бюджету та/або на поточний рахунок відповідно до пункту 209.18 статті 209 Кодексу, обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі шляхом перерахування до бюджету та/або на поточний рахунок відповідно до пункту 209.18 статті 209 Кодексу коштів, що перераховуються на електронний рахунок.

Згідно положень статті 200-1, пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ Перехідні положення Податкового кодексу України та Порядку №569, система електронного адміністрування податку на додану вартість організована на централізованому рівні Державної фіскальної служби України, на цьому ж рівні відбувається і автоматичне обчислення реєстраційної суми щоразу при зміні значення будь-якого з показників формули.

Виходячи з вищевикладеного суд зазначає, що покладено повноваження адміністратора системи електронного адміністрування ПДВ, а також обов'язок щодо забезпечення, у випадках встановлених законом, автоматичного збільшення у системі електронного адміністрування податку на додану вартість реєстраційної суми на суму непогашеного від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на ДФС України.

Згідно з п.22.4 ст.22 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" під час використання розрахункового документа ініціювання переказу є завершеним: для платника - з дати надходження розрахункового документа на виконання до банку платника; для банку платника - з дати списання коштів з рахунка платника та зарахування на рахунок отримувача в разі їх обслуговування в одному банку або з дати списання коштів з рахунка платника та з кореспондентського рахунка банку платника в разі обслуговування отримувача в іншому банку.

Таким чином, з дати надходження розрахункового документа на виконання до банку платника ініціювання переказу для останнього вважається завершеним.

Отже, за наявності у платника відповідних доказів, що підтверджують виконання усіх передбачених законодавством умов для надходження розрахункового документа на виконання до банку платника, обов'язок зі сплати відповідної суми податкового зобов'язання вважається виконаним незалежно від фактичного зарахування платежу до бюджетної системи України.

Тобто, платник податків, який ініціював банківський переказ коштів зі сплати податку, не може нести відповідальність, як за несвоєчасне зарахування банком сплачених коштів до бюджету, так і за не зарахування сплачених ним коштів до бюджету.

Крім того, відповідно до Положення про єдиний казначейський рахунок, затвердженого наказом Державного казначейства України №122 від 26.06.2002 єдиний казначейський рахунок - це консолідований рахунок, відкритий Державному казначейству України в Національному банку України для обліку коштів та здійснення розрахунків у системі електронних платежів Національного банку України.

Єдиний казначейський рахунок консолідує кошти державного та місцевих бюджетів, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, коштів інших клієнтів, обслуговування яких здійснюється органами Державного казначейства України та регламентується законодавством.

З наведеного вбачається, що всі сплачені податки і збори (обов'язкові платежі), в будь-якому випадку, зараховуються та акумулюються на один консолідований рахунок - єдиний казначейський рахунок, а зарахування коштів на відповідний рахунок має значення лише для обліку коштів.

Таким чином, за умови, що кошти ТОВ “Кік-Агро” у сумі 1356549 грн., згідно платіжного доручення №4 від 19.01.2016 відправлені на рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість №37520100102841, відкритий у Казначействі України (ел.адм.подат.) надійшли на єдиний казначейський рахунок до 14:59:15 год. 19.01.2016, документально підтверджується сума ліміту на рахунку ПДВ - ТОВ “Кік-Агро” у розмірі 1406586,52 грн..

Такий висновок суду узгоджується з висновком судового експерта №11/1,2-167 від 23.10.2018, згідно якого за результатами проведення судово-економічної експертизи, на виконання якої винесено наступні питання: “ 1. Чи підтверджується документально сума ліміту на рахунку ПДВ - ТОВ “Кік-Агро” станом на 19 січня 2016 року о 14:59:15 у розмірі 50037,52 грн.? 2. У разі, якщо сума ліміту на рахунку ПДВ - ТОВ “Кік-Агро” в розмірі 50037,52 грн. документально не підтверджується, то вказати яка саме сума підтверджується? 3. У разі підтвердження іншої суми, ніж 50037,52 грн., вказати за рахунок яких показників документально підтверджується сума ліміту на рахунку ПДВ - ТОВ “Кік-Агро” та в які періоди вони виникли?”, експерт дійшов наступних висновків:

По першому питанню: За умови, що кошти ТОВ “Кік-Агро” у сумі 1356549,00 грн., згідно платіжного доручення №4 від 19.01.2016 відправлені на рахунок в СЕА ПДВ №37520100102841, відкритий у Казначействі України (ел.адм.подат.), надійшли на єдиний казначейський рахунок до 14:59:15 години 19 січня 2016 року, документально не підтверджується сума ліміту на рахунку ПДВ - ТОВ “Кік-Агро” станом на 19 січня 2016 року о 14:59:15 у розмірі 50037,52 грн.

По другому питанню: За умови, що кошти ТОВ “Кік-Агро” у сумі 1356549,00 грн. згідно платіжного доручення № 4 від 19.01.2016 року відправлені на рахунок в СЕА ПДВ №37520100102841, відкритий у Казначействі України (ел.адм.подат.) надійшли на єдиний казначейський рахунок до 14:59:15 години 19 січня 2016 року, документально підтверджується сума ліміту на рахунку ПДВ - ТОВ “Кік-Агро” в розмірі 1406586,52 грн.

По третьому питанню. За умови, що кошти ТОВ “Кік-Агро” у сумі 1356549,00 грн. згідно платіжного доручення № 4 від 19.01.2016 року відправлені на рахунок в СЕА ПДВ №37520100102841, відкритий у Казначействі України (ел.адм.подат.) надійшли на єдиний казначейський рахунок до 14:59:15 години 19 січня 2016 року, розрахована в процесі дослідження сума реєстраційного ліміту ТОВ “Кік-Агро” у розмірі 1406586,52 грн. складається із наступних сум, які виникли у період з 01.07.2015 року по 19.01.2016 року:

824175,76 грн. - загальна сума отриманого податкового кредиту з ПДВ за вхідними податковими накладними;

3624549,00 грн. - загальна сума поповнення електронного рахунка з поточного рахунка;

3470281,24 грн. - загальна сума податкового зобов'язання з ПДВ за виписаними податковими накладними;

343750,00 грн. - сума від'ємного значення ПДВ за червень 2015 року, на яку збільшується сума реєстраційного ліміту (п.34 підрозділу 2 розділу XX Податкового Кодексу України);

84393,00 грн. - сума середньомісячного розміру сум податку, задекларованого платником до сплати до бюджету за останні12 звітних (податкових) місяців (т.5 а.с.1-21).

Відповідно до ст.72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Згідно ст.73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Статтею 101 КАС України встановлено вимоги до висновку експерта, згідно якої висновок експерта - це докладний опис проведених експертом досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, поставлені перед експертом, складений у порядку, визначеному законодавством. Предметом висновку експерта може бути дослідження обставин, які входять до предмета доказування та встановлення яких потребує наявних у експерта спеціальних знань. Предметом висновку експерта не можуть бути питання права. Висновок експерта може бути наданий на замовлення учасника справи або на підставі ухвали суду про призначення експертизи. Висновок експерта викладається у письмовій формі і приєднується до справи. У висновку експерта повинно бути зазначено: коли, де, ким (ім'я, освіта, спеціальність, а також, за наявності, свідоцтво про присвоєння кваліфікації судового експерта, стаж експертної роботи, науковий ступінь, вчене звання, посада експерта), на якій підставі була проведена експертиза, хто був присутній при проведенні експертизи, питання, що були поставлені експертові, які матеріали експерт використав. Інші вимоги до висновку експерта можуть бути встановлені законодавством. У висновку експерта має бути зазначено, що він попереджений (обізнаний) про відповідальність за завідомо неправдивий висновок, а у випадку призначення експертизи судом - також про відповідальність за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків.

Відповідно до ст.108 КАС України висновок експерта для суду не має заздалегідь встановленої сили і оцінюється судом разом із іншими доказами за правилами, встановленими статтею 90 цього Кодексу. Відхилення судом висновку експерта повинно бути мотивованим у судовому рішенні.

Проаналізувавши зміст вищезазначеного висновку експерта, суд дійшов висновку, що останній відповідає вимогам, встановленим КАС України, та не вбачає підстав для його відхилення та неврахування при вирішенні спору.

05 грудня 2018 року судом надіслано на адресу Головного управління Державної казначейської служби України у Кіровоградській області запит про надання суду інформації щодо дати та часу надходження на єдиний казначейський рахунок коштів ТОВ “Кік-Агро” у сумі 1356549,00 грн., згідно платіжного доручення №4 від 19.01.2016, відправлених на рахунок в СЕА ПДВ №37520100102841, відкритий у Казначействі України (ел.адм.подат.) (т.5 а.с.61).

Головним управлінням Державної казначейської служби України у Кіровоградській області надіслано на адресу суду лист за вих.№05-7/2118-7888 від 12.12.2018, в якому зазначено, що відповідно до п.13 Порядку №569 інформацію про стан електронного рахунку (щодо сум поповнення, списання, залишку на рахунку тощо) платник отримує в органі Державної фіскальної служби. Отримання такої інформації відбувається шляхом надсилання платниками електронних запитів через інформаційні сервіси, якими володіє Державна фіскальна служба України (зокрема М.Е.Dос). Головне управління не має з платниками взаємовідносин та не надає інформації щодо їх електронних ПДВ-рахунків (т.5 а.с.68).

Згідно даних, наданих суду Головним управлінням Державної фіскальної служби України, сума поповнення ТОВ “Кік-Агро” рахунку №37520100102841, відкритий у Казначействі України (ел.адм.под) у системі електронного адміністрування ПДВ на суму 1356549 грн., згідно платіжного доручення №4 від 19.01.2016, проведена у електронних базах Державної фіскальної служби України в системі електронного адміністрування податку на додану вартість 19.01.2016 о 13:33 год., що підтверджується відповідними витягами (т.4 а.с.217-233).

Таким чином, матеріалами справи підтверджено надходження коштів ТОВ “Кік-Агро” у сумі 1356549,00 грн., згідно платіжного доручення № 4 від 19.01.2016, відправлених позивачем на рахунок в СЕА ПДВ №37520100102841, відкритий у Казначействі України (ел.адм.подат.) на єдиний казначейський рахунок до 14:59:15 години 19 січня 2016 року. Що свідчить про наявність, станом на 19.01.2016, документального підтвердження суми ліміту на рахунку ПДВ - ТОВ “Кік-Агро” в розмірі 1406586,52 грн..

Отже, вищевикладене свідчить про наявність у податкового органу, станом на час виникнення спірних правовідносин, підстав для вчинення дій щодо збільшення ліміту реєстраційної суми ПДВ ТОВ “Кік-Агро” до системи електронного адміністрування ПДВ на суму 1356549 грн..

На підставі ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

При цьому в силу ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем по справі, як суб'єктом владних повноважень, не виконано покладеного на нього обов'язку щодо доказування правомірності невчинення вищезазначених дій.

За таких обставин, встановлені судом обставини свідчать про протиправність бездіяльності Державної фіскальної служби України щодо незабезпечення збільшення суми, на яку ТОВ “Кік-Агро” має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму 1356549 грн., що свідчить про задоволення даного адміністративного позову в цій частині.

Згідно з пунктами 2, 4, 10 частини 2 статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про: визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

При фактичних обставинах даної справи суд вважає, що ефективним та реальним способом захисту порушеного права позивача є зобов'язання ДФС України збільшити у системі електронного адміністрування ПДВ суму, на яку ТОВ “Кік-Агро” має право реєструвати податкові накладні та /або розрахунки коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних на суму 1356549 грн. та відобразити відповідне збільшення у витягу з системи електронного адміністрування ПДВ при реєстрації податкової накладної №47/2 від 31.12.2015.

Враховуючи вищевикладене, суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки вони є обґрунтованими та законними.

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Зважаючи на задоволення позову, на користь позивача слід стягнути витрати на сплату судового збору у сумі 3200 грн. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 77, 90, 132, 139, 242-246, 255, 262, 293, 295-297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю “Кік-Агро” до Державної фіскальної служби України та Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Державної фіскальної служби України щодо незабезпечення збільшення ліміту реєстраційної суми податку на додану вартість, на яку товариство з обмеженою відповідальністю “Кік-Агро” має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму 1356549 грн..

Зобов'язати Державну фіскальну службу України збільшити у системі електронного адміністрування податку на додану вартість суму, на яку товариство з обмеженою відповідальністю “Кік-Агро” має право реєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних на суму 1356549 грн. та відобразити відповідне збільшення у витягу з системи електронного адміністрування податку на додану вартість.

Стягнути на користь товариства з обмеженою відповідальністю “Кік-Агро” (ЄДРПОУ: 34336522) судові витрати на оплату судового збору в сумі 3200 грн. (три тисячі двісті гривень) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області (ЄДРПОУ: 39393501).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Рішення суду може бути оскаржено до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду ОСОБА_2