Ухвала від 25.01.2019 по справі 140/165/19

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

25 січня 2019 року

Луцьк

Справа № 140/165/19

Суддя Волинського окружного адміністративного суду Андрусенко О. О., вивчивши позовну заяву Державного підприємства «Волиньторф» до Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, Державного підприємства «Маневицьке лісове господарство», Державного підприємства «Городоцьке лісове господарство» про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство «Волиньторф» звернулося з позовом до Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, Державного підприємства «Маневицьке лісове господарство», Державного підприємства «Городоцьке лісове господарство» про визнання протиправною бездіяльність посадових осіб Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, Державного підприємства «Маневицьке лісове господарство», Державного підприємства «Городоцьке лісове господарство» в частині порушень законодавства про звернення громадян щодо не розгляду поданих клопотань від 18.06.2018 року № 1171, від 08.10.2018 року № 1794, № 1795 про надання погодження на вилучення з постійного користування земельних ділянок для потреб надрокористування плащами 154 га, 35,60 га та 9,20 га; зобов'язання відповідачів надати конкретну відповідь на клопотання від 18.06.2018 року № 1171, від 08.10.2018 року № 1794, № 1795 про надання погодження на вилучення з постійного користування земельних ділянок для потреб надрокористування плащами 154 га, 35,60 га та 9,20 га, а саме надати згоду на вилучення земельних ділянок лісогосподарського призначення або вмотивоване рішення про відмову з описом причин.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 цього Кодексу.

Позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 161 КАС України, та місить такі недоліки.

Відповідно до частин першої, другої статті 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Позивачем до позовної заяви додано докази надіслання відповідачам копій позовної заяви та доданих до неї документів, проте, Державне підприємство «Волиньторф» звернулося в суд із позовом не як суб'єктом владних повноважень, а як особа, права якої порушено, тому враховуючи вимоги частини першої статті 161 КАС України, до позовної заяви повинні бути додані її копії, а також копії доданих до неї документів відповідно до кількості учасників справи.

Згідно з частиною третьою статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 зазначеного Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову: немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 01.01.2019 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1921,00 грн.

Відповідно до абзацу другого частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Судовий збір справляється з урахуванням загальної суми позову також у разі подання позову одним позивачем до кількох відповідачів (частина сьома статті 6 Закону України «Про судовий збір»).

З позовної заяви слідує, що позивач заявляє вимоги немайнового характеру до трьох відповідачів - Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, Державного підприємства «Маневицьке лісове господарство» та Державного підприємства «Городоцьке лісове господарство» про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити дії (дві взаємопов'язані вимоги).

Відтак, ці позовні вимоги повинні бути оплачені судовим збором у сумі 5763,00 грн. (по 1921,00 грн. за вимоги до кожного відповідача).

Однак при поданні до суду вказаної позовної заяви позивач згідно з платіжним дорученням від 21.01.2019 року № 4 сплатив судовий збір у розмірі 3842,00 грн., тобто у меншому розмірі.

Таким чином, позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 1921,00 грн.

Згідно з частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Оскільки позовна заява не відповідає зазначеним вище вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України, її слід залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Позивачу у цей строк необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом доплати судового збору у розмірі 1921,00 грн. та надання оригіналу платіжного документа, а також шляхом подання до суду копій позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості учасників справи.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 248 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Державного підприємства «Волиньторф» до Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, Державного підприємства «Маневицьке лісове господарство», Державного підприємства «Городоцьке лісове господарство» про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз'яснити, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк позовна заява і додані до неї документи будуть повернуті позивачу без розгляду.

Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.

Суддя О. О. Андрусенко