Справа № 145/1697/18
Провадження №3/145/79/2019
Іменем України
15.01.2019 р. Тиврівський районний суд Вінницької області
Суддя Мазурчак А. Г. , розглянувши матеріали, що надійшли від Головного управління ДФС у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя АДРЕСА_1 головного бухгалтера ТОВ "Гран Майстер",
за ч. 1 ст.162 - 1 КУпАП,
встановив:
Згідно протоколу про адмінправопорушення № 1254 від 13.09.2018 р. ОСОБА_1 ухилився від повернення в Україну валютної виручки, передбаченою ЗУ № 185/94-ВР від 23.09.1994 р. "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" по контракту № 27/09/2016 від 27.09.2016 р. укладеному з нерезидентом "Stolma Marek Mirek" (Польща) в сумі 1575 Євро (еквівалент 49 235,75 грн.) по операції від 11.04.2017 р. з граничним строком надходження валютної виручки 08.10.2017 р. та по контракту № 12/04/2017 від 12.04.2017 р. , укладеному із нерезидентом "МВ GROUP MICHAL BOBER" (Польща) в сумі 1575 Євро (еквівалент 49 235,75 грн.) по операції від 21.04.2017 р. з граничним строком надходження валютної виручки 18.10.2017 р.
Постановою Тиврівського райсуду від 05.11.2018 р. матеріали поверталися ГУ ДФС у Вінницькій області для належного оформлення, так як при підготовці адміністративної справи до розгляду було встановлено, що в протоколі про адміністративне правопорушення, всупереч ч.ч. 2, 3 ст. 256 КУпАП, не міститься підпису особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, чи відмітки про відмову його підписати, що є порушенням прав останнього .
Зазначено, що під час складання даного протоколу про адміністративне правопорушення порушено також вимоги частин 3, 4 ст. 256 КУпАП , за якими особа, яка притягується до адміністративної відповідальності має право подати пояснення та зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання, особі, яка притягається до адміністративної відповідальності мають бути роз"ясені її права і обов"язки, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 цього Кодексу, .
З поданих суду матеріалів вбачається, що наданий для розгляду суду протокол складався у відсутності особи, відносно якої він складений, відповідно: під час його складання ні права , передбачені ст. 63 Конституції України , ні права , визначені в ст. 268 цього Кодексу , вказаній особі не роз»яснювались , пояснення чи зауваження щодо обставин, викладених в протоколі надати їй не пропонувалось.
Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За змістом ст. 256 КУАП орган, який складає протокол про адміністративне правопорушення не наділений правом складати його у відсутності особи відносно якої він складається .
Суд зазначив, що відповідно до ч.3 ст. 256 КУАП особа, відносно якої складається протокол, має право відмовитись його підписати. В такому випадку в протоколі робиться відповідна відмітка про відмову вказаної особи підписати його чи надати пояснення , яка може бути засвідчена свідками.
Однак, протокол про адміністративне правопорушення повторно надійшов до суду 14.01.2019 р. без усунення зазначених недоліків із посиланням в супровідному листі на Наказ МФУ від 02.07.2016 р. № 566, " Про затвердження Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, зареєстрований в МЮУ 27.07.2016 р. за № 1046/29176 (зокрема п. 12, п. 13 Інструкції), згідно якого "у разі неможливості складання Протоколу за місцем вчинення адміністративного правопорушення Протокол складається в органі доходів і зборів. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошується до органу доходів і зборів для складання та підписання Протоколу. У запрошенні зазначаються дата, час та місце складання Протоколу. Запрошення вважається належним чином врученим, якщо воно надіслано за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручено особисто такій особі. У разі неявки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у визначений у запрошенні час складається акт довільної форми, який засвідчує факт такої неявки. Акт підписується не менш як трьома посадовими особами контролюючого органу та реєструється у журналі реєстрації актів, що засвідчують факт неявки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ". Однак Наказ МФУ є підзаконним актом і не має вищої юридичної сили, ніж КУпАП.
Однак, враховуючи, що із дня виявлення даного правопорушення пройшло більше трьох місяців, тобто закінчились строки, передбачені ст. 38 КУпАП для притягнення до адмінвідповідальності .
.
На підставі викладеного та керуючись ст. 38, п.1 ч.1 ст.247, ст.284 КУпАП,
постановив:
Провадження у справі щодо притягнення до адмінвідповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 162-1 КУпАП закрити у зв'язку з закінченням строків накладення адмінстягнення.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Вінницької області через Тиврівський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: А. Г. Мазурчак