03 липня 2007 р. Справа № 16/145
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Галант-Центр», м. Тячів
до відповідача Територіального управління головної державної інспекції автомобільного транспорту в Закарпатській області, м. Ужгород
про скасування постанови про застосування фінансових санкцій від 22.12.06 №002595
Суддя О.В. Васьковський
Представники:
від позивача -Терп'як А.Ф. - директор
від відповідача - не з'явився
СУТЬ СПОРУ: про визнання протиправним застосування фінансових санкцій територіальним управлінням головної державної інспекції автомобільного транспорту в Закарпатській області та скасування постанови від 22.12.07 №002595 про застосування фінансових санкцій до товариства з обмеженою відповідальністю «Галант-Центр» у сумі 1700,00 грн.
Позивач просить задоволити позов, мотивуючи тим, що не відповідає дійсності факт, який наведений у спірній постанові про здійснення належним позивачу ПАЗ 320051-110, д/н АО 2743 АЕ перевезення пасажирів; ніяких даних про перевезення чи наявність пасажирів в актів немає; в порушення вимог п.п. 20-30 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті позивачу не було надано право ознайомитися із змістом акту та дати відповідні пояснення.; в порушення вимог п.29 Порядку відповідач не направив позивачу в трьохденний строк копію постанови, чим позбавив його можливості на оскарження відповідної постанови; про винесення постанови позивач дізнався після отримання повідомлень від органів державної виконавчої служби.
Відповідач належним чином повідомлений про судовий розгляд, однак письмові заперечення проти позову та докази, які в нього є не подав, участь уповноваженого представника у судовому засіданні не забезпечив. Тому, справа розглянута у відповідності до п.4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України за наявними в ній матеріалами.
Відповідно до ч.3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 03.07.07 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Відповідно до ч.4 ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України, судом повідомлено, що повний текст постанови буде виготовлено 09.07.07.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи та додатково подані докази, суд встановив:
За результатами перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, 02.11.06 державним інспектором Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області, складено відповідний акт №001754 Даним актом наводиться, що під час перевірки виявлені наступні порушення: відсутній подорожній лист, дозвіл на маршрут, квиток-обліковий.
На підставі матеріалів вищеприведеної перевірки старшим державним інспектором на автомобільному транспорті у Закарпатській області Ревта Ю.С. винесено постанову №002595 від 22.12.06 про застосування фінансової санкції до товариства з обмеженою відповідальністю «Галант-центр», м. Тячів, вул. Леніна, 6 у сумі 1700,00 грн.
Постанова мотивована тим, що ТзОВ «Галант-центр»» 02.11.06 о 11 год.20 хв. в м. Тячів перевозив пасажирів без необхідних документів перелік яких вказаний в ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт», тим самим допустив порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз.2 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
У відповідності до абз.2 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, зокрема, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Частина 1 ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлює, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Пункт 6 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування, затверджений постановою Кабінету міністрів України від 29 січня 2003 р. № 143 (чинний на дату складення акту) встановлює, що за місцезнаходженням суб'єкта підприємницької діяльності державний контроль здійснюється шляхом проведення планових і позапланових перевірок. Відповідно до вищенаведеної норми планові перевірки проводяться не частіше ніж один раз на рік. Позапланові перевірки проводяться лише на підставі заяви (повідомлення) у письмовій формі про порушення суб'єктом підприємницької діяльності вимог законодавства про автомобільний транспорт або з метою перевірки виконання припису щодо усунення такого порушення.
Перебування автобуса, який належить позивачу на залізничній станції м. Тячів, позивач пояснює тим, що після отримання ліцензії на надання послуг з перевезень пасажирів від 27.09.06 серія АВ №198490, з метою відкриття та затвердження маршруту Тячів-Округла проводив опитування мешканців населених пунктів Тячівські лази та Округла з метою доцільності отримання дозволу на цьому маршруті. Наявність автобуса, водія, без відсутності пасажирів та участі автобуса у дорожньому русі не є порушенням правил перевезення.
З наявних у матеріалах справи документальних доказів вбачається, що у день складення акту перевірки відсутні матеріали, а в самому акті теж відсутнє посилання щодо питання якого виду проводилася перевірка. Акт перевірки не містить будь-яких доказів щодо здійснення даним транспортом перевезень пасажирів (відомості щодо наявності пасажирів). Отже, матеріали складені відповідачем таким чином, що не містять необхідних відомостей для констатації факту здійснення позивачем перевезення пасажирів.
За вказаних обставин, застосування відповідачем фінансової санкції до позивача суперечить нормам чинного законодавства та Конституції України.
Отже, акт від 02.11.06 за №001754 та постанова від 22.12.06 за №002595 Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області про застосування до позивача фінансової санкції у сумі 1700,00 грн. з посиланням на абз.2 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» є безпідставними та неправомірними.
Таким чином, вимоги позивача належним чином обґрунтовані доданими до матеріалів справи документальними доказами, відповідачем не спростовані, проаналізовані судом, а отже підлягають задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 72, 86, п.4 ст. 128, ст. ст. 158-163, ч.4 ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
позов задоволити повністю.
Визнати протиправним застосування фінансових санкцій територіальним управлінням головної державної інспекції автомобільного транспорту в Закарпатській області, м. Ужгород та скасувати постанову територіального управління головної державної інспекції автомобільного транспорту в Закарпатській області, м. Ужгород від 22.12.07 №002595 про застосування фінансових санкцій до товариства з обмеженою відповідальністю «Галант-Центр» у сумі 1700,00 грн.
Постанова набирає чинності протягом 10-ти днів з дня складання в повному обсязі відповідно до ст. ст. 160, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України і може бути оскаржена до Львівського апеляційного господарського суду.
Суддя О.В. Васьковський