Справа № 178/1774/18
21 січня 2019 року Суддя Криничанського районного суду Дніпропетровській області Берелет В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні с.Кринички справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Криничанського ВП Кам'янського відділу поліції ГУ НП України в Дніпропетровській області відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого техніком-інвентарізатором в БТІ, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2
за ч.1 ст.130 КУпАП, -
01 грудня 2018 року о 00 год. 35 хв. водій ОСОБА_1, керував автомобілем «YOYOTA-RAV-4», номерний знак НОМЕР_1, по вул.Героїв Чорнобиля в смт.Кринички Криничанського району Дніпропетровської області, з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, червоні очі). Згідно висновку щодо результатів медичного огляду від 01 грудня 2018 року ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп'яніння.
Правопорушник підтвердив викладене в протоколі про адміністративне правопорушення.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії БД №452830 від 01 грудня 2018 року; висновком щодо виявлення стану алкогольного сп'яніння від 01 грудня 2018 року, згідно якого правопорушник перебував у стані алкогольного сп'яніння, поясненнями правопорушника.
Згідно ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимогст. 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час та за місцем вчинення правопорушення.
Зі змісту ст. 251 КУпАП убачається, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
При обранні адміністративного стягнення суд дотримується також приписів ст.23 КУпАП України, якою передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як правопорушником, так і іншими особами.
Ураховуючи вищевикладене, наявність в діях правопорушника складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, обставини якого зафіксовані в протоколі про адміністративне правопорушення, суд дійшов висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу з позбавлення права керування транспортним засобом в межах санкції ч.1 ст.130 КУпАП.
Керуючись ч.1 ст. 130 КУпАП суд,
Накласти на водія ОСОБА_1 адміністративне стягнення у розмірі 600 неоподаткованих мінімумів громадян, що становить 10200 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 384,20 гривень судового збору на користь Державної судової адміністрації України, отримувач коштів ГУК у м.Києві, код класифікації доходів бюджету 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувач Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, рахунок отримувача 31211256026001.
Протягом 10 днів з дня її винесення постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду.
Суддя:
ОСОБА_2