Ухвала від 21.01.2019 по справі 200/14057/18-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

21 січня 2019 р. Справа №200/14057/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Олішевська В.В., розглянувши матеріали адміністративної справ ОСОБА_1, місце проживання: 85184, Донецька область, Костянтинівський район, с. Зоря, вул. Запорізька, буд. 1

до відповідача: Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області, місцезнаходження: 85143, Донецька область, Костянтинівський район, с. Іллінівка, вул. Адміністративна, 42/3

про: визнання протиправним та скасування рішення Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області від 03.09.2018 року № І/28-24 "Про припинення шляхом реорганізації (злиття) юридичних осіб трьох освітніх закладів Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області", як таке що порушує (в силу припинення юридичної особи, де працювала позивач) трудові права ОСОБА_1.

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області від 03.09.2018 року № І/28-24 "Про припинення шляхом реорганізації (злиття) юридичних осіб трьох освітніх закладів Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області", як таке що порушує (в силу припинення юридичної особи, де працювала позивач) трудові права ОСОБА_1.

Ухвалою суду від 14 грудня 2018 року позовна заява була залишена без руху, а позивачу наданий строк для усунення недоліків позовної заяви.

Позиваче надано клопотання про виконання ухвали суду та оновлену позовну заяву від 15 січня 2019 року.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 21 січня 2019 року ОСОБА_1 відмовлено у відкритті провадження за позовом ОСОБА_1 до Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області, Відділу освіти Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області в частині визнання незаконним та скасування наказу відділу освіти Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області від 29.10.2018 року № 62-к в частині звільнення, з 05 листопада 2018 року, ОСОБА_1 з посади директора Зорянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу ОСОБА_3 (за п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України) з одночасним призначенням, з 05 листопада 2018 року, ОСОБА_1 виконуючим обов'язки директора Зорянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу ОСОБА_3, як такий, що виданий з порушенням вимог трудових прав ОСОБА_1 (та вимог ст. ст. 44, 49-2, 116 КЗпП), визнання незаконним фактичне увільнення ОСОБА_1, з 14 листопада 2018 року, від виконання обов'язків директора Зорянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу ОСОБА_3, як таке, що порушує трудові права ОСОБА_1, поновлення ОСОБА_1, з 05 листопада 2018 року на посаді директора Зорянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу ОСОБА_3 та стягнути з Іллінівської сільської ради та відділу освіти Іллінівської сільської ради на користь ОСОБА_1 втрачений за період з 05 листопада 2018 року по 15 січня 2019 року (включно), заробіток (за 71 календарний день) у розмірі 10000 грн.

Позовна заява після усунення недоліків відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), її належить розглядати за правилами адміністративного судочинства. Адміністративний позов подано у строк, установлений законом. Підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України, немає.

Пунктом 4 частини 9 статті 171 КАС України передбачено, що про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.

Так, адміністративною справою незначної складності (малозначною) є справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування і склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та судового засідання для повного і всебічного встановлення обставин такої справи.

В адміністративному судочинстві малозначними вважаються справи незначної складності щодо: прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище; оскарження бездіяльності суб'єкта владних повноважень або розпорядника інформації щодо розгляду звернення або запиту на інформацію; скарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; припинення за зверненням суб'єкта владних повноважень юридичних осіб чи підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців у випадках, визначених законом, чи відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців; оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо в'їзду (виїзду) на тимчасово окуповану територію; прожиткового мінімуму для працездатних осіб; стягнення грошових сум, що ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження; типові справи; оскарження нормативно-правових актів, які відтворюють зміст або прийняті на виконання нормативно-правового акта, визнаного судом протиправним і нечинним повністю або в окремій його частині; інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження; перебування іноземців або осіб без громадянства на території України.

Дійсно, вказаний перелік не є вичерпним та передбачає інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність.

Так, справи незначної складності розглядаються судом у порядку спрощеного позовного провадження.

Однак, відповідно до ч. 3 ст. 257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області, суд дійшов висновку, що справу слід розглядати за правилами загального позовного провадження, оскільки суду необхідно з'ясуванти заперечення проти позовних вимог, визначити обставин справи, які підлягають встановленню, зібрати відповідних доказів для вирішення справи по суті, а також необхідністю вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Крім того дана справа про визнання протиправним та скасування рішення Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області від 03.09.2018 року № І/28-24 має значний суспільний інтерес, оскільки йде мова про припинення шляхом реорганізації (злиття) юридичних осіб трьої освітніх закладів Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області.

Щодо клопотання ОСОБА_1 про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_4 державного реєстратора відділу реєстрації Костянтинівської міської ради з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців, оскільки рішення у справі може стосуватися необхідності в подальшому здійснити реєстраційні дії по внесенню/скасуванню раніш зареєстрованих змін до інформації стосовно юридичної особи - Зорянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу ОСОБА_3. Крім того, просив суд залучити в якості третьої особи - ОСОБА_5, голову ліквідаційної комісії Зорянської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступені та начальника відділу освіти Іллініської сільської ради, оскільки рішення у справі може стосуватися її прав та інтересів, як особи що прийняла участь у дачі спірного наказу про звільнення позивача, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Частиною 1 статті 167 КАС України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; найменування суду, до якого вона подається; номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; підстави заяви (клопотання, заперечення); перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.

Розглянувши клопотання позивача про залучення в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_4, державного реєстратора відділу реєстрації Костянтинівської міської ради з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та ОСОБА_5, голову ліквідаційної комісії Зорянської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступені та начальника відділу освіти Іллініської сільської ради, суд зазначає, що зазначене клопотання є необґрунтованими, оскільки позивачем не визначено, як прийняте рішення по справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки вищезазначених осіб.

Крім того, стосовно залучення в якості третьої особи ОСОБА_5, голову ліквідаційної комісії Зорянської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступені та начальника відділу освіти Іллініської сільської ради, суд вказує на те, що в межах даної справи не будуть розглядатися вимоги позивача про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення останньої, при прийняті якого безпосередньо приймала участь ОСОБА_5.

Керуючись ст.ст. 171, 173, 179 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області від 03.09.2018 року № І/28-24 "Про припинення шляхом реорганізації (злиття) юридичних осіб трьох освітніх закладів Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області", як таке що порушує (в силу припинення юридичної особи, де працювала позивач) трудові права ОСОБА_1, відкрити провадження в адміністративній справі № 200/14057/18-а та призначити розгляд справи за правилами загального позовного провадження у підготовчому засіданні.

2. Підготовче засідання призначити на 19 лютого 2018 року об 11 год. 00 хв. в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду за адресою: 84122, Донецька область, м. Слов'янськ, вул. Добровольського, 1.

3. Позивачу надати суду докази вручення (отримання) відповідачем позовної заяви з усіма додатками (повідомлення про вручення поштового відправлення), оригінали документів, які додані до позовної заяви.

4. Відповідачу надати суду рішення Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області від 03 вересня 2018 року № І/28-24 «Про припинення шляхом реорганізації (злиття) юридичних осіб трьох освітніх закладів Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області», рішення виконавчого комітету від 30.08.2018 року № 107 «Про створення ліквідаційної комісії з припинення юридичних осіб» (оригінал для огляду, копії в матеріали справи).

5. Відповідачу в строк п'ятнадцяти днів з дня отримання цієї ухвали надіслати копію відзиву та доданих до нього документів усім учасникам справи одночасно з надісланням відзиву до суду з відповідними доказами.

6. Позивачу в строк п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву надіслати копію відповіді на відзив та доданих до них документів усім учасникам справи одночасно з надісланням відповіді на відзив до суду з відповідними доказами.

7. Відповідачу в строк п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив надати заперечення на відповідь на відзив та надіслати копію заперечень усім учасникам справи одночасно з надісланням заперечень до суду з відповідними доказами.

8. Сторонам надати суду документи на представництво інтересів згідно статей 59, 60 КАС України з визначенням права вчинення кожної окремої процесуальної дії та документ, що посвідчує його особу (для огляду).

9. Явка сторін у підготовче засідання є обов'язковою.

10. Адміністративна справа розглядатиметься Донецьким окружним адміністративним судом у складі судді Олішевської В.В. одноособово.

11. Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту підписання.

Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://adm.dn.court.gov.ua/sud0570/.

Суддя Олішевська В.В.