м. Вінниця
16 січня 2019 р. Справа № 120/4315/18-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Комара П.А.,
за участю:
секретаря судового засідання: Бондаренка І.В.
представника позивача: Присяжнюка О.В.
представника відповідачів: Сивого М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом: сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Нива і К" (22444, Вінницька обл., Калинівський р-н, с. Чернятин, вул. Гагаріна, буд. 1-А)
до: Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області (21100, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7), Комісії Державної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (21100, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7), Державна фіскальна служба України (04053, м. Київ, Львівська пл., 8)
про: визнання рішень протиправними та зобов'язання вчинити дії
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулось сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Нива і К» (далі - позивач, СТОВ «Нива і К») до Головного управління ДФС у Вінницькій області (далі - ГУ ДФС у Вінницькій області, відповідач 1), Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - Комісія ДФС, відповідач 2), Державної фіскальної служби України (далі - ДФС України, відповідач 3) про визнання рішень протиправними та зобов'язання вчинити дії.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що позивачем виписано 8 податкових накладних №5 від 09.10.2017; №6 від 09.10.2017; №7 від 09.10.2017; №8 від 12.10.2017; №12 від 07.112017; №14 від 08.11.2017; №16 від 09.11.2017; №18 від 21.11.2017 та засобами телекомунікаційного зв'язку в електронному вигляді, із застосуванням електронного цифрового підпису (ЕЦП), подав до органів ДФС. Комісією Державної фіскальної служби було відмовлено в реєстрації трьох податкових накладних №14 від 08.11.2017 на загальну суму 235860 грн., в тому числі ПДВ 39310,00 грн.; №16 від 09.11.2017 на загальну суму 343306.80 грн., в тому числі ПДВ 57217,80 грн.; №18 від 21.11.2017 на загальну суму 241440,00 грн., в тому числі ПДВ 40240,00 грн.
Так, 24.11.2017 засобами телекомунікаційного зв'язку в електронному вигляді, із застосуванням електронного цифрового підпису (ЕЦП), до органів ДФС подано на реєстрацію в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкову накладну №14. 24.11.2017 за допомогою програми електронного документообігу «M.Е.Doc» позивачем отримано квитанцію №1, де зазначено, що відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних». За результатами опрацювання СМОКР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТЗЕД: 7309,7318 та запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до п. «в» п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена п. 4 цього наказу.
14.02.2018 СТОВ «Нива і К» за допомогою програми електронного документообігу «M.E.Doc» подало до ГУ ДФС у Вінницькій області лист-пояснення №11/01 та копії документів, вичерпний перелік яких встановлено наказами МФУ №566 та №567 від 13.06.2017 року. Однак ніякого рішення органом ДФС не було прийнято.
28.09.2018 СТОВ «Нива і К» за допомогою програми електронного документообігу «M.Е.Doc» повторно подало до ГУ ДФС у Вінницькій області лист-пояснення №09/04 та копії документів.
Однак, Комісією ДФС України 03.10.2018 прийнято рішення № 940142/31348744 про відмову в реєстрації податкової накладної № 14 від 08.11.2017 року в ЄРПН.
19.10.2018 СТОВ «Нива і К» за допомогою програми електронного документообігу «M.Е.Doc» подало до ГУ ДФС у Вінницькій області скаргу на рішення № 940142/31348744 комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. 29.10.2018 рішенням Комісії з питань розгляду скарг №39328/31348744/2 скаргу СТОВ «Нива і К» залишено без задоволення та рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної розрахунку/коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін.
Щодо податкової накладної №16 від 09.11.2017 на загальну суму 343306,80 грн., в тому числі ПДВ 57217,80 грн. зазначено, що 24.11.2017 засобами телекомунікаційного зв'язку в електронному вигляді, із застосуванням електронного цифрового підпису (ЕЦП), до органів ДФС подано на реєстрацію в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 16. 24.11.2017 за допомогою програми електронного документообігу «M.Е.Doc» позивачем отримано квитанцію №1, де зазначено, що відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних». За результатами опрацювання СМОКР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТЗЕД: 7307,8404 та запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до п. «в» п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 № 567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена п. 4 цього наказу.
12.02.2018 СТОВ «Нива і К» за допомогою програми електронного документообігу «M.Е.Doc» подало до ГУ ДФС у Вінницькій області лист-пояснення №11/01 та копії документів, вичерпний перелік, яких встановлено наказами МФУ №566 та №567 від 13.06.2017, в якому просило ГУ ДФС розглянути подані документи та зареєструвати податкову накладну в ЄРПН. Однак ніякого рішення органом ДФС не було прийнято.
01.10.2018 СТОВ «Нива і К» за допомогою програми електронного документообігу «M.Е.Doc» повторно подало до ГУ ДФС у Вінницькій області лист-пояснення №09/04 та копії документів. Однак, Комісією ДФС України 03.10.2018 прийнято рішення № 940143/31348744 про відмову в реєстрації податкової накладної № 16 від 09.11.2017 в ЄРПН.
19.10.2018 СТОВ «Нива і К» за допомогою програми електронного документообігу «M.Е.Doc» подало до ГУ ДФС у Вінницькій області скаргу на рішення №940142/31348744 комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
29.10.2018 рішенням Комісії з питань розгляду скарг №39329/31348744/2 скаргу СТОВ «Нива і К» залишено без задоволення та рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін.
Щодо податкової накладної №18 від 21.11.2017 на загальну суму 241440,00 грн., в тому числі ІІДВ 40240,00 грн. зазначено, що 13.12.2017 засобами телекомунікаційного зв'язку в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису (ЕЦП), до органів ДФС подано на реєстрацію в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкову накладну №18.
24.11.2017 за допомогою програми електронного документообігу «M.Е.Doc» позивачем отримано квитанцію №1, де зазначено, що відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпного переліку документів, достатніх бля прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Сонному реєстрі податкових накладних». За результатами опрацювання СМОКР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 3925,3926,8413,8481 та запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до п. «в» п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 № 567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена п. 4 цього наказу.
12.02.2018 СТОВ «Нива і К» за допомогою програми електронного документообігу «M.Е.Doc» подало до ГУ ДФС у Вінницькій області лист-пояснення №11/01 та копії документів, вичерпний перелік яких встановлено наказами МФУ №566 та № 567 від 13.06.2017. Однак, Комісією ДФС України 14.02.2018 прийнято рішення №594780/31348744 про підмову в реєстрації податкової накладної №18 від 21.11.2017 в ЄРПН.
19.10.2018 СТОВ «Нива і К» за допомогою програми електронного документообігу «M.E.Doc» подало до ГУ ДФС у Вінницькій області скаргу на рішення №594780/31348744 комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку курирування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 14.02.2018. Однак, Квитанцією №2 ДФС України від 22.10.2018 повідомило, що скаргу не прийнято, виявлені помилки.
На підставі викладеного, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом, у якому просить суд визнати протиправними і скасувати рішення Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації про відмову в реєстрації податкових накладних сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «НИВА і К» від 14.02.2018 №594780/31348744 податкової накладної від 21.11.2017 №18; від 03.10.2018 №940142/31348744 податкової накладної від 08.11.2017 № 14; від 03.10.2018 №940143/31348744 податкової накладної від 09.11.2017 №16; зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «НИВА і К» від 08.11.2017 № 14; від 09.11.2017 №16; від 21.11.2017 №18.
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 03.12.2018 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи.
26.12.2018 Головним управлінням ДФС у Вінницькій області подано відзив на адміністративний позов, згідно якого не погоджуються з позовними вимогами з огляду на наступне.
Відповідно до Квитанцій, які платником було отримано за допомогою програми електронного документообігу, податкові накладні зупинено, Позивачу запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних.
Відповідно до п. 14 Постанови КМУ № 117 Перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
Письмові пояснення та копії документів платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування.
Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складені на одного отримувача-платника податку за одним і тим самим договором або якщо, в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображені однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з УКТЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг).
Разом з тим, 22.03.2018 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», якою затверджено Порядок зупинення . реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до п.19. Порядку комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС). В пункті 23 Постанови зазначається, що комісією регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 15 цього Порядку щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної/розрахунку коригування на .реєстрацію в Реєстрі, менше 30 млн. гривень, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування, яке реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається платнику податку у порядку, встановленому статтею 42 Податкового Кодексу.
В подальшому після розгляду документів, які були направлені Позивачем для реєстрації податкової накладної Комісією Головного управління ДФС у Вінницькій області прийнято рішення №940142/31348744 від 03.10.2018 про відмову у реєстрації податкової накладної №14 від 08.11.2017, рішення №940143/31348744 від 03.10.2018, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної №16 від 09.11.2017, рішення №594780/31348744 від 14.02.2018 про відмову у реєстрації податкової накладної №18 від 21.11.2017, у зв'язку з ненаданням платником підтверджуючих документів, а саме, товарно-транспортних накладних при придбанні ТМЦ; платіжних доручень або виписок з банку, оборотно-сальдових відомостей, сертифікатів.
Таким чином, відповідач 1 при відмові в реєстрації податкових накладних № 14 та № 16 діяв на підставі, та в спосіб передбачений чинним законодавством, а тому просить суд в задоволені адміністративного позову відмовити повністю.
Усною ухвалою суду, занесеною до протоколу судового засідання, від 16.01.2019 залучено співвідповідача Державну фіскальну службу України.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив суд їх задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник ДФС України та ГУ ДФС у Вінницькій області у судовому засіданні заперечувала щодо задоволення позовних вимог, посилаючись на обставини, що викладені у відзиві на позовну заяву.
Представник Комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації у судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлявся завчасно та належним чином, що підтверджується матеріалами справи.
З урахуванням викладеного, керуючись положеннями статті 205 КАС України, суд вважає за можливе здійснювати розгляд справи у відсутність представника відповідача 2.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідачів 1 та 3, вивчивши матеріали справи та оцінивши наявні у ній докази в їх сукупності встановив наступне.
02.10.2017 між СТОВ «Нива і К» та ТОВ «Будівельно-монтажне управління-6» укладено Договір купівлі-продажу №10. Відповідно до пункту 1.1. Договору купівлі-продажу №10 Постачальник зобов'язується поставити і передати у власність Покупцю, а Покупець прийняти і оплатити товар у повному розмірі та в порядку, визначених цим Договором.
На виконання Договору купівлі-продажу №10 від 02.10.2017 позивачем виписано податкові накладні №5 від 09.10.2017; №6 від 09.10.2017; №7 від 09.10.2017; №8 від 12.10.2017; №12 від 07.112017; №14 від 08.11.2017; №16 від 09.11.2017; №18 від 21.11.2017 та засобами телекомунікаційного зв'язку в електронному вигляді, із застосуванням електронного цифрового підпису (ЕЦП), подав до органів ДФС.
Комісією Державної фіскальної служби було відмовлено в реєстрації трьох податкових накладних №14 від 08.11.2017 на загальну суму 235860 грн., в тому числі ПДВ 39310,00 грн.; №16 від 09.11.2017 на загальну суму 343306.80 грн., в тому числі ПДВ 57217,80 грн.; №18 від 21.11.2017 на загальну суму 241440,00 грн., в тому числі ПДВ 40240,00 грн.
24.11.2017 засобами телекомунікаційного зв'язку в електронному вигляді, із застосуванням електронного цифрового підпису (ЕЦП), до органів ДФС подано на реєстрацію в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкові накладні №14 від 08.11.2017 та №16 від 09.11.2017.
Щодо податкової накладної №14. 24.11.2017 за допомогою програми електронного документообігу «M.Е.Doc» позивачем отримано квитанцію №1, де зазначено, що відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних». За результатами опрацювання СМОКР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТЗЕД: 7309,7318 та запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до п. «в» п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена п. 4 цього наказу.
14.02.2018 СТОВ «Нива і К» за допомогою програми електронного документообігу «M.E.Doc» подало до ГУ ДФС у Вінницькій області лист-пояснення №11/01 та копії документів, вичерпний перелік яких встановлено наказами МФУ №566 та №567 від 13.06.2017 року. Однак ніякого рішення органом ДФС не було прийнято.
28.09.2018 СТОВ «Нива і К» за допомогою програми електронного документообігу «M.Е.Doc» повторно подало до ГУ ДФС у Вінницькій області лист-пояснення №09/04 та копії документів.
Комісією ДФС України прийнято рішення від 03.10.2018 № 940142/31348744 про відмову в реєстрації податкової накладної № 14 від 08.11.2017 року в ЄРПН.
19.10.2018 СТОВ «Нива і К» подано до ГУ ДФС у Вінницькій області скаргу на рішення № 940142/31348744 комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
29.10.2018 рішенням Комісії з питань розгляду скарг №39328/31348744/2 скаргу СТОВ «Нива і К» залишено без задоволення та рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної розрахунку/коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін.
Щодо податкової накладної №16 від 09.11.2017 на загальну суму 343306,80 грн., в тому числі ПДВ 57217,80 грн. 24.11.2017 засобами телекомунікаційного зв'язку в електронному вигляді, із застосуванням електронного цифрового підпису (ЕЦП), до органів ДФС подано на реєстрацію в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 16. 24.11.2017 за допомогою програми електронного документообігу «M.Е.Doc» позивачем отримано квитанцію №1, де зазначено, що відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних». За результатами опрацювання СМОКР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТЗЕД: 7307,8404 та запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до п. «в» п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 № 567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена п. 4 цього наказу.
12.02.2018 СТОВ «Нива і К» за допомогою програми електронного документообігу «M.Е.Doc» подало до ГУ ДФС у Вінницькій області лист-пояснення №11/01 та копії документів, вичерпний перелік, яких встановлено наказами МФУ №566 та №567 від 13.06.2017, в якому просило ГУ ДФС розглянути подані документи та зареєструвати податкову накладну в ЄРПН. Однак ніякого рішення органом ДФС не було прийнято.
01.10.2018 СТОВ «Нива і К» за допомогою програми електронного документообігу «M.Е.Doc» повторно подало до ГУ ДФС у Вінницькій області лист-пояснення №09/04 та копії документів. Однак, Комісією ДФС України 03.10.2018 прийнято рішення № 940143/31348744 про відмову в реєстрації податкової накладної № 16 від 09.11.2017 в ЄРПН.
19.10.2018 СТОВ «Нива і К» за допомогою програми електронного документообігу «M.Е.Doc» подало до ГУ ДФС у Вінницькій області скаргу на рішення №940142/31348744 комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
29.10.2018 рішенням Комісії з питань розгляду скарг №39329/31348744/2 скаргу СТОВ «Нива і К» залишено без задоволення та рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін.
Щодо податкової накладної №18 від 21.11.2017 на загальну суму 241440,00 грн., в тому числі ПДВ 40240,00 грн. 13.12.2017 засобами телекомунікаційного зв'язку в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису (ЕЦП), до органів ДФС подано на реєстрацію в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкову накладну №18.
13.12.2017 за допомогою програми електронного документообігу «M.Е.Doc» позивачем отримано квитанцію №1, де зазначено, що відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпного переліку документів, достатніх бля прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Сонному реєстрі податкових накладних». За результатами опрацювання СМОКР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 3925,3926,8413,8481 та запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до п. «в» п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 № 567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена п. 4 цього наказу.
12.02.2018 СТОВ «Нива і К» за допомогою програми електронного документообігу «M.Е.Doc» подало до ГУ ДФС у Вінницькій області лист-пояснення №11/01 та копії документів, вичерпний перелік яких встановлено наказами МФУ №566 та № 567 від 13.06.2017. Однак, Комісією ДФС України 14.02.2018 прийнято рішення №594780/31348744 про відмову в реєстрації податкової накладної №18 від 21.11.2017 в ЄРПН, вказавши підставою, ненадання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.
19.10.2018 СТОВ «Нива і К» за допомогою програми електронного документообігу «M.E.Doc» подало до ГУ ДФС у Вінницькій області скаргу на рішення №594780/31348744 комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку курирування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 14.02.2018. Однак, Квитанцією №2 від 22.10.2018 ДФС України повідомило, що скаргу не прийнято, виявлені помилки: до набрання чинності постанови КМУ від 21.02.2018 №117 скарги на рішення Комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації розглядались відповідно до вимог Постанови КМУ від 04.07.2017 №485.
Комісія Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, 03.10.2018 прийняла рішення №940142/31348744 та №940143/31348744 про відмову у реєстрації податкових накладних №14 та №16 з підстав ненадання платником податків копій розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків, документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності) наявність яких передбачено договором та/або законодавством, зазначено, що не надано підтверджуючих документів, а саме: товарно-транспортних накладних на придбання ТМЦ, платіжних доручень або виписок з банку, оборотно-сальдових відомостей тощо; видаткові накладні на придбання неможливо ідентифікувати.
Не погоджуючись із вказаними рішеннями відповіда, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Визначаючись стосовно позовних вимог, суд виходив з наступного.
Згідно з вимогами ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до вимог п. 201.10 ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених п. 201.1 цієї статті та/або п. 192.1 ст. 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до п. 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.
Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.
Відповідно до вимог п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
На виконання цієї норми Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21 лютого 2018 року № 117, якою затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації; Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.
Згідно з вимогами п. 4 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок № 177), у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак, визначених у пункті 3 цього Порядку, такі податкова накладна/розрахунок коригування не підлягають моніторингу та підлягають реєстрації в Реєстрі.
Як вбачається з п. 5 Порядку № 177, податкова накладна/розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.
Згідно з вимогами п. п. 6 та 7 Порядку № 177 визначено, що у разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
У разі коли за результатами моніторингу податкова накладна/розрахунок коригування відповідають критеріям ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Отже, підставами для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є наступна відповідність:
1) платника податку - критеріям ризиковості платника податку;
2) податкової накладної/розрахунку коригування - критеріям ризиковості здійснення операції.
Суд зазначає, що вимог п.п. 6 та 7 Порядку № 177 є чіткими і не припускають неоднозначне (множинне) трактування обов'язків контролюючих органів.
Разом з тим, реєстрацію поданих позивачем податкових накладних зупинено (як зазначено в квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних) через те, що податкова накладна відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку.
Таким чином, зупиняючи реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідачем 3 застосовано формулювання, яке п.. 6 та 7 Порядку не передбачено.
Вказане свідчить про те, що контролюючим органом реєстрацію податкової накладної зупинено з підстав, які не передбачені законодавством.
Згідно з вимогами п. 10 Порядку № 117 критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС та надсилає на погодження Мінфіну в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади.
Мінфін у дводенний строк погоджує або надсилає ДФС на доопрацювання визначені у цьому пункті критерії та перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.
Про визначені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, ДФС інформує Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.
ДФС оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті погоджені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.
На виконання п. 10 Порядку № 117 Державна фіскальна служба України 21 березня 2018 року наказом № 144 затвердила Порядок формування територіальними органами та структурними підрозділами ДФС переліку ризикових платників податків (далі - Порядок формування територіальними органами та структурними підрозділами ДФС переліку ризикових платників податків).
Порядком формування територіальними органами та структурними підрозділами ДФС переліку ризикових платників податків передбачено, що усі платники податків, що подають на реєстрацію податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Реєстр), перевіряються ДФС на відповідність критеріям ризиковості, які затверджено Державною фіскальною службою України та погоджено з Міністерством фінансів України (далі - Критерії).
Керівники комісій головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - Комісія), забезпечують розгляд питань на засіданні Комісії щодо внесення платників податків до переліку ризикових платників податків/виключення з переліку ризикових платників податків згідно з п. 1.6 Критеріїв.
Засідання Комісії щодо розгляду питань про внесення платників податків до переліку ризикових платників податків/виключення з переліку ризикових платників податків проводиться згідно з порядком, передбаченим постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №117 "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", та оформлюється протоколом.
До протоколу засідання Комісій обов'язково додаються: перелік платників податків, щодо яких виявлено ознаки ризиковості, згідно з п. 1.6 Критеріїв; матеріали, на підставі яких платників податків віднесено до такого переліку; інша інформація, що розглядається Комісією.
За результатами засідання Комісії та протокольно прийнятого рішення (внесення платників податків до переліку ризикових платників податків/виключення з переліку ризикових платників податків) голова Комісії забезпечує негайне внесення інформації щодо включення/виключення зазначених платників до/із переліку платників податків в режимі "Журнал ризикових платників податків" розділу "Робота Комісії регіонального рівня" підсистеми "Аналітична система" ІТС "Податковий блок" як платників з ознаками ризиковості.
У Листі Державної фіскальної служби України від 21 березня 2018 р. № 959/99-99-07-18 "Критерії ризиковості платника податку", зокрема, зазначено: "1.Платник податків відповідає критеріям ризиковості, якщо: … 1.6. комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме: платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на непідконтрольній території України (зона АТО, АР Крим); дата реєстрації платником податку на додану вартість не перевищує трьох місяців з дати такої реєстрації; платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах державної казначейської служби України (крім бюджетних установ); платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб'єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років; платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України; платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 ПК України; наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.
Головні управління ДФС в областях, м. Києві та Офіс великих платників податків ДФС постійно обраховують та проводять моніторинг показників, визначених у пунктах 1.1 1.6 цих Критеріїв.
Ризиковість платника податку може бути встановлено у разі виконання хоча б одного з критеріїв, визначених у пунктах 1.1-1.5 цих Критеріїв.
Якщо виявлено, що платник податків має ознаки ризиковості згідно з п. 1.6 цих Критеріїв, то такий платник податків виноситься на розгляд Комісії в той самий день і вноситься до переліку ризикових платників у день проведення засідання Комісії, на якому прийнято відповідне рішення.
Якщо платник податків, якого внесено до переліку ризикових суб'єктів господарювання, перестав відповідати критеріям ризиковості, що визначені у п.п. 1.1 1.5 цих Критеріїв, такого платника податків виключають з переліку ризикових суб'єктів господарювання в день отримання/виявлення такої інформації.
У разі якщо платник податків, внесений до переліку ризикових суб'єктів господарювання, перестав відповідати критеріям ризиковості, що визначені у п. 1.6 цих Критеріїв, платника виключають з переліку ризикових суб'єктів господарювання за рішенням комісій головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС ".
В даному ж випадку, суд зазначає, що відповідачами не було надано: протоколу засідання Комісії або переліку платників податків, щодо яких виявлено ознаки ризиковості, згідно з п.п. 1.6 п. 1 Критеріїв; матеріалів, на підставі яких платника податків віднесено до такого переліку; іншої інформації, що розглядається Комісією, яка, відповідно до Порядку формування територіальними органами та структурними підрозділами ДФС переліку ризикових платників податків, обов'язково додається до протоколу засідання Комісій.
Крім того, в квитанції про зупинення реєстрації податкових накладних не зазначено за якою саме підставою позивача із указаних в п.п. 1.6 п. 1 Критеріїв віднесено до ризикових платників.
Відповідно до вимог п. 12 та 13 Порядку № 117 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування.
Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:
1) номер та дата складання податкової накладної / розрахунку коригування;
2) порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД/послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена;
3) критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
4) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.
Згідно з вимогами п. 14 Порядку № 117 перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе:
договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
Як вбачається з п. 15 Порядку № 117, письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування.
Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування складені на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображені однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з УКТЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг).
Пунктом 16 Порядку № 117 визначено, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Згідно з вимогами п.п. 18-20 Порядку № 117 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів.
Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС).
Зазначені комісії приймають рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.
Відповідно до вимог п. 21 Порядку № 117 підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.
Як слідує з п.22 Порядку № 117, рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком 2 підлягає реєстрації в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена. Відповідне рішення набирає чинності після реєстрації його в такому Реєстрі.
Відповідно до пункту 23 Порядку №117, таке рішення приймається комісією регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 15 цього Порядку.
Як видно із рішення Комісії Головного управління ДФС у Вінницькій області №940142/31348744 від 03.10.2018 про відмову у реєстрації податкової накладної №14 від 08.11.2017, рішення №940143/31348744 від 03.10.2018, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної №16 від 09.11.2017, рішення №594780/31348744 від 14.02.2018 про відмову у реєстрації податкової накладної №18 від 21.11.2017 підставою для відмови податковим органом позивачу у реєстрації податкових накладних є ненадання платником податку підтверджуючих документів, а саме: товарно-транспортних накладних при придбанні ТМЦ; платіжних доручень або виписок з банку, оборотно-сальдових відомостей, сертифікатів.
Враховуючи вище викладене, суд дійшов висновку про не обґрунтованість позовних вимог позивача щодо визнання протиправними та скасування рішень відповідача 2: №940142/31348744 від 03.10.2018 про відмову у реєстрації податкової накладної №14 від 08.11.2017, №940143/31348744 від 03.10.2018, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної №16 від 09.11.2017, №594780/31348744 від 14.02.2018 про відмову у реєстрації податкової накладної №18 від 21.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних. Оскільки СТОВ «Нива і К», у відповідності до п. 14 Порядку № 117 не надало документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Щодо позовної вимоги про зобов'язання ДФС України зареєструвати податкові накладні №14 від 08.11.2017, №16 від 09.11.2017, №18 від 21.11.2017, то вказана позовна вимога не підлягає задоволенню, так як є передчасною, оскільки щодо реєстрації вказаних податкових накладних комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення про відмову у їх реєстрації.
У відповідності до ст. 139 КАС України та в зв'язку з відсутністю судових витрат відповідачів, судові витрати у справі не стягуються та за рахунок бюджету не компенсуються.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
В задоволені позову відмовити.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Нива і К» (22444, Вінницька область, Калиновський район, с. Чернятин, вул. Гагаріна, 1-А, код ЄДРПОУ 31348744)
Відповідач 1: Головне управління ДФС у Вінницькій області (21100, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, код ЄДРПОУ 39402165)
Відповідач 2: Комісія Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (21100, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7)
Відповідач 3: Державна фіскальна служба України (04655,м. Київ, пл. Львівська, буд. 8, код ЄДРПОУ 39292197)
Рішення в повному обсязі складено 18.01.2019
Суддя Комар Павло Анатолійович