Єдиний унікальний номер 725/255/19
Номер провадження 1-в/725/9/19
16.01.2019 року м. Чернівці
Першотравневий районний суд м. Чернівці в складі:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника ЧВП ГУНП в Чернівецькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого, раніше неодноразово судимого, в силу ст.ст. 89, 90 КК України судимість не знята та не погашена, -
В січні 2019 року до Першотравневого районного суду м.Чернівці надійшло вище вказане подання, в якому начальник ЧВП ГУНП в Чернівецькій області просив встановити відносно ОСОБА_3 адміністративний нагляд з наступними обмеженнями: заборонити вихід з будинку АДРЕСА_1 з 22 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв. за виключенням роботи або навчання в даний період часу; заборонити відвідування винних магазинів, кафе, пивних барів, ресторанів, шашличних, закусочних та інших місць, де продаються спиртні напої на розлив; заборонити виїзд за межі міста Чернівці без дозволу ЧВП ГУНП в Чернівецькій області; зобов'язати з'являтись на реєстрацію в ЧВП ГУНП в Чернівецькій області 1,2,3,4 понеділки кожного місяця до начальника сектору превенції ЧВП ГУНП в Чернівецькій області в каб. №17, а у разі його відсутності до чергового по ЧВП ГУНП в Чернівецькій області з 17 год. 00 хв. по 19 год. 00 хв.
Вказане подання обґрунтовував тим, що після відбування покарання в місцях позбавлення волі ОСОБА_3 на шлях виправлення не став, не зважаючи на попередження працівників поліції, систематично порушує громадський порядок, неодноразово притягався до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень передбачених ст.ст. 175-1, 178 КУпАП.
ОСОБА_3 в судовому засіданні не заперечував проти задоволення подання та своїми поясненнями підтвердив обставини, які стали підставою для звернення органу Національної поліції до суду з даним поданням.
Суд, заслухавши думку поліцейського ОСОБА_4 , який подання підтримав та просив задовольнити з підстав зазначених у ньому, особи щодо якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду, дослідивши матеріали подання, вважає, що останнє обґрунтоване та підлягає задоволенню.
Так, відповідно до ст. 1,2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно п.п. «в», «г» ст. 3 Закону «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення; засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних
речовин і прекурсорів.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 раніше неодноразово судимий та з урахуванням даних, що містяться у вимозі про судимість в сукупності з вимогами ст.ст. 89,90 КК України, судимість на час розгляду подання не погашена та не знята у встановленому законом порядку.
Як вбачається з матеріалів подання, після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_3 систематично порушував громадський порядок, неодноразово піддавався накладенню адміністративних стягнень та працівниками поліції було винесено попередження про припинення антигромадського способу життя та проведено профілактичну бесіду, проте ОСОБА_3 належних висновків для себе не зробив та на шлях виправлення не став, продовжуючи вести антигромадський спосіб життя.
Згідно ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
За таких обставин, враховуючи вимоги закону щодо обчислення строків погашення судимості, суд вважає в даному випадку доцільним становити адміністративний нагляд строком на один рік.
Відповідно до положень ст.4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» за наслідками розгляду подання про встановлення адміністративного нагляду виноситься постанова в якій зазначаються обмеження, які встановлюються щодо поведінки піднаглядного.
Таким чином, враховуючи матеріали подання та з метою здійснення виховного впливу на ОСОБА_3 , запобігання вчинення ним нових кримінальних та адміністративних правопорушень, суд вважає за необхідне встановити відносно нього адміністративний нагляд строком на один рік.
На підставі вище викладеного та керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд , -
Подання задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , адміністративний нагляд терміном на один рік.
Встановити ОСОБА_3 наступні обмеження:
1.заборонити вихід з будинку АДРЕСА_1 з 22 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв. за виключенням роботи або навчання в даний період часу;
2.заборонити відвідування винних магазинів, кафе, пивних барів, ресторанів, шашличних, закусочних та інших місць, де продаються спиртні напої;
3.заборонити виїзд за межі міста Чернівці без дозволу ЧВП ГУНП в Чернівецькій області;
4.зобов'язати з'являтись на реєстрацію в ЧВП ГУНП в Чернівецькій області 1,2,3,4 понеділка кожного місяця до начальника сектору превенції ЧВП ГУНП в Чернівецькій області в каб. №17, а у разі його відсутності до чергового по ЧВП ГУНП в Чернівецькій області з 17 год. 00 хв. по 19 год. 00 хв.
Початок терміну адміністративного нагляду відраховувати з моменту оголошення постанови, а саме - 16.01.2019 року.
Попередити ОСОБА_3 про кримінальну відповідальність за ст. 395 КК України та про адміністративну відповідальність за ст. 187 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Першотравневий районний суд м.Чернівці у встановленому законом порядку.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці ОСОБА_1