Справа № 697/2836/18
Провадження № 3/697/39/2019
15 січня 2019 року Суддя Канівського міськрайонного суду Черкаської області Русаков Г.С., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Управління держпраці у Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, фізична особа-підприємець,-
- за ч.1 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Канівського міськрайонного суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення № ЧК-1163/365/АВ/П/ПТ від 14.12.2018, складений відносно ОСОБА_1 в якому зазначено, що він, здійснюючи підприємницьку діяльність в магазині «Будмаркет» по вул.Г.Дніпра, 35 в м.Канів Черкаської області допустив порушення вимог законодавства про працю, а саме: при проведенні 14.12.2018 інспекційного відвідування встановлено порушення ч.1 ст.83 КЗпП, а саме не виплачується при звільненні працівникам грошова компенсація за всі невикористані ними дні щорічної відпустки, що в свою чергу призвело до виплат не в повному обсязі та свідчить про не забезпечення своєчасності та в повному обсязі виплати остаточного розрахунку при звільненні та порушує вимоги ч.1 ст.116 КЗпП України та ч.1 ст.47 КЗпП України, тобто своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.41 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_2 - представнику ОСОБА_1 за нотаріально посвідченою довіреністю роз'яснено зміст ст.63 Конституції України та ст.268 КУпАП, права зрозуміло.
ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснила суду про всі обставини скоєного правопорушення, надавши письмове пояснення. Зазначила, що порушення, які вказано в протоколі дійсно мали місце, але ОСОБА_1 відразу виконав вимоги державного інспектора, усунув недоліки, а також нарахував та виплатив компенсацію працівникам. Крім того, пунктом 28 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295 передбачено, що у разі виконання припису у встановлений строк, заходи до притягнення об'єкта відвідування до відповідальності не вживаються. Враховуючи вищевикладене, просить суд звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.41 КУпАП.
Відповідно до ст. 252 України суддя оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 280 КУпАП "орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи".
Згідно із ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений розглядати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Суддя вважає можливим звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.1 ст.41 КУпАП за малозначністю і оголосити йому усне зауваження, оскільки діяння, вчинене ним, містило в собі усі юридичні і суб'єктивні ознаки, що характеризують правопорушення, передбачене ч.1 ст.41 КУпАП, але внаслідок всіх конкретних обставин воно не відповідало тій суспільній небезпечності, яка є типовою для цього виду правопорушення.
Згідно із ч.2 ст.284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
На підставі вищевикладеного, ОСОБА_1 слід звільнити від адміністративної відповідальності за ч.1 ст.41 КУпАП за малозначністю, оголосивши йому усне зауваження, а провадження у справі закрити.
Судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом (ст. 40-1 КУпАП).
Таким чином, оскільки суд закриває провадження по справі та не накладає на ОСОБА_1 адміністративного стягнення, судовий збір з нього не стягується.
На підставі викладеного та керуючись ст.41, ст.ст. 22, 33, 251-252, 256, 276-280, 284, 287 КпАП України, суддя,-
Провадження по справі за ч.1 ст.41 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити за малозначністю вчиненого правопорушення на підставі ст. 22 КУпАП та обмежитись усним зауваженням.
Постанова може бути оскаржена через міськрайонний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили “_____”______________ 2019 року.
Строк пред'явлення постанови до виконання 3 міс.
Суддя /підпис/ ОСОБА_3
Згідно з оригіналом: оригінал зберігається при матеріалах справи № 697/2836/18
Суддя Г . С . ОСОБА_3