Справа № 643/12240/18
Провадження № 3/643/1/19
17.01.2019 року суддя Московського районного суду м. Харкова Букреєва І.А., розглянувши матеріали, які надійшли від Слідчого управління ГУ НП в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1,
за ст.124, ч.1 ст.130 КУпАП,-
17.08.2018 року о 00-30 год. ОСОБА_1 керував транспортним засобом: «Smart MC01», д.н.з. НОМЕР_1, в м.Харкові на перехресті Салтівське Шосе - вул.Халтуріна, проїхав на заборонений сигнал світлофора, скоїв зіткнення з автомобілем НОМЕР_2, чим заподіяна матеріальна шкода. Одночасно 17.08.2018 року о 00-30 год. ОСОБА_1 керував транспортним засобом: «Smart MC01», д.н.з. НОМЕР_1, в м.Харкові на перехресті Салтівське Шосе - вул.Халтуріна, в стані алкогольного сп'яніння згідно довідки з КПЛ МКЛШНД ім. проф.О.І. Мещанінова № 06/1455 від 20.08.2018 р.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.8.7.3, п.2.9 Правил дорожнього руху України. Відносно ОСОБА_1 було складено адміністративні протоколи по ст.124, ч.1 ст. 130 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився.
В матеріалах справи міститься заява представника ОСОБА_1 - адвоката ОСОБА_2 про закриття провадження у справі у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення.
Згідно пояснень ОСОБА_1, які містяться в протоколах про адміністративні правопорушення серії БД №018060 та БД №018106, та письмових пояснень, доданих до протоколів, останній з протоколами не згоден, зазначає про винуватість в скоєнні ДТП водія автомобіля "ВАЗ".
Обставини правопорушень підтверджуються адміністративними протоколами серії серії БД №018060 та БД №018106 від 21.08.2018 року, висновком за результатами перевірки матеріалу ДТП, довідкою КНП «МКЛШтНМД ім.проф.О.І. Мещанінова», схемою ДТП, протоколом огляду місця ДТП, письмовими поясненнями ОСОБА_3, ОСОБА_1, протоколом огляду та затримання транспорту, рапортом, висновком КЗОЗ "ОНД".
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу правопорушень, передбачених ст.124, ч.1 ст.130 КУпАП.
Проте, суд вбачає необхідність закриття адміністративного провадження відносно ОСОБА_1, з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, протоколи відносно ОСОБА_1 були складені 21.08.2018 року, день скоєння правопорушень - 17.08.2018 року.
Згідно ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, Провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
На підставінаведеного, керуючись ст.ст. 283-285 КУпАП,-
Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Адміністративне провадження відносно ОСОБА_1 за ст. 124, ч. 1 ст. 130 КУпАП закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний суд через Московський районний суд м. Харкова протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Московського районного суду
м. Харкова І.А. Букреєва