Копія Справа № 326/83/19
Провадження № 3/326/36/2019
17 січня 2019 року м. Приморськ
Суддя Приморського районного суду Запорізької області Стріжакова Т.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Бердянського управління ГУ ДФС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, яка народилась 06 березня 1988 року в м.Приморськ, громадянки України, голови фермерського господарства «Зевс-2012», зареєстрованої та проживаючої за адресою: 72102, АДРЕСА_1, заміжньої, на утриманні має двох неповнолітніх дітей, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-2 КУпАП, -
На розгляд до суду надійшов протокол № 5/08-01-51-06 від без дати про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, згідно з яким ОСОБА_1 вчинила правопорушення: неподання платіжного доручення у строк до 19.11.2018 на перерахування належного до сплати податкового зобов'язання з єдиного податку 3 групи юридичних осіб за 3 квартал 2018 року на суму 59860,30 грн. на бюджетний рахунок 31412698008389 Управління державної казначейської служби України у Приморському районі Запорізької області, визначеного самостійно платником згідно з податковою декларацією з єдиного податку з юридичних осіб за 3 квартал 2018 року від 06.11.2018 №9242089370 (базовий звітний період, квартал). Граничний строк сплати 19.11.2018 фактично податкове зобов'язання повністю сплачено на 22 дні пізніше - 11.11.2018, шляхом перерахування переплати з бюджетного рахунку податку на доходи фізичних осіб платіжним дорученням №160 від 11.12.2018, що є порушенням вимог п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п.5 Розділу ІІ Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення усі реквізити Протоколу заповнюються розбірливим почерком державною мовою. Не допускаються закреслювання або виправлення відомостей, що заносяться до Протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як Протокол підписаний особою, відносно якої він складений.
В порушення зазначених вимог в протоколі № 5/08-01-51-06 про адміністративне правопорушення відсутні дата складання протоколу. Крім того, у графі «дата, час і місце вчинення порушення» вказано дату «11.12.2018 року» друкованим шрифтом та поруч рукописним текстом зазначено «19.11.2018 р.», що не завірено підписами особи, яка склала протокол, та особи, відносно якої складено протокол. Таким чином є незрозумілою дата вчинення вказаного у протоколі адміністративного правопорушення та існують підстави вважати, що додатковий запис здійснений після того, як протокол був підписаний ОСОБА_1
Частиною 1 ст. 163-2 КУпАП передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
В протоколі № 5/08-01-51-06 про адміністративне правопорушення, складеному відносно ОСОБА_1 вказано, що зазначене у протоколі правопорушення допущено ОСОБА_1, яка є головою ФГ «Зевс-2012», але в порушення вимог ст.251,256 КУпАП до матеріалів справи не додано жодного документу, який це підтверджує та визначає її посаду, що вона є посадовою особою, містить обов'язки, що покладені на неї; визначає період роботи на вказаній посаді. До протоколу не додано наказ про призначення її головою, документів, в яких визначено її посадові обов'язки, посадову інструкцію тощо.
Крім того, до протоколу про адміністративне правопорушення не додано жодного документу, який підтверджує той факт, що ФГ «Зевс-2012» зареєстровано як юридична особа у встановленому законом порядку.
Таким чином, особою, уповноваженою на складання протоколів про адміністративні правопорушення, не виконаний обов'язок щодо збирання доказів, а саме не виконані вимоги ст.251 КУпАП, не зібрано та не подано зазначених доказів.
Зазначені недоліки, допущені при складенні та оформленні адміністративного матеріалу, позбавляють суд можливості здійснити всебічне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти рішення по ній.
На підставі викладеного, вважаю, що адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 слід повернути до Бердянського управління Головного управління ДФС у Запорізькій області для належного оформлення, оскільки суд не може усунути вказані недоліки, а не усунення зазначених вище недоліків виключає можливість розгляду справи по суті.
Керуючись: ст.ст. 256, 278 КУпАП, -
Справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Бердянського управління Головного управління ДФС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-2 КУпАП, повернути до Головного управління ДФС у Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню у порядку провадження по справам про адміністративне правопорушення не підлягає.
Суддя підпис ОСОБА_2
Згідно з оригіналом: суддя Т.В. Стріжакова
17.01.19