Справа № 319/41/19
Провадження 3/319/28/2019
17 січня 2019 року смт. Більмак
Суддя Куйбишевського районного суду Запорізької області Мальований В.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Більмацького ВП Бердянського ВП ГУНП України в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, паспорт серія ВН 549290, виданий Бердичівським МВ УМВС України в Житомирській області 04.01.2012 року, не працюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4,
за ч.2 ст.187 КУпАП,
Ухвалою Вільнянського районного суду Запорізької області від 23 березня 2018 року відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік з обмеженнями у вигляді заборони виходити з будинку, в якому він проживає з 21.00 години до 05.00 години,, заборони відвідувати певні місця (місця продажу та вживання алкогольних напоїв, розважальних та гральнів заклади), заборони виїзжати за межі населеного пункту, де мешкає в особистих справах та змінювати місце проживання без дозволу органів внутрішніх справ, реєстрація в органах поліції за місцем проживання 4 рази на місяць .
Згідно протоколу серї ГР № 049443 від 10 січня 2019 року, 02 січня 2019 року о 01год. ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду встановлені ухвалою Вільнянського районного суду Запорізької області від 29 березня 2018 року, а саме порушив п.1 та п.3 даної ухвали, так як в період часу з 01 січня по 02 січня 2019 року перебував без дозволу ОВС в с.Ланцеве Більмацького району Запорізької області.
В судовому засіданні під час розгляду справи ОСОБА_1 свою провину не визнав та пояснив , що дійсно 01 січня 2019 року він зі своєю співмешканкою ОСОБА_2 в денний період часу перебував в с.Ланцеве Більмацького району. До села Ланцеве його вранці 01 січня 2019 року привезли працівники поліції для з'ясування обставин щодо крадіжки у нього телефону ОСОБА_3 З села Ланцеве вони разом з співмешканкою вийшли додому приблизно о 15 год, до с.Білоцерківка дійшли близько 18год. ОСОБА_2 пішла додому, а він залишився в центрі, де біля зупинки зі знайомим випивав. Близько 19 год. пішов до товариша ОСОБА_4, де також з ним вживали спиртні напої. Потім близько 20 год. він прийшов додому, де посварився з співмешканкою. Після сварки вийшов на вулицю покурити. А коли повернувся до будинку, він був замкнутий на замок, він почав гукати співмешканку, вона не відповідала. Він тоді пішов спати в літню кухню. Прокинувся під ранок, хата вже була відкрита. За цей час до них додому ніхто не приїзжав.
10 січня 2019 року на нього працівниками поліції був складений протокол про адміністративне правопорушення передбачене ст.187 КУпАП, а саме за те, що він був відсутній в нічний час вдома. З вказаним протоколом він не згоден, тому що правил адміністративного нагляду не порушував, чому працівники поліції зробили такий висновок йому невідомо. Проте що він в нічний період часу перебував дома за місцем мешкання може підтвердити його співмешканка ОСОБА_2 Тому прохає закрити справу за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Свідок ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснила, що ОСОБА_1 являється її співмешканцем. Разом проживають з червня 2018 року за адресою вул.Миру, 166 в с.Білоцерківка. 01 січня 2019 року вона розом зі співмешканцем була в с.Ланцеве. Так як у ОСОБА_1 встановлений адміністративний нагляд в нічний період часу, тому вони завчасно вийшли з с.Ланцеве і пішли в с.Білоцерківку. По дорозі вони посварились. В с.Білоцерківка прийшли близько 18год., ОСОБА_1 залишився в центрі, а вона пішла додому. Приблизно о 20год. співмешканець прийшов додому в стані алкольного сп"яніння.Вони знову посварились. Коли ОСОБА_1 вийшов на вулицю курити, вона закрила вхідні двері на навісний замок, а сама пішла спати на горище, оскільки не хотіла продовження сварки. Десь хвилин через 15, вона чула як ОСОБА_1 її гукав, але вона не відповідала. Потім вона почула як відкривались двері літньої кухні. З горища вона спустилась під ранок і пішла до хати. Хвилин через 15 до хати зайшов ОСОБА_1, вже тверезий, просив вибачення за свою поведінку. Від нього вона дізналась , що він спав у літній кухні. Щоб до них в ночі хтось приїзджав вона не чула, слідів коліс автомобіля чи людей на снігу подвір"я та біля подвір"я не було.
Суд, вислухав пояснення ОСОБА_1, свідка ОСОБА_2, вивчивши матеріали справи, прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.187 КУпАП, відповідальність наступає за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:
1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);
5) нереєстрація в органі Національної поліції .
Відповідно до ч.2 ст.187 КУпАП, відповідальність наступає за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Протокол про адмінеістративне правопорушення відносно ОСОБА_1 працівники поліції склали за ч.2 ст.187 КУпАП.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ухвали Вільнянського районного суду Запорізької області від 29 березня 2018 року відносно ОСОБА_1 встановлений адміністративний нагляд строком на 1 рік з обмеженнями у вигляді заборони виходити з будинку, в якому він проживає з 21.00 години до 05.00 години,, заборони відвідувати певні місця (місця продажу та вживання алкогольних напоїв, розважальних та гральнів заклади), заборони виїзжати за межі населеного пункту, де мешкає в особистих справах та змінювати місце проживання без дозволу органів внутрішніх справ, реєстрація в органах поліції за місцем проживання 4 рази на місяць .
Постановою Куйбишевського районного суду Запорізької області від 06 грудня 2018 року ОСОБА_1 був притягнутий до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення передбаченого ч.2 ст.187 КупАП.
Згідно рапорту оперуповноваженого СКП Більмацького ВП ОСОБА_5, 02 січня 2019 року о 01год.00хв. ним разом з слідчим СВ Більмацького ВП Бердянськго ВП ГУНП був встановлений факт відсутності ОСОБА_1, який перебуває під адміністративним наглядом, за місцем мешкання ІНФОРМАЦІЯ_5. Даний рапорт був зареєстрований в ЖЄОЗіП за № 28 від 02 січня 20198 року .
Проте протокол складений за порушення ОСОБА_1Д обмежень у вигляді заборони виїзжати за межі населеного пункту, де мешкає в особистих справах та змінювати місце проживання без дозволу органів внутрішніх справ, а саме , що він в період часу з 01 січня по 02 січня 2019 року перебував без дозволу ОВС в с.Ланцеве Більмацького району Запорізької області.
Згідно письмових пояснень ОСОБА_1 від 10 січня 2019 року, які містяться в матеріалах справи, ОСОБА_1 в ніч з 01 на 02 січня 2019 року знаходився у себе вдома за місцем проживання ІНФОРМАЦІЯ_6, спав у літній кухні. За нічний час до нього додому ніхто не приходив і не приїзжав. Він не порушував правил адміністративного нагляду.
Пояснення свідків ОСОБА_6 та ОСОБА_7, які долучені до матеріалів справи, підтверджують лише факт відмови ОСОБА_1 від підпису в протоколі про адміністративне правопорушення.
В матеріалах справи містяться в копіях протоколів допиту потерпілого ОСОБА_8 , яуий не містить реквізитів (дати та місця складання, в рамках якого кримінального провадження) та протокол допиту свідків ОСОБА_3 (від 01 січня 2019 року), які суд визнає не належними доказами, оскільки вони відібрані в рамках іншого провадження, до того ж не спростовують доводів того, що ОСОБА_1 о 01.00 год. 02 січня 2019 року перебував за місцем свого проживання.
Інші належні та допустимі докази, на основі яких може бути встановлена наявність адміністративного правопорушення та вина ОСОБА_1 у його вчиненні, в матеріалах справи відсутні .
Верховний суд України в п.24 своєї постанови №18 від 19.12.2008 року наголосив: "Звернути увагу судів на неприпустимість спрощеного підходу до судового розгляду справ про адміністративні правопорушення на транспорті та ігнорування прав осіб , яких притягають до відповідальності, потерпілих, їх законних представників і захисників. При розгляді справ зазначеної категорії необхідно з'ясовувати всі обставини перелічені у статтях 247 і 280 КУпАП, у тому числі шляхом допиту свідків, витребування документів, призначення експертиз.
Згідно ст.62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
У відповідності зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її відповідно до закону.
Відповідно до вимог п. 1 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, оцінюючи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, з огляду на те, що органами поліції не доведено належними та допустимими доказами факт порушення ОСОБА_1 правил адміністративного нагляду, а відповідно скоєння ним правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, вважаю, що провадження в даній справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення
Керуючись ч.2 ст.187, ст.247 КУпАП, суддя -
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за обвинуваченням в скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП - закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Запорізького апеляційного суду через суд першої інстанції - Куйбишевський районний суд Запорізької області.
Суддя: В. О. Мальований