Справа № 314/4123/18
Провадження № 1-в/314/16/2019
09.01.2019 року м.Вільнянськ
Вільнянський районний суд Запорізької області у складі :
головуючого судді ОСОБА_1
за участю прокурора ОСОБА_2
секретар ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за поданням Державної установи «Софіївська виправна колонія (№55)» відносно засудженого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Запоріжжя, освіта середня, до засудження не працював. Мешкав за адресою: АДРЕСА_1 .
Раніше судимого:
1)01.02.1991 року за ст. 140 ч.2. 46-1 КК України до 1 року позбавлення волі з відстрочкою виконання вироку на 1 рік.
2)24.04.1994 року за ст.144 ч.2 КК України до 3 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Звільнений 12.06.1997 року по відбуттю строку покарання.
3)14.07.2000 року за ст. 140 ч.2 КК України до 2 років позбавлення волі. Звільнений 12.04.2002 року по відбуттю строку покарання.
4)13.06.2003 року за ст.185 ч.3. 75 КК України до 3 років позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік. Постановою суду від 25.03.2000 року направити в місця позбавлення волі строком на 3 роки.
5)09.06.2004 року за ст.185 ч.3, 71 КК України до 3 років 6 місяців позбавлення волі. Постановою від 17.11.2005 року вирок змінити, вважати засудженим за ст.162 ч.1. 71 КК України до 2 років позбавлення волі. Звільнений 25.03.2006 року по відбуттю строку покарання.
6)30.09.2009 року за ст. 186 ч.2 КК України до 4 років позбавлення волі. Звільнений 06.08.2013 року по відбуттю строку покарання.
По даній справі засуджений: 23.09.2015 року Гуляйпільським районним судом Запорізької обласні за ст. 185 ч.З КК України до 3 років позбавлення волі. На підставі ст.75 КК України звільнити від відбування покарання з іспитовим строком 1 рік 6 місяців. Ухвалою Гуляйпільського районного суду Запорізької області від 24.05.2016 року скасувати звільнення від відбування покарання з іспитовим строком 1 рік 6 місяців та направити для відбування покарання за вироком Гуляйпільського районного суду Запорізької області від 23.09.2015 року на 3 роки позбавлення волі.
Початок строку: 21.07.2016 року Кінець строку: 21.07.2019 року
Про вирішення питання щодо його умовно-дострокового звільнення,
До Вільнянського районного суду від Державної установи «Софіївська виправна колонія (№55)» надійшло клопотання погоджене з спостережною комісією при Вільнянській районній державній адміністрації Запорізької області про умовно-дострокове звільнення засудженого ОСОБА_4 , згідно якого засуджений з .09.2017 року відбуває покарання в державній установі «Софіївська виправна колонія (№55)». Характеризувався наступним чином: вимоги режиму відбування покарання не порушує. За сумлінну поведінку та ставлення до праці отримав 3 заохочення правами начальника колонії, стягнень не має. Працевлаштований різноробом на об'єкті «МЗП». До праці ставиться сумлінно. У взаємовідносинах з іншими засудженими не конфліктний. Підтримує стосунки із засудженими позитивної спрямованості. Дотримується правомірних та ввічливих взаємовідносин з персоналом. Утримує у чистоті та порядку спальне місце та при ліжкову тумбочку, має охайний зовнішній вигляд. Приділяє увагу необхідності дбайливого ставлення до майна установи і предметів, якими користується при виконанні дорученої роботи, здійснення за ними належною догляду, використання їх тільки за призначенням. До виконання передбачених законом вимог персоналу установи ставиться сумлінно. Самостійно виконує роботи із самообслуговування. До виконання робіт із благоустрою установи ставиться сумлінно. Дотримується вимог пожежної безпеки і безпеки праці. Відповідно до ст. 65 Кримінально-виконавчого кодексу України бере участь в організації виховних заходів, які проводяться в установі. Відповідно до ст. 123 Кримінально-виконавчого кодексу України бере участь у реалізації програм диференційованого виховного впливу на засуджених. Відповідно до ст. 126 Кримінально-виконавчого кодексу України прагне до підвищення наявного загальноосвітнього рівня та вдосконалення наявних професійно-технічних навичок. Відповідно до ст. 127 Кримінально-виконавчого кодексу України бере участь у роботі самодіяльних організацій. Відповідно до ст. 59 Кримінально-виконавчого кодексу України підтримує зв'язки з рідними шляхом телефонних розмов та особистих побачень. Засуджений під час відбування покарання не перебуває на профілактичному обліку. Вину в скоєному злочині визнає та щиро розкаюється.
Адміністрація Державної установи «Софіївська виправна колонія (№55)» вважає, що засуджений став на шлях виправлення і клопоче перед судом про умовно - дострокове звільнення ОСОБА_4 .
Засуджений в судове засідання не з'явився, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі.
В судове засідання представник адміністрації не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Прокурор клопотання підтримав і вважає, що подання належить задовольнити, оскільки засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши думку прокурора про відсутність з його боку заперечень, щодо задоволення подання, вважає подання адміністрації обґрунтованим та підлягаючим задоволенню, так як згідно поданих та перевірених в судовому засіданні доказів слідує, що засуджений довів своє виправлення, і заслуговує на звільнення його від відбуття покарання умовно достроково на строк який залишився.
Керуючись ст.81 КК України, п.2 ч.1 ст.537, п.1 ч.2 ст.539 КПК України, суд -
Подання державної установи «Софіївська виправна колонія (№55)» - задовольнити.
Звільнити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , умовно-достроково від відбування покарання у вигляді позбавлення волі, призначеного йому згідно вироку від 23.09.2015 року Гуляйпільського районного суду Запорізької обласні на не відбутий строк, що складає 6 місяців 12 днів.
Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Вільнянський районний суд Запорізької області протягом 7 діб з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1
09.01.2019