Постанова від 17.01.2019 по справі 809/1054/18

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 січня 2019 рокуЛьвів№ 857/1983/18

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючої судді Шевчук С.М.,

суддів Кухтея Р.В., Носа С.П.,

за участі секретаря судового засідання Ігнатищ Л.М.,

позивача ОСОБА_1,

представника третьої особи Кучинського В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27 серпня 2018 року (рішення ухвалене у м. Івано-Франківськ судом за правилами спрощеного позовного провадження у складі головуючого судді Григорук О.Б., дату складення повного тексту рішення судом не зазначено) у справі № 809/1054/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області, головного спеціаліста відділу Державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Кулявого Андрія Степановича, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Первинна профспілкова організація "Бурштинської ТЕС" про визнання дій протиправними та зобов'язання до їх вчинення, суд -

ВСТАНОВИВ:

В червні 2018 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, яким просив визнати протиправними дії та скасувати реєстраційні дії 11061070013000543 реєстратора Кулявого А.С., який 15.03.2018 року незаконно без рішення загальних зборів членів профспілки "Бурштинської ТЕС" незаконно змінив керівника юридичної особи, а саме змінив голову профкому "Бурштинської ТЕС" з «ОСОБА_1» на «ОСОБА_2».

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27 серпня 2018 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції позивач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення яким позов задовольнити. В обґрунтування апеляційної скарги позивач вказує, що судом першої інстанції неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи, судове рішення прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

На підтвердження доводів апеляційної скарги позивач зазначає, що оскаржуване рішення відповідач прийняв безпідставно, оскільки для зміни керівника юридичної особи профспілкового комітету Бурштинської ТЕС обов'язково має бути рішення про такі зміни Загальних зборів членів профспілки Бурштинської ТЕС, якого, в даному випадку, не було. Не погоджується з висновком суду про те, що не член профспілки не може бути головою профспілки, оскільки такого не передбачено у жодному нормативному акті (включаючи і Статут Укрелектропрофспілки). Зазначає, що він є членом профспілки, оскільки 05.10.2017 його профком Бурштинської ТЕС прийняв назад у члени профспілки протоколом №29.

Перевіривши за наявними у справі матеріалами доводи, викладені у апеляційній скарзі, правильність застосування судами норм матеріального та процесуального права і правової оцінки обставин у справі у межах, визначених статтею 308 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), колегія суддів встановила таке.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено матеріалами справи і не заперечується сторонами, що 10.09.1993 проведено державну реєстрацію Профспілкового комітету Бурштинської ДРЕС, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №643350 (а.с.45).

20.03.2000 Івано-Франківським обласним управлінням юстиції зареєстровано Первинну профспілкову організацію Бурштинської ТЕС як організаційну ланку Івано-Франківської обласної галузевої Ради профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України (а.с.41).

На підставі заяви від 26.06.2008 проведено зміни найменування Профспілкового комітету Бурштинської ДРЕС на Профспілковий комітет Бурштинської ТЕС (а.с.46).

Відповідно до постанови №3 звітно-виборної конференції про обрання голови профспілкового комітету Бурштинської ТЕС від 17.09.2015 визначено обрати головою профспілкового комітету Бурштинської ТЕС ОСОБА_1 терміном на 5 років (а.с.58).

Згідно наказу Профспілкового комітету Бурштинської ТЕС від 23.09.2015 №381 «Про призначення голови профкому Бурштинської ТЕС», ОСОБА_1 з 23.09.2015 приступив до виконання обов'язків голови профспілкового комітету Бурштинської ТЕС (а.с.58).

21.09.2017 Президія центрального комітету Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України прийняла постанову №П-7-1 «Про результати спільної перевірки викладених у інформації Гриньківа В.Т. фактів невідповідності дій адміністрації Бурштинської ТЕС при виконанні п. 6.6. Колективного договору ПАТ «ДТЕК Західенерго», згідно пункту 1 якої ОСОБА_1 виключено із Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України (а.с.108-119).

ОСОБА_2 15.03.2018 звернувся до Головного спеціаліста відділу Державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Кулявого А.С. із заявою про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, а саме: зміни найменування юридичної особи; зміна відомостей про членів керівних органів громадського формування; зміни керівника юридичної особи (а.с.68-69).

Згідно опису документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії «Внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах», Профспілковий комітет Бурштинської ТЕС надав такі документи: реєстраційна картка на внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців; рішення уповноваженого органу управління про зміну керівника або інших осіб, що обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори; реєстр осіб, які брали участь в уповноваженому органі управління про зміни; рішення державного реєстратора (а.с.65-66).

15.03.2018 Головний спеціаліст відділу Державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Кулявий А.С. прийняв рішення про державну реєстрацію змін до відомостей про організацію професійної спілки, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Зокрема, зміна найменування юридичної особи; зміна керівника або відомостей про керівника юридичної особи; зміна відомостей про членів керівних органів громадського формування (а.с.74).

Відповідно до прийнятого відповідачем рішення від 15.03.2018 відбулися зміни в керівному органі, а саме: на підставі рішення Президії центрального комітету Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України від 13.03.2018 №П-10-1 змінено найменування з «Профспілковий комітет Бурштинської ТЕС» на Первинна профспілкова організація «Бурштинської ТЕС»; призначено профспілкового представника в Первинній профспілковій організації «Бурштинської ТЕС» ОСОБА_2.

22.03.2018 Первинна профспілкова організація «Бурштинської ТЕС» прийняла розпорядження «Про звільнення ОСОБА_1.», згідно якого позивача звільнено з посади голови профспілкового комітету Бурштинської ТЕС з 23.03.2018 за пунктом 3 статті 40 Кодексу законів про працю України (а.с.14).

Позивач 23.03.2018 звернувся на урядову гарячу лінію та повідомив про зміни в керівника юридичної особи без згоди Загальних зборів членів профспілки Бурштинської ТЕС.

Також позивач 06.04.2018 звернувся в Міністерство юстиції України зі скаргою, в якій вказав на протиправні дії Головного спеціаліста відділу Державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Кулявого А.С. щодо державної реєстрації змін до відомостей про організацію професійної спілки та просив скасувати реєстраційні дії, вчинені відповідачем 15.03.2018 (а.с.17-19).

За результатами розгляду скарги позивача від 06.04.2018 Міністерство юстиції України прийняло наказ від 05.05.2018 №1572/7 «Про відмову у задоволенні скарги ОСОБА_1 від 06.04.2018» (а.с.21). Відмова у задоволенні скарги позивача ґрунтувалась на тому, що скарга оформлена без дотримання вимог, визначених частиною 5 статті 34 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань», а саме: скарга не містила відомостей про наявність чи відсутність судового спору з порушеного у скарзі питання.

Вважаючи протиправними дії Головного спеціаліста відділу Державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Кулявого А.С., позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Ухвалюючи рішення про відмову в задоволенні адміністративного позову, суд першої інстанції виходив з того, що з огляду на матеріали справи, опис документів, що були подані ОСОБА_2 до Головного спеціаліста відділу Державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Кулявого А.С. для проведення реєстраційної дії «Внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах», містить рішення уповноваженого органу управління про зміну керівника або інших осіб, що обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори. Обов'язковість подання такого рішення державному реєстратору передбачено частиною 4 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань», яка визначає перелік документів, необхідних для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи. В даному випадку, таким вищевказаним рішенням є постанова Президії Центрального комітету Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України від 13.03.2018 №П-10-1 «Про діяльність «Профспілкового комітету Бурштинської ТЕС», копія якої наявна в матеріалах реєстраційної справи. З огляду на встановлені вище обставини, а також зважаючи на зміст постанови Президії Центрального комітету Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України від 13.03.2018 №П-10-1 та статуту Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України, суд дійшов висновку про відсутність підстав для відмови в державній реєстрації, що визначені частиною 1 статті 28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань», а тому рішення Головного спеціаліста відділу Державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Кулявого А.С. від 15.03.2018 про державну реєстрацію змін про керівника юридичної особи Профспілковий комітет Бурштинської ТЕС є правомірним.

Колегія суддів апеляційного суду з обумовленими висновками суду першої інстанції погоджується виходячи з такого.

Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, їхньої символіки (у випадках, передбачених законом), громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб підприємців, регулює Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань».

Згідно частини 1 статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань» державна реєстрація базується на таких основних принципах: обов'язковості державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі; публічності державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі та документів, що стали підставою для її проведення; врегулювання відносин, пов'язаних з державною реєстрацією, та особливостей державної реєстрації виключно цим Законом; державної реєстрації за заявницьким принципом; єдності методології державної реєстрації; об'єктивності, достовірності та повноти відомостей у Єдиному державному реєстрі; внесення відомостей до Єдиного державного реєстру виключно на підставі та відповідно до цього Закону; відкритості та доступності відомостей Єдиного державного реєстру.

Частиною 2 статті 6 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань» встановлено, що державний реєстратор: приймає документи; перевіряє документи на наявність підстав для зупинення розгляду документів; перевіряє документи на наявність підстав для відмови у державній реєстрації; проводить реєстраційну дію (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови у державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру; веде Єдиний державний реєстр; веде реєстраційні справи; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Відповідно до частини 4 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань» (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи, подаються такі документи, зокрема: 1) заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі; 2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру, крім внесення змін до інформації про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи, у тому числі кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) її засновника, якщо засновник - юридична особа, про місцезнаходження та про здійснення зв'язку з юридичною особою; 3) реєстр осіб (громадян), які брали участь в засіданні уповноваженого органу управління юридичної особи, - у разі внесення змін до відомостей про громадські об'єднання, політичні партії; 4) документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення відповідно до статуту громадського формування про внесення змін до Єдиного державного реєстру, - у разі державної реєстрації змін до відомостей про громадське формування.

Згідно частини 1 статті 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань» державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі: 1) документів, що подаються заявником для державної реєстрації; 2) судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі, а також що надійшли в електронній формі від суду або державної виконавчої служби відповідно до Закону України «Про виконавче провадження»; 3) рішень, прийнятих за результатами оскарження в адміністративному порядку відповідно до статті 34 цього Закону.

Судом встановлено, що 15.03.2018 ОСОБА_2 звернувся до Головного спеціаліста відділу Державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Кулявого А.С. із заявою про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, а саме: зміни найменування юридичної особи; зміни відомостей про членів керівних органів громадського формування; зміни керівника юридичної особи (а.с.68-69).

Згідно опису документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії «Внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах», Профспілковий комітет Бурштинської ТЕС надав такі документи: реєстраційна картка на внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців; рішення уповноваженого органу управління про зміну керівника або інших осіб, що обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори; реєстр осіб, які брали участь в уповноваженому органі управління про зміни; рішення державного реєстратора (а.с.65-66).

Частиною 2 статті 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань» встановлено, що порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації, включає: 1) заповнення форми заяви про державну реєстрацію - у разі подання документів особисто заявником (за бажанням заявника); 2) прийом документів за описом - у разі подання документів у паперовій формі; 3) виготовлення копій документів в електронній формі - у разі подання документів у паперовій формі; 4) внесення копій документів в електронній формі до Єдиного державного реєстру; 5) перевірку документів на наявність підстав для зупинення розгляду документів; 6) перевірку документів на наявність підстав для відмови в державній реєстрації; 7) прийняття рішення про проведення реєстраційної дії - для громадських формувань, символіки та засвідчення факту наявності всеукраїнського статусу громадського об'єднання; 8) проведення реєстраційної дії (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови в державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру; 9) формування та оприлюднення на порталі електронних сервісів виписки, результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації та установчих документів; 10) видача за бажанням заявника виписки з Єдиного державного реєстру у паперовій формі за результатами проведеної реєстраційної дії (у разі подання заяви про державну реєстрацію у паперовій формі).

Таким чином, у відповідності до пункту 6 частини 2 статті 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань» порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації, включає, зокрема, перевірку документів на наявність підстав для відмови в державній реєстрації.

Відповідно до частини 1 статті 28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань» підставами для відмови у державній реєстрації є: 1) документи подано особою, яка не має на це повноважень; 2) у Єдиному державному реєстрі містяться відомості про судове рішення щодо заборони проведення реєстраційної дії; 3) у Єдиному державному реєстрі містяться відомості про судове рішення про арешт корпоративних прав - у разі державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у зв'язку із зміною частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи; 4) не усунуто підстави для зупинення розгляду документів протягом встановленого строку; 5) документи суперечать вимогам Конституції та законів України; 6) документи суперечать статуту громадського формування; 7) порушено встановлений законом порядок створення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи; 8) невідповідність найменування юридичної особи вимогам закону; 9) щодо засновника (учасника) юридичної особи, що створюється, проведено державну реєстрацію рішення про припинення юридичної особи в результаті її ліквідації; 10) щодо юридичної особи, стосовно якої подано заяву про державну реєстрацію змін до відомостей Єдиного державного реєстру, пов'язаних із зміною засновників (учасників) юридичної особи, проведено державну реєстрацію рішення про припинення юридичної особи в результаті її ліквідації; 11) документи для державної реєстрації припинення юридичної особи подані: раніше строку, встановленого цим Законом; щодо юридичної особи, що припиняється в результаті її ліквідації та є засновником (учасником) інших юридичних осіб та/або має не закриті відокремлені підрозділи, та/або є засновником третейського суду; в Єдиному державному реєстрі відсутній запис про державну реєстрацію юридичної особи, утвореної шляхом реорганізації в результаті злиття, приєднання або поділу; щодо акціонерного товариства, стосовно якого надійшли відомості про наявність нескасованої реєстрації випуску акцій; щодо юридичної особи - емітента цінних паперів, стосовно якого надійшли відомості про наявність нескасованих випусків цінних паперів; щодо юридичної особи, що ліквідується, стосовно якої надійшли відомості про наявність заборгованості із сплати податків і зборів та/або наявність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування; щодо юридичної особи, що реорганізується, стосовно якої надійшли відомості про наявність заборгованості із сплати податків і зборів та/або наявність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та відсутній узгоджений план реорганізації юридичної особи; щодо юридичної особи, стосовно якої надійшли відомості про наявність заборгованості із сплати страхових коштів до Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування; щодо юридичної особи, що припиняється в результаті ліквідації, стосовно якої надійшли відомості про відкрите виконавче провадження; щодо юридичної особи, стосовно якої відкрито провадження у справі про банкрутство.

Як встановлено судом вище, 15.03.2018 відповідачем прийнято рішення про державну реєстрацію змін до відомостей про організацію професійної спілки, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, згідно якого відбулися зміни в керівному органі, а саме: на підставі рішення Президії центрального комітету Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України від 13.03.2018 №П-10-1 змінено найменування з «Профспілковий комітет Бурштинської ТЕС» на Первинна профспілкова організація «Бурштинської ТЕС»; призначено профспілкового представника в Первинній профспілковій організації «Бурштинської ТЕС» ОСОБА_2.

Питання обрання та звільнення голів профспілкових органів регламентовано статутом Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України, Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та Кодексом законів про працю України.

В матеріалах справи міститься належним чином засвідчена копія реєстраційної справи, яка містить відомості про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу «Профспілковий комітет Бурштинської ТЕС», зокрема наявна копія статуту Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України, затвердженого І зїздом Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України 12.09.1990 (в редакції від 19.12.1995) із змінами та доповненнями (а.с.49-56).

Відповідно до пункту 4.2 статуту Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України структурними організаціями (організаційними ланками) Профспілки є: первинні профспілкові організації, які об'єднують членів Профспілки працівників підприємств, організацій, закладів енергетики, електротехнічної промисловості, енергобудівельного комплексу, підприємств, організацій, закладів інших галузей, незалежно від форм власності та господарювання, пенсіонерів, студентів, учнів викладацького і технічного персоналу навчальних закладів, працюючих у фізичних осіб, об'єднань трудящих, що забезпечують себе роботою самостійно; територіальні, об'єднані профспілкові організації, які утворюються з первинних організацій Профспілки, що розташовані в Автономній Республіці Крим, одній або декількох областях, місті Києві, та здійснюють свої повноваження через створені ними виборні органи комітети (ради), очолювані головами, а де вони не створюються через Представника Центрального комітету Профспілки.

Вищим органом первинної профспілкової організації є збори (конференція) (пункт 4.4.1 статуту Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України).

Згідно пункту 4.10 статуту Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України в окремих первинних, територіальних організаціях Профспілки замість виборного профспілкового органу за рішенням вищого за рівнем виборного органу Профспілки може призначатися Профспілковий представник з повноваженнями виборного органу. Порядок призначення Профспілкового представника, його повноваження та порядок роботи визначаються Положенням про Профспілкового представника, яке затверджується Президією Центрального комітету Профспілки.

В свою чергу, пунктом 4.13.1 статуту Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України встановлено, що вищими за рівнем виборними органами для організацій Профспілки є, зокрема, Центральний комітет Профспілки та його Президія для первинних, об'єднаних, територіальних організацій Профспілки, рад голів профкомів (голів профкомів).

З огляду на матеріали справи, опис документів, що були подані ОСОБА_2 до Головного спеціаліста відділу Державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Кулявого А.С. для проведення реєстраційної дії «Внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах», містить рішення уповноваженого органу управління про зміну керівника або інших осіб, що обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори. Обовязковість подання такого рішення державному реєстратору передбачено частиною 4 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань», яка визначає перелік документів, необхідних для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи.

В даному випадку, таким вищевказаним рішенням є постанова Президії Центрального комітету Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України від 13.03.2018 №П-10-1 «Про діяльність «Профспілкового комітету Бурштинської ТЕС», копія якої наявна в матеріалах реєстраційної справи (а.с.70-72).

Так, згідно пункту 2 постанови Президії Центрального комітету Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України від 13.03.2018 №П-10-1 визначено, що на підставі пункту 4.10 Статуту призначити (обрати) ОСОБА_2 з 01 березня 2018 року Профспілковим представником у «Профспілковий комітет Бурштинської ТЕС» (Профком Бурштинської ТЕС) з повноваженнями виборного органу (керівника) на строк до обрання голови цієї первинної профспілкової організації.

Відповідно до пункту 3 постанови Президії Центрального комітету Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України від 13.03.2018 №П-10-1 профспілковому представнику ОСОБА_2. доручено здійснити державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу «Профспілковий комітет Бурштинської ТЕС» та її керівника. Для цього ОСОБА_2. доручено: заповнювати, підписувати та подавати заяви, запити, реєстраційні картки; розписуватись від імені «Профспілкового комітету Бурштинської ТЕС» в необхідних документах; виконувати всі інші дії в межах та обсягах, передбачених чинним законодавством України для такого роду повноважень; внести відомості про Профспілкового представника у Первинній профспілковій організації «Бурштинської ТЕС» в якості Голови профкому ОСОБА_2 до відповідних реєстраційних документів.

Враховуючи викладене, апеляційний суд погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність підстав для відмови в державній реєстрації, що визначені частиною 1 статті 28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань», а тому рішення Головного спеціаліста відділу Державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Кулявого А.С. від 15.03.2018 про державну реєстрацію змін про керівника юридичної особи Профспілковий комітет Бурштинської ТЕС є правомірним.

Суд відхиляє доводи скаржника щодо протиправності його звільнення, оскільки обставини не входять до сфери дослідження у даній справі. Водночас, колегія суддів зазначає, що звільнення позивача були предметом дослідження під час розгляду Верховним Судом справи №431/1490/17, провадження №61-19св18, за позовом ОСОБА_1 до профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України, публічного акціонерного товариства «ДТЕК Західенерго», третя особа - профспілковий комітет Бурштинської ТЕС.

Відповідно до частини 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Статтею 316 КАС України передбачено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Доводи апеляційної скарги щодо порушення норм матеріального та процесуального права не спростовують законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції. Рішення суду першої інстанції прийняте з дотриманням норм матеріального та процесуального права.

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються і підстав для його скасування не вбачається.

Керуючись ст. 308, ст. 315, ст. 316, ст. 321, ст. 325, ст. 328, ст. 329 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний суд,

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.

Рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27 серпня 2018 року у справі № 809/1054/18 залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом тридцяти днів з дня проголошення судового рішення. У випадку оголошення судом апеляційної інстанції лише вступної та резолютивної частини судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Головуюча суддя С. М. Шевчук

судді Р. В. Кухтей

С. П. Нос

Повне судове рішення складено 17 січня 2019 року.