Рішення від 17.01.2019 по справі 360/4384/18

11.5

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

17 січня 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 360/4384/18

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу,-

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (далі - позивач) до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області (далі - відповідач) в якому позивач просить суд, визнати протиправною та скасувати постанову головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області Галушка М.В. від 05.12.2018 про накладення на Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області штрафу у розмірі 5100,00 гривень у виконавчому провадженні № 57594587.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що 05.11.2018 головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області Галушка М.В. відкрито виконавче провадження № 57594587 з примусового виконання виконавчого листа № 2а/408/69/18, виданого 12.10.2018 Біловодським районним судом Луганської області, про зобов'язання головного управління Пенсійного фонду України у Луганській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 з 01.01.2016 як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900 - VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", статтями 51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Луганській області про розмір грошового забезпечення від 28.04.2017 № 702/1-ЛК для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.

Позивач зазначає, що листом № 15974/03-01 від 16.11.2018 повідомив відповідача про те, шо на виконання рішення Біловодського районного суду Луганської області від 03.07.2018 головним управлінням здійснено перерахунок 22.03.2018 ОСОБА_2 пенсії за вислугу років, починаючи з 01 січня 2016 року згідно з нормами статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб",які діяли на час виникнення спірних правовідносин та з урахуванням постанов КМУ № 988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", та від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".

Таким чином в частині перерахунку пенсії рішення виконано повністю. Доплату по перерахунку за період з 1 січня 2018 року по 31 березня 2018 року у сумі 7430,98 грн зараховано на картковий рахунок ОСОБА_2, відкритий в ПАТ "Ошадбанк", у березні 2018 року. В подальшому пенсія виплачується з урахуванням рішення суду. Тобто висновок, рішення суду в частині виплати перерахунку пенсії 01.01.2018 виконано.

Також, позивач зазначає, що доплата по проведеному перерахунку за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 у сумі 59372,88 грн буде виплачено в терміни відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" починаючи з 01.01.2019 в такому порядку: з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року; з 1 січня 2020 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року та до забезпечення повної виплати розрахованої суми. Таким чином, строк для сплати за 2016 - 2017 роки даних сум на сьогодні ще не настав.

Позивач вважає, що накладення штрафу у такому випадку жодним чином не захищає право стягувана на отримання бюджетних коштів.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 26.12.2018 позовну заяву головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області залишено без руху.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 14.01.2019 відкрито провадження у справі за адміністративним позовом головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу та призначено до розгляду у судове засідання на 17.01.2019 (арк.спр.1-2).

У судове засідання представник позивача не прибув, в позові просив розглянути справу за відсутності представника (арк.спр.6).

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав відзив на адміністративний позов від 16.01.2019, у якому просив розглянути справу без його участі та заперечував проти позовних вимог з таких підстав (арк.спр.30-34).

На виконанні у ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області знаходиться виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа Біловодського районного суду Луганської області 12.10.2018 № 2а/40/812/625/18 про зобов'язання ГУ ПФУ у Луганській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 з 01.01.2016 відповідно до статей 51,.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнений з військової служби, та деяких інших осіб " на підставі довідки ліквідаційної комісії ГУМВС України у Луганській області №702/1-ЛК від 28.04.2017.

05.11.2018 державним виконавцем, керуючись вимогами Закону України "Про виконавче провадження", винесено постанову про відкриття виконавчого провадження.

Державним виконавцем, відповідно до ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження", направлено вимоги боржнику щодо стану виконання рішення суду та попереджено про наслідки невиконання рішення суду.

На адресу ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області надійшла відповідь від боржника, з якої встановлено, що рішення суду не виконано.

05.12.2018 державним виконавцем, відповідно до ст. ст. 63, 75 Закону України "Про виконавче провадження", винесено постанову про накладення штрафу на боржника у розмірі 5 100 грн. Копію постанови направлено боржнику для виконання.

Станом на 16.01.2019 боржником рішення суду не виконано.

УДВС ГТУЮ у Луганській області зазначає, що відсутність коштів у ГУ ПФУ в Луганській області не доводить поважність причин невиконання судового рішення.

У межах виконавчого провадження ГУ ПФУ в Луганській області здійснило перерахунок та зобов'язано здійснити виплату за вказаним перерахунком у повному обсязі, оскільки це визначено судовим рішенням, тобто зобов'язання виплати суми перерахунку у повному обсязі здійснюється Головним управлінням пенсійного фонду України в Луганській області не у добровільному порядку за приписами Постанови КМУ № 103, а у примусовому порядку на виконання судового рішення.

За викладених обставин застосування приписів постанови № 103 є безпідставним та суперечить вимогам спеціального Закону України "Про виконавче провадження", який регулює порядок примусового виконання судового рішення.

Враховуючи вищевикладене, представник відповідача з посиланням на норми Закону України "Про виконавче провадження" просив суд відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

Згідно із частиною дев'ятою статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 72-77, 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов наступного.

Судом встановлено, що рішенням Біловодського районного суду Луганської області від 03 липня 2018 року, яке залишено без змін постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 18 вересня 2018 року позов задоволено (арк.спр. 53-54).

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Луганській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 з 01.01.2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтями 51,63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Луганській області про розмір грошового забезпечення від 28.04.2017 № 702/1-ЛК для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.

Рішення у справі № 812/407/17 набрало законної сили 18.09.2018.

12 жовтня 2018 року стягувачем отримано виконавчий лист у справі № 2а/408/69/18 (812/407/17) (арк.спр. 50-51).

27 жовтня 2018 року ОСОБА_2 звернувся до ВПР УДВС ГТУЮ у Луганській області із заявою про відкриття виконавчого провадження за виконавчим листом № 2а/408/69/18 (812/407/17) (арк.спр. 48-49).

Постановою від 05.11.2018 головним державним виконавцем ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області відкрито виконавче провадження ВП № 57594587 з примусового виконання виконавчого листа № 2а/408/69/18 (812/407/17), виданого 12.10.2018 Біловодським районним судом Луганської області про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 з 01.01.2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтями51,63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Луганській області про розмір грошового забезпечення від 28.04.2017 № 702/1-ЛК для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських (арк.спр. 46).

05.11.2018 головним державним виконавцем ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області направлено на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області постанову про відкриття виконавчого провадження від 05.11.2018 по примусове виконання виконавчого листа виданого Біловодським районним судом Луганської області від 12.10.2018, у справі № 2а/408/69/18 (арк.спр. 45-46).

Листом від 16.11.2018 № 15974/03-01 позивач повідомив відповідача про те, що на виконання рішення Біловодського районного суду Луганської області від 03.07.2018 головним управлінням здійснено перерахунок ОСОБА_2 пенсії за вислугу років, починаючи з 01 січня 2016 року згідно з нормами статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", які діяли на час виникнення спірних правовідносин та з урахуванням постанов КМУ № 988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", та від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".

Таким чином в частині перерахунку пенсії рішення виконано повністю. Доплату по перерахунку за період з 1 січня 2018 року по 31 березня 2018 року у сумі 7430,98 грн зараховано на картковий рахунок ОСОБА_2, відкритий в ПАТ "Ошадбанк", у березні 2018 року. В подальшому пенсія виплачується з урахуванням рішення суду. Тобто висновок, рішення суду в частині виплати перерахунку пенсії 01.01.2018 виконано.

Також, позивач зазначає, що доплата по проведеному перерахунку за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 у сумі 59372,88 грн буде виплачено в терміни відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" починаючи з 01.01.2019 в такому порядку: з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року; з 1 січня 2020 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року та до забезпечення повної виплати розрахованої суми. Таким чином, строк для сплати за 2016 - 2017 роки даних сум на сьогодні ще не настав.

Також у листі зазначено, що Верховний Суд в ухвалі від 02.05.2018 у справі № 818/1076/18 зазначив, що постанова КМУ № 103 не змінює регулювання правовідносин з приводу перерахунку пенсій колишнім працівникам міліції на підставі на підставі Закону № 2262-ХІІ та постанови КМУ № 988, а лише визначає порядок виплати перерахованих пенсій.

Зважаючи на те, що в резолютивній частині рішення суду не зазначено порядку і способу виконання, не йдеться про одноразову виплату (стягнення) заборгованості з пенсії з 01.01.2016 по 31.12.2017, та з врахуванням чинної постанови КМУ від 21.02.2018 № 103, тобто чинного підзаконного нормативно - правового акта, не застосовувати який орган УПФУ не вправі, та який визначає порядок виплати перерахованих пенсій, в межах спірних правовідносин відсутні підстави для накладення штрафу за невиконання судового рішення (арк.спр. 42-44).

Постановою головного державного виконавця ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області Галушка М.В. від 05.12.2018 ВП № 57594587 накладено штраф на ГУПФУ в Луганській області за невиконання судового рішення по справі № 2а/408/69/18 (812/407/17) на користь держави в розмірі 5100 грн (арк.спр. 40-41).

Вирішуючи справу по суті заявлених вимог, суд виходить з наступного.

Відповідно до частин першої та другої статті 63 Закону України "Про виконавче провадження", зокрема, за рішеннями, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів та попередження про кримінальну відповідальність.

Статтею 75 Закону України "Про виконавче провадження" визначено, що у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання. У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.

Тобто, за приписами наведеної норми негативні наслідки у вигляді накладення штрафу за невиконання в обумовлений строк відповідного рішення настають за умови його невиконання без поважних причин.

Поважними в розумінні наведених норм Закону, можуть вважатися об'єктивні причини, які унеможливили або значно ускладнили виконання рішення боржником та які не залежали від його власного волевиявлення.

Згідно ст.8 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України.

У відповідності до вимог ст.23, ст.116 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України. Взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України, є порушенням бюджетного законодавства.

Приписами абзацу другого пункту 1 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затв.постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 № 28-2 та зареєстр. в Міністерстві юстиції України 15.01.2015 за № 40/26485 визначено, що Головні управління Фонду підпорядковуються Фонду та разом з управліннями Фонду в районах, містах, районах у містах, а також об'єднаними управліннями утворюють систему територіальних органів Фонду.

Головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань: планує у відповідному регіоні доходи та видатки коштів Фонду, у межах своєї компетенції забезпечує виконання бюджету Фонду; забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування пенсій та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, здійснює з цією метою перерозподіл коштів між районами (містами) (підпункти 2, 4 пункту 4 вказаного Положення).

У спірному виконавчому листі № 2а/408/69/18 (812/407/17) міститься зобов'язання ГУ ПФУ в Луганській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_3 з 01.01.2016 як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900 - VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", статтями 51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Луганській області про розмір грошового забезпечення від 28.04.2017 № 702/1-ЛК для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.

Як зазначалось судом раніше, позивач повідомив листом № 15974/03-01 від 16.11.2018 відповідача про те, шо на виконання рішення Біловодського районного суду Луганської області від 03.07.2018 головним управлінням здійснено перерахунок ОСОБА_2 пенсії за вислугу років, починаючи з 01 січня 2016 року згідно з нормами статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", які діяли на час виникнення спірних правовідносин та з урахуванням постанов КМУ № 988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", та від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".

Також, суд зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі Постанова № 103) встановлено порядок перерахування та виплати раніше призначених пенсій працівникам міліції та внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок № 45).

Пунктом 3 Постанови № 103 визначено перерахувати з 1 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (Офіційний вісник України, 2015 р., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 року та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку: з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року; з 1 січня 2020 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

Крім того, листом ПФУ від 16.07.2018 № 22434/23-21, який міститься в матеріалах справи, повідомлено про те, що ПФУ сформував потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та направив її до Міністерства соціальної політики України як до головного розпорядника бюджетних коштів, вчинивши всі залежні від нього дії для забезпечення виплати перерахованих пенсій.

Враховуючи вищевикладене та зважаючи на те, що в резолютивній частині рішення зобов'язано відповідача здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 при цьому не зазначено порядку і способу виконання цього рішення, не йдеться про одноразову виплату (стягнення) заборгованості з пенсії з 01.01.2016 по 31.12.2017 та з врахуванням діючої Постанови від № 103, тобто чинного підзаконного нормативно-правового акта, суд дійшов висновку про наявність поважних причин невиконання позивачем судового рішення, а тому в межах спірних правовідносин відсутні підстави для накладення штрафу. Накладення штрафу, у такому випадку, жодним чином не захищає право особи на отримання бюджетних коштів.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

При вказаних обставинах, суд дійшов висновку, що відповідачем не доведено правомірність та обґрунтованість своїх дій та рішення з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, позов підлягає задоволенню.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При зверненні до суду з позовом позивачем сплачено судовий збір в розмірі 1762,00 грн (арк.спр. 3), які підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 2, 9,80, 139, 241-250, 255, 271, 287, Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу - задовольнити.

Визнати протиправною та скасувати постанову головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області Галушка М.В. від 05.12.2018 про накладення на Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області штрафу у розмірі 5100,00 грн у виконавчому провадженні № 57594587.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя Т.В. Смішлива