Справа № 502/2075/18
14 січня 2019 року м. Кілія
Суддя Кілійського районного суду Одеської області, ОСОБА_1, розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Кілійського районного відділу Філії державної установи «Центр пробації» в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, тимчасово не працюючого, проживаючого та зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, якому роз'яснені права, передбачені ст. 268 КУпАП,
за ст. 183-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення , -
До Кілійського районного суду Одеської області 26.12.2018 року надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 183-2 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 1 від 08.11.2018 року встановлено, що 01.11.2018 року о 10 годині 20 хвилин ОСОБА_2 Григорови знаходячись в кабінеті Кілійського РВ пробації за адресою: м. Кілія Одеської області, вул. Миру, 60, кабінет № 5 від отримання направлення та подальшого відбування адміністративного стягнення у виді суспільно-корисних робіт, відмовився та до виконання вказаних робіт не приступив.
Вивчивши адміністративний протокол відносно ОСОБА_2 за ст. 183-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та додані до нього матеріали встановлені підстави для повернення адміністративного протоколу № 1 від 08.11.2018 року та доданих до нього матеріалів до Кілійського районного відділу Філії державної установи «Центр пробації» в Одеській області для належного оформлення з наступних підстав.
В ст. 278 КУпАП визначено, що під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у справі, про час, місце і день її розгляду, чи витребувано необхідні додаткові матеріали та інше.
Відповідно до ст. 183-2 КУпАП, під ухиленням особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт у цій статті слід розуміти неприбуття порушника до місця виконання суспільно корисних робіт (підприємства, установи, організації) протягом двох днів з дати, визначеної у направленні уповноваженою посадовою особою органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, без поважних причин, невихід на суспільно корисні роботи або відмова від виконання роботи, вид якої визначений підприємством, установою, організацією, більше двох разів протягом місяця без поважних причин, а також поява на робочому місці у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння.
Однак, посадовою особою яка склала протокол № 1 від 08.11.2018 року відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст. 183-2 КУпАП, не додано постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 183-1 КУпАП та відповідно до якої на правопорушника накладено адміністративне стягнення у вигляді суспільно-корисних робіт.
Згідно ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган, який притягує до адміністративної відповідальності правопорушника, зобов'язаний з'ясувати всі обставини по справі, що мають значення для правильного вирішення справи.
У даному випадку таке з'ясування не можливе у зв'язку з вищенаведеними обставинами, що дає підстави суду повернути матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 183-2, 256, 278, 280 КУпАП, суддя, -
Матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст. 183-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Кілійського районного відділу Філії державної установи «Центр пробації» в Одеській області для належного оформлення.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя Кілійського районного суду ОСОБА_1