Ухвала від 16.01.2019 по справі 504/8/19

Справа № 504/8/19

1-в/504/2/19

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.01.2019смт.Доброслав

Комінтернівський районний суд Одеської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

секретаря ОСОБА_2 ,

представника Лиманського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Доброслав справу за поданням Лиманського ВП ГУНП в Одеській області відносно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с.Нові Біляри Комінтернівського району Одеської області, громадянки України, освіта середня, непрацюючої, неодруженої, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 виданий Новозаводським РВ у м.Чернігові УДМС України в Чернігівській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , раніше засудженої:

- 03.07.2000р. Южненським міським судом Одеської області за ст.ст.140 ч.3, 208, 229-6 ч.1, 42 КК України до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна;

- 21.05.2004р. Комінтернівським районним судом Одеської області за ст.395 КК України до арешту на 1 місяць;

- 19.12.2006 року Южненським міським судом Одеської області за ст.ст.289 ч.2, 69 КК України до 2 років позбавлення волі;

- 15.04.2009р. Южненським міським судом Одеської області за ст.185 ч.2 КК України до 1 року позбавлення волі;

- 03.09.2013р. Малиновським районним судом м.Одеси за ст.ст.15, 186 ч.2 КК України до 4 років позбавлення волі, на підставі ст.ст.75, 76 КК України звільнена від відбування покарання з іспитовим строком на 3 роки;

- 28.11.2013р. Южненським міським судом Одеської області за ст.ст.70 ч.4, 190 ч.2 КК України до 4 років 1 місяця позбавлення волі, звільнена по відбуттю строку покарання;

- про продовження адміністративного нагляду,

ВСТАНОВИВ:

08.05.2017р. року ОСОБА_4 звільнена з місць позбавлення волі, де відбувала покарання за скоєння злочину передбаченого ст.ст.190 ч.2, 70 ч.4 КК України, після чого остання прибула на постійне місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 і поставлена на профілактичний облік до Лиманського ВП ГУНП в Одеській області як особа, що формально підпадає під встановлення адміністративного нагляду за ініціативою ОВС.

Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 висновків для себе не зробила, на шлях виправлення не стала.

17.01.2018 року начальник Лиманського ВП ГУНП в Одеській області звернувся до суду із поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , мотивуючи тим, що остання неодноразово вчиняла правопорушення за що притягувалася до адміністративної відповідальності.

Однак, перебуваючи під адміністративним наглядом, згідно ухвали Комінтернівського районного суду Одеської області від 23.01.2018 року, ОСОБА_4 , 20.04.2018 року в нічний час була відсутня зі місцем мешкання АДРЕСА_1 , знаходилась в м. Южне без поважних на то причин та без дозволу працівників ОВС Лиманського ВП ГУНП в Одеській області, чим порушила пункт 1 встановлених відносно неї обмежень нагляду та притягнута Комінтернівським райсудом до адмінвідповідальності зі ст.187 ч. 1 КУпАП за що на неї накладено адмінстягнення у вигляді штрафу.

14.09.2018 року гр. ОСОБА_4 , без дозволу працівників ОВС Лиманського ВП ГУНП в Одеській області поїхала до м. Южне чим порушилі пункт 1 встановлених відносно неї обмежень нагляду та притягнуті Комінтернівським райсудом до адмінвідповідальності за ст.187 ч. 2 КУпАП за що на неї накладено адмінстягнення у вигляді штрафу.

26.09.2018 року гр. ОСОБА_4 в нічний час була відсутній за місце мешкання АДРЕСА_1 виїздила за межі Лиманськоп району без поважних на то причин та дозволу працівників ОВС Лиманського ВГ ГУНП в Одеській області, чим порушила пункт 1 встановлених відносно не обмежень нагляду та притягнута Комінтернівським райсудом до адмінвідповідальності за ст.187 ч. 2 КУпАП за що на нею накладено адмінстягнення у вигляді штрафу.

01.11.2018 року гр. ОСОБА_4 в нічний час була відсутній за місцем мешкання АДРЕСА_1 виїздила за межі Лиманськогс району без поважних на то причин та дозволу працівників ОВС Лиманського ВГ ГУНП в Одеській області, чим порушила пункт 1 встановлених відносно не обмежень нагляду та притягнута Комінтернівським райсудом до адмінвідповідальності за ст.187 ч. 2 КУпАП за що на нею накладене адмінстягнення у вигляді штрафу.

Старшим ДОП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області майором поліці ОСОБА_3 проводилась профілактична робота по недопущенню скоєння гр ОСОБА_4 , злочинів та порушень громадського порядку, на які останні реагувала негативно.

В судовому засіданні ОСОБА_4 , підтвердила факти вчинення нею правопорушень та пояснила, що не заперечує проти продовження встановленого відносно неї адміністративного нагляду.

Вислухавши пояснення представника Лиманського ВП ГУНП в Одеській області, який підтримав зазначене подання, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що дане подання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки визначені Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

Відповідно дост. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01 грудня 1994 року зі змінами та доповненнями (далі - Закон) адміністративний нагляд встановлюється у визначеномустаттею 5 цього Законупорядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбаченихзакономдля погашення або зняття судимості.

У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченогозакономдля погашення або зняття судимості.

Згідно п. «а» ч. 3 ст.8 Закону адміністративний нагляд автоматично припиняється після закінчення терміну, на який його встановлено, якщо органом Національної поліції не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду.

Згідно роз'яснень Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28 березня 1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», суд, при розгляді питання встановлення чи продовження адміністративного нагляду, не може допускати формального підходу, тому слід повно досліджувати всі обставини та перевіряти обгрунтованість встановлення і продовження адміністративного нагляду.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 неодноразово притягувалась до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 187 КУпАП та ч.2 ст.187 КУпАП на протязі 2018 року.

Звертаючись до суду з поданням про продовження відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду начальник Лиманського ВП ГУНП в Одеській області обґрунтовує його тим, що ОСОБА_4 неодноразово порушувала умови адміністративного нагляду та притягувався до адміністративної відповідальності, що підтверджується письмовими доказами по справі.

У звязку з чим, суд приходить до висновку, що подання начальника Лиманського ВП ГУНП в Одеській області про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 3, 4 Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільненні з місць позбавлення волі», суд, -

УХВАЛИВ:

Задовольнити подання начальника Лиманського ВП Національної поліції в Одеській області ОСОБА_5 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 .

Продовжити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 6 місяців, з встановленням наступних обмежень:

-знаходитись щоденно за місцем проживання: АДРЕСА_1 , з 22 години вечора до 6 години ранку наступного дня;

-з'являтися в понеділок кожного місяця з 09 до 12 години на реєстрацію до Лиманського ВП ГУНП в Одеській області;

-заборонити виїзд в особистих справах за межі населеного пункту постійного місця мешкання без дозволу начальника Лиманського ВП ГУНП в Одеській області;

-заборонити відвідувати ресторани, бари, кафе, магазини, торгові точки, де реалізується розлив спиртних напоїв.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя: ОСОБА_1