Постанова від 11.01.2019 по справі 175/4979/18

Справа №175/4979/18

Провадження №175/1972/18

Постанова

Іменем України

11 січня 2019 року

Суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Ребров С.О., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, 15.04.1985 р.н, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2, кв.№31 в смт.Слобожанське Дніпровського району Дніпропетровської області, працюючого начальником відділу державної реєстрації державного реєстратора виконавчого комітету Слобожанської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області,

за ст.166-23 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

встановив:

12.12.2018 року головним спеціалістом відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення згідно якого ОСОБА_1, будучі державним реєстратором прав на нерухоме майно виконавчого комітету Слобожанської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області відмовив у проведенні державної реєстрації на гараж №64, що розташований у гаражно-будівельному кооперативі «Автолюбитель» з порушеннями чинного законодавства у сфері державної реєстрації, а саме п.4,5 ч.1 ст.18 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» в частині не перевірення документів, поданих для проведення державної реєстрації прав, на наявність чи відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації та в частині прийняття рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень за відсутності підстав для його прийняття, чим скоїв правопорушення, передбачене ст. 166-23 ч.1 КУпАП.

ОСОБА_1 до суду з'явився та надав письмові пояснення, вину не визнав, оскільки вважає, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення.

Вивчивши матеріали адміністративної справи, приходжу до наступного.

Розпорядженням голови виконавчого комітету Слобожанської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області №33-к від 31.03.2017 року призначено ОСОБА_1 на посаду начальника відділу державної реєстрації державного реєстратора виконавчого комітету Слобожанської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області.

07.11.2018 року Державним реєстратором прав на нерухоме майно ОСОБА_1 було прийняте Рішенням про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяження ОСОБА_3 у зв'язку з тим, що остання не надала документ, який підтверджує присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси.

Згідно зі ст.251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Висновок про наявність чи відсутність в діях особи адміністративного правопорушення має бути зроблений на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності (ст. 252 КУпАП).

Органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ст. 19 Конституції України). Вина особи, яка притягається до відповідальності, має бути доведена належними доказами, а не ґрунтуватись на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь (ст. 62 Конституції України).

Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Приписами ч.4 ст.15 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено, що державній реєстрації підлягають виключно заявлені права та їх обтяження за умови їх відповідності законодавству і поданим документам.

Пунктом 12 Порядку № 1127 встановлено, що розгляд заяви та документів, поданих для державної реєстрації прав, здійснюється державним реєстратором, який встановлює черговість розгляду заяв, що зареєстровані в базі даних заяв на це саме майно, відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами та їх обтяженнями, а також наявність підстав для проведення державної реєстрації прав, зупинення розгляду заяви, зупинення державної реєстрації прав, відмови в державній реєстрації прав.

В силу п.42 «Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень» для державної реєстрації права власності на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, що закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 р., подаються: технічний паспорт на об'єкт нерухомого майна; документ, що підтверджує присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси.

Документ, що підтверджує присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси, не вимагається у разі, коли державна реєстрація права власності проводиться на індивідуальний (садибний) житловий будинок, садовий, дачний будинок, збудований на земельній ділянці, право власності на яку зареєстровано в Державному реєстрі прав. У такому разі заявник в поданій заяві обов'язково зазначає відомості про кадастровий номер відповідної земельної ділянки.

Пунктом 81 «Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено, що для державної реєстрації права власності на окремо розташоване індивідуально визначене нерухоме майно (дача, гараж тощо), будівництво яких здійснювалося у результаті діяльності дачного, гаражного чи іншого кооперативу, крім документів, передбачених пунктами 41 і 42 цього Порядку, також подається довідка відповідного кооперативу про членство особи в кооперативі та внесення таким членом кооперативу пайового внеску в повному обсязі.

Здійснюючи перевірку та складаючи Рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяження від 07.11.2018 року відносно ОСОБА_3, ОСОБА_1 діяв у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Докази наявності у ОСОБА_1 об'єктивної можливості встановити та перевірити документи, поданих для проведення державної реєстрації, щодо присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси в матеріалах справи також відсутні, що перешкоджає встановленню вини в його бездіяльності.

Відповідно до вимог ч.3 ст.62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом та на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини тлумачаться на користь обвинуваченої особи.

Таким чином, приходжу до висновку, що сумніви щодо доведеності вини ОСОБА_1 у вчинені протиправного діяння за ч.1 ст.166-23 КУпАП унеможливлюють притягнення його до адміністративної відповідальності, а тому провадження по справі підлягає закриттю на підставі п.1 ст.247 КУпАП за відсутністю у його діях складу правопорушення.

Керуючись ст.ст.166-23 ч.1,247,268,276,277,283-285 КУпАП,-

постановив:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.166-23 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до апеляційного суду через місцевий суд.

Суддя С.О.Ребров

Строк для пред'явлення постанови до виконання три місяці.

Постанова набрала законної сили «____» ___________ 20____ року.