Рішення від 15.01.2019 по справі 120/4462/18-а

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

15 січня 2019 р. Справа № 120/4462/18-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дончика В.В., розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

05.12.2018 року ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги, позивач зазначає, що згідно наказу Міністра оборони України №0951 від 08.08.1991 року його було звільнено з військової служби у запас з посади чергового командного пункту військової частини № НОМЕР_1 , 43 Ракетної армії у військовому звані “підполковник” за пунктом 59, підпунктом “в” (скорочення штатів). Також зазначив, що з 1991 року він знаходиться на обліку у Вінницькому обласному військовому комісаріаті, а з 01.01.2007 року на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області. Крім того, починаючи з 01.01.2008 року його посадовий оклад на дату звільнення зі служби встановлений у розмірі - 1190,00 грн., з урахуванням якого йому неодноразово здійснювався перерахунок пенсії. Разом із тим, 01.03.2018 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” №704 від 30.08.2017 року, якою збільшено грошове забезпечення військовослужбовців та затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу та начальницького складу.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року, ІНФОРМАЦІЯ_2 виготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницької області довідку №ХЛ47034 від 16.03.2018 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , згідно постанови КМУ №704 від 30.08.2017 року та наказу Міністра оборони України від 01.03.2018 року №90 “Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України”. 25.07.2018 року ІНФОРМАЦІЯ_2 виготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницької області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , згідно якої його посадовий оклад становить 5360,00 грн., що відповідає тарифному розряду “26”, розрахованого виходячи із розміру посадового окладу - 1140,00 грн.

Не погоджуючись із такими діями відповідача 1, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Ухвалою суду від 10.12.2018 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у даній справі та призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження на 15.01.2019 року (без повідомлення учасників справи). Даною ухвалою також встановлено відповідачам строк на подання відзивів на позовну заяву.

20.12.2018 року представником відповідача 2 подано до суду відзив на позовну заяву (вх. № 58923), у якому просив суд відмовити у задоволенні вимог даного адміністративного позову. Зокрема зазначив, що Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області не приймалось жодного рішення про відмову у проведенні перерахунку та виплати пенсії позивачу відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням посадового окладу. Також зазначив, що здійснюючи перерахунок пенсії позивача на підставі надісланих відповідачем 1 довідок про розмір грошового забезпечення, управління діяло в межах чинного законодавства.

02.01.2019 року до суду надійшов відзив на адміністративний позов відповідача 1 (вх. № 61), у якому просили суд відмовити у задоволенні даного адміністративного позову. Зокрема зазначили, що оскільки посада, із якої був звільнений позивач, а саме оперативного чергового командного пункту військової частини №35564, не передбачена ані Постановою №704 від 30.08.2017 року, ані наказом Міністра оборони України від 01.03.2018 року №90, тому тарифний розряд та розмір посадового окладу визначався згідно з Додатком 24 до Наказу №90, шляхом співвідношення встановлених до 01.01.2018 року розмірів посадових окладів до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України та з врахуванням вимог Алгоритму, затвердженого Директором Департаменту фінансів Міністерства оборони України 13.03.2018 року. Крім того, зазначив, що згідно таблиці тарифікації посадових окладів, розробленої Департаментом фінансів Міністерства оборони України на підставі штату ракетної армії, посаді «оперативний черговий командного пункту» станом на 01.01.2008 року відповідав посадовий оклад - 1140,00 грн., який відповідає “ 26” тарифному розряду та окладу в розмірі 5360 грн. Крім того, відповідачем 1 заявлено клопотання про залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Департамент фінансів Міністерства оборони України (вх. № 107/19 від 02.01.2019 року).

Визначаючись щодо заявленого клопотання відповідача 1, суд виходив із наступного.

Так, відповідно до ч. 2 ст. 49 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Враховуючи предмет оскарження в межах даної адміністративної справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав для залучення до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Департамент фінансів Міністерства оборони України.

08.01.2019 року до суду надійшла відповідь представника позивача на відзив ІНФОРМАЦІЯ_1 (вх. № 1003), у якому просив задовольнити заявлені позовні вимоги, з мотивів наведених у позовній заяві.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Суд встановив, що наказом Міністра оборони України №0951 від 08.08.1991 року ОСОБА_1 звільнено з військової служби у запас з посади чергового командного пункту військової частини №35564, 43 Ракетної армії у військовому звані “підполковник” за пунктом “в” ст. 59 (скорочення штатів).

Починаючи з 1991 року позивач знаходиться на обліку у Вінницькому обласному військовому комісаріаті, а з 01.01.2007 року на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області. Починаючи з 01.01.2008 року розрахунок пенсії позивача здійснювався виходячи із розміру посадового окладу 1190,00 грн.

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб" ІНФОРМАЦІЯ_2 виготовлено та надіслано до Головного управління Пенсійного фонду України довідку №ХЛ47034 від 16 березня 2018 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 із врахуванням постанови КМУ №704 від 30.08.2017 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та наказу Міністра оборони України від 01.03.2018 №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України".

Як видно зі змісту даної довідки №ХЛ47034 посадовий оклад, прирівняний до посади, яку займав позивач на час звільнення, становить 5920,00 грн.

Крім того, листом від 01.11.2018 №12/3011, наданим на звернення позивача, відповідач 1 повідомив позивача про те, що визначення розміру грошового забезпечення станом на 01.03.2018 для проведення перерахунку пенсій проводилося відповідно до норм постанови КМУ №704 від 30.08.2017 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", наказу Міністра оборони України від 01.03.2018 №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України" та Алгоритму урахування (встановлення) розмірів окладів за відповідними або аналогічними посадами, які особи займали на дату звільнення зі служби, під час оформлення та подання військовими комісаріатами органам Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 року №103.

Також зазначено, що оскільки тарифні розряди за посадами управління армії, в тому числі «оперативний черговий командного пункту в/ч 35564№» постановою КМУ №704 від 30.08.2017 та наказом від 01.03.2018 №90 не визначені, тому тарифний розряд, і відповідно розмір посадового окладу визначався згідно із додатком 24 до наказу №90 від 01.03.2018, та з врахуванням вимог Алгоритму, зокрема відповідності рівня військової частини.

Згідно з наведеною у Алгоритмі таблицею відповідності рівнів військових частин за рівнем посадового окладу керівника, рівень військової частини "Армія, корпус" встановлюється на рівні частини "Корпус резерву" та нижче рівня "Оперативне (повітряне) командування".

Згідно таблиці тарифікації посадових окладів, розробленої Департаментом фінансів Міністерства оборони України на підставі штату ракетної армії, посаді «оперативний черговий командного пункту ракетної армії» станом на 01.01.2008 відповідав посадовий оклад 1140 грн., тому відповідно до Схеми позивачу встановлено 26 тарифний розряд, що відповідає розміру посадового окладу - 5360,00 грн.

Не погоджуючись із такими діями відповідача 1 щодо зменшення тарифного розряду та, як наслідок зменшення розміру посадового окладу, що впливає на розмір отримуваної ним пенсії, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходив із наступного.

Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із статтею 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних приватних закладів для догляду непрацездатними.

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 за № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ), усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Так, пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 за № 45 пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв'язку із підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

В свою чергу, пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 за № 103 постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 за № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 за №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1.

Згідно із тарифною сіткою розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу, яка є Додатком 1 до Постанови від 30.08.2017 за №704, тарифному розряду "30" відповідає тарифний коефіцієнт "3,36".

Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та з метою визначення посадових окладів осіб офіцерського складу Збройних Сил України Наказом Міністерства оборони України №90 від 01.03.2018 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України" установлено тарифні розряди за основними типовими посадами та основними посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України згідно зі схемами, визначеними у додатках 1 - 22 до цього наказу, а також співвідношення встановлених до 01.03.2018 окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України та осіб офіцерського складу Збройних Сил, звільнених з військової служби, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України згідно зі схемами, визначеними у додатках 23, 24 до цього наказу.

Так, відповідно до Схеми співвідношення встановлених до 01.03.2018 окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України та осіб офіцерського складу Збройних Сил, звільнених з військової служби, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України, яка є Додатком 24 до Наказу №90 від 01.03.2018, посадовий оклад, встановлений (обчислений) до 01.03.2018 в розмірі 1190 - 1194,99 грн. відповідає тарифному розряду "30", що встановлюються з 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704.

Як уже було встановлено вище, починаючи з 01.01.2007 позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області та отримував пенсію розраховану виходячи із розміру посадового окладу 1190,00 грн.

З огляду на викладене, посадовий оклад ОСОБА_1 встановлений до 01.03.2018 в розмірі 1190,00 грн., відповідав тарифному розряду "30".

В той же час, ІНФОРМАЦІЯ_2 виготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницької області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , згідно якої його посадовий оклад становить 5360,00 грн., що відповідає тарифному розряду "26".

При цьому, заперечуючи проти задоволення даного адміністративного позову представник відповідача 1 зазначив, що відповідно до Примітки 2 Додатку 24 до Наказу №90 від 01.03.2018 тарифні розряди за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, визначені за цією Схемою, не можуть перевищувати відповідних тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України відповідних органів військового управління, встановлених в додатках 1 - 22 за основними типовими посадами та основними посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України.

Також вказав на те, що оскільки тарифні розряди за посадами штабу армії, яку обіймав позивач, постановою КМУ №704 від 30.08.2017 року та додатками 1-22 до Наказу від 01.03.2018 року №90 не визначені, тому тарифний розряд, і відповідно розмір посадового окладу визначався згідно із додатком 24 до Наказу №90 від 01.03.2018 року, та з врахуванням вимог Алгоритму, зокрема відповідності рівня військової частини.

13.03.2018 Директором Департаменту фінансів Міністерства оборони України затверджено Алгоритм урахування (встановлення) розмірів окладів за відповідними або аналогічними посадами, які особи займали на дату звільнення зі служби (на дату відрядження), під час оформлення та подання військовими комісаріатами органам Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 №103 (далі - Алгоритм).

В даному випадку, представник відповідача 1 зазначає, що згідно з наведеною у Алгоритмі таблицею відповідності рівнів військових частин за рівнем посадового окладу керівника, рівень військової частини "Армія, корпус" встановлюється на рівні частини "Корпус резерву" та нижче рівня "Оперативне (повітряне) командування". Крім того, відповідно до таблиці тарифікації посадових окладів, розробленої Департаментом фінансів Міністерства оборони України на підставі штату ракетної армії, посаді "заступник начальника автомобільної служби військової частини НОМЕР_1 " станом на 01.01.2008 відповідав посадовий оклад 1140 грн., що відповідає 26 тарифному розряду.

Поряд із цим, суд звертає увагу на те, що пунктом 5 Алгоритму визначено, що якщо назва військової частини не відповідає назві схем (додатки 1-22 до Наказу №90, додаток 2 до вказівки 612), застосовується схема співвідношення встановлених до 01.03.2018 розмірів посадових окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, звільнених з військової служби, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України (додаток 24 до Наказу №90, додаток 3 до вказівки 612).

Таким чином, Алгоритмом, на який посилається представник відповідача 1, чітко визначено, що у разі якщо назва військової частини не відповідає назвам, наявним у додатках 1-22 до Наказу №90 від 01.03.2018, то застосовується схема співвідношення встановлених до 01.03.2018 розмірів посадових окладів до тарифних розрядів, згідно з додатком 24 до Наказу №90 від 01.03.2018.

В даному ж випадку, в період до 01.03.2018 позивач отримував пенсію розраховану виходячи із розміру посадового окладу 1190,00 грн., при цьому, назва військової частини із якої був звільнений позивач не відповідає жодній із схем відображених у додатках 1-22 до Наказу №90 від 01.03.2018.

Крім того, згідно роз'яснення Міністерства оборони України Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних Сил України від 03.07.2018 №322/1/2740 на запит Департаменту фінансів Міністерства оборони України щодо визначення статусу управління 43 ракетної армії зазначено, що у Збройних Силах України немає нормативно-правових актів, які визначають критерії що порівнюють органи військового управління та інші нетипові штатні структури, а також посади в них. Без прямих аналогів ототожнення (взвод до взводу, рота до роти, батальйон до батальйону в межах одного роду військ (сил), виду Збройних Сил України) Головне управління не може порівнювати управління 43 ракетної армії з іншими органами військового управління.

З огляду на викладене, посадовий оклад позивача для перерахунку пенсії згідно постанови №103 від 21.02.2018, на переконання суду, необхідно розраховувати виходячи із співвідношення його посадового окладу встановленого до 01.03.2018, тобто 1190,00 грн. до відповідного тарифного розряду за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України, що згідно додатку 23, 24 до Наказу №90 від 01.03.2018 відповідає тарифному розряду "30" та розміру посадового окладу - 5920,00 грн.

Враховуючи вище викладене, а також беручи до уваги обставини, встановленні в ході розгляду даної справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги в частині визнання протиправними дій Вінницького обласного військового комісаріату щодо зниження грошового забезпечення позивачу встановленого на підставі довідки №ХЛ47034 від 25.07.2018 року із урахуванням посадового окладу в розмірі 5360 грн. 00 коп. (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 - 1140 грн., тарифний розряд за посадою « 26») є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Крім того, з метою належного захисту порушених прав позивача, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та зобов'язати Вінницький обласний військовий комісаріат виготовити та направити нову довідку до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області станом на 01.01.2018 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії із урахуванням посадового окладу ОСОБА_1 в розмірі 5920 грн. (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 - 1190 грн. тарифний розряд за посадою « 30», тарифний коефіцієнт « 3,36») згідно постанови КМУ від 30.08.2017 №704 та додаткам №23, 24 згідно наказу МОУ №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України".

Щодо вимоги позивача про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області провести перерахунок та виплату пенсії позивачу, суд зазначає наступне.

Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №45 чітко визначений алгоритм дій проведення перерахунку пенсій, а саме, державні органи повідомляють Пенсійний фонд України про підстави такого перерахунку, в свою чергу, Пенсійний фонд України повідомляє головні управління в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, головні управління складають відповідні списки таких осіб та подають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії - органам, з яких особи були звільнені із служби.

З огляду на викладене, органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм відповідними органами довідок про розмір грошового забезпечення, а розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення зазначених у довідках.

Право на захист - це суб'єктивне право певної особи, тобто вид і міра її можливої (дозволеної) поведінки із захисту своїх прав. Воно випливає з конституційного положення: "Права і свободи людини і громадянина захищаються судом" (ст. 55 Конституції України).

Отже, кожна особа має право на захист свого права у разі його порушення, невизнання чи оспорювання у сфері цивільних, господарських, публічно-правових відносин та за наявності неврегульованих питань.

Порушення права означає необґрунтовану заборону на його реалізацію або встановлення перешкод у його реалізації, або значне обмеження можливостей його реалізації тощо.

Відповідно до частини першої статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Із системного аналізу вказаних норм випливає, що суд захищає лише порушені, невизнані або оспорюванні права, свободи та інтереси учасників адміністративних правовідносин.

Отже, вимоги про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області провести перерахунок та виплату пенсії позивачу, на думку суду, є передчасними, адже спір в цій частині фактично не існує, оскільки відповідний перерахунок може мати місце лише після виконання Вінницьким обласним військовим комісаріатом рішення суду в частині направлення нової довідки про грошове забезпечення позивача, після отримання якої у органу пенсійного фонду виникне відповідний обов'язок здійснити перерахунок пенсії.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовній вимоги підлягають частковому задоволенню.

Питання розподілу судових витрат підлягає вирішенню у відповідності до положень ч.1 ст. 139 КАС України.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо зниження грошового забезпечення ОСОБА_1 встановленого на підставі довідки Вінницького обласного військового комісаріату №ХЛ47034 від 25.07.2018 року із урахуванням посадового окладу в розмірі 5360 грн. (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 - 1140 грн., тарифний розряд за посадою «26»).

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Вийти за межі позовних вимог.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 виготовити та направити нову довідку до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2018року, що враховується для перерахунку пенсії із урахуванням посадового окладу ОСОБА_1 в розмірі 5920 грн. (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 - 1190 грн. тарифний розряд за посадою «30», тарифний коефіцієнт «3,36») згідно постанови КМУ від 30.08.2017 №704 та додаткам №23, 24 згідно наказу МОУ №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України ".

Стягнути на корить ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_2 ) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 352,40 грн. (триста п'ятдесят дві гривні сорок копійок) за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення у повному обсязі виготовлене 15.01.2019 року.

Суддя Дончик Віталій Володимирович