14 січня 2019 року Справа № 915/1364/17
м. Миколаїв
Кредитор: Головне управління ДФС у Миколаївській області (54001, м. Миколаїв, вул. Лягіна, 6, код ЄДРПОУ 39394277).
Банкрут: ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Інвестбудпроект” (54028, м.Миколаїв, вул. Космонавтів, 81/16, код ЄДРПОУ 37055390).
Ліквідатор: арбітражний керуючий ОСОБА_2 (бул. Центральний, 27, м. Запоріжжя, Україна, 69005)
Суддя Ржепецький В.О.,
секретар судового засідання Матвєєва А.В.,
за участі представників учасників справи:
від кредитора: не з'явився,
від банкрута: не з'явився,
ліквідатор: не з'явився,
суть спору: про банкрутство,
встановив:
Ухвалою суду від 06.12.2018 судове засідання у справі для розгляду звіту ліквідатора про ліквідаційну процедуру призначено на 14 січня 2019 року об 11.00 год. з повідомленням учасників провадження у справі про банкрутство, встановлено ліквідатору строк для подання до господарського суду звіту про ліквідаційну процедуру станом на поточну дату з підтверджуючими доказами.
10.12.2018 від ліквідатора на адресу суду супровідним листом №12/07 від 07.12.2018 надійшов звіт за наслідками ліквідаційної процедури від 09.11.2018 з додатками.
Ухвалою суду від 17.12.2018 судове засідання для розгляду звіту ліквідатора призначено на 14.01.2019об 11.00 год.
09.01.2019 на електронну адресу суду від ліквідатора ОСОБА_2 надійшов лист за вих. №01-21/7-55 від 09.01.2019 про приєднання до матеріалів справи пояснень ліквідатора щодо печатки та передачі документів банкрута до архіву, а також довідки архівної установи від 27.12.2018.
Усі учасники провадження у справі про банкрутство належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, правом участі в судовому засіданні не скористались.
Відповідно до ст. 42 Господарського процесуального кодексу України участь в судових засіданнях учасників справи - це право, а не обов'язок, якщо інше не визначено законом.
Явка представників сторін у судове засідання, призначене на 14.01.2019, не визнавалась судом обов'язковою, про наявність у сторін доказів, які відсутні у матеріалах справи та без дослідження яких неможливо розглянути справу, суду не повідомлялося.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними матеріалами.
На підставі ст. 233 ГПК України, у судовому засіданні оголошено про підписання вступної та резолютивної частин ухвали.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи, господарський суд дійшов висновку про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута виходячи з наступного.
Згідно з ч. 1 ст. 2 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі - Закон про банкрутство) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ст. 9 Закону про банкрутство, справи про банкрутство розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими ГПК України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Згідно з ч. 6 ст. 12 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалою суду від 09.01.2018 відкрито провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Інвестбудпроект” (54028, м.Миколаїв, вул. Космонавтів, 81/16, код ЄДРПОУ 37055390), визнано грошові вимоги ОСОБА_3 управління ДФС у Миколаївській області до ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Інвестбудпроект” в сумі 4532241,56 грн., введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника, введено процедуру розпорядження майном ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Інвестбудпроект” строком на сто п'ятнадцять календарних днів до 04.05.2018, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого ОСОБА_2.
На офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оприлюднено оголошення про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю “Інвестбудпроект” (номер публікації: 48490, дата публікації: 10.01.2018). Граничний строк на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника визначено протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі.
Ухвалою суду від 12.03.2018, з урахуванням ухвали суду від 22.03.2018 у даній справі, затверджено реєстр вимог кредиторів ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Інвестбудпроект” на загальну суму 4549861,56 грн., з яких: перша черга - витрати ОСОБА_3 управління ДФС у Миколаївській області по сплаті судового збору за подання заяви про порушення справи про банкрутство в сумі 17620,00 грн.; третя черга - вимоги ОСОБА_3 управління ДФС у Миколаївській області по сплаті основного боргу в сумі 2430581,00 грн.; шоста черга - вимоги ОСОБА_3 управління ДФС у Миколаївській області по сплаті штрафних санкцій та пені в сумі 2101660,56 грн.
Постановою суду від 07.05.2018 припинено процедуру розпорядження майном ТОВ “Інвестбудпроект”, боржника визнано банкрутом, відносно нього відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого ОСОБА_2
На офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оприлюднено повідомлення про визнання ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Інвестбудпроект” банкрутом та відкриття відносно нього ліквідаційної процедури (номер публікації: 51188, дата публікації: 08.05.2018).
Ухвалою суду від 13.08.2018 в ліквідаційній процедурі затверджено реєстр вимог кредиторів ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Інвестбудпроект” на загальну суму 4549861,56 грн., з яких: перша черга - витрати ОСОБА_3 управління ДФС у Миколаївській області по сплаті судового збору за подання заяви про порушення справи про банкрутство в сумі 17620,00 грн.; третя черга - вимоги ОСОБА_3 управління ДФС у Миколаївській області по сплаті основного боргу в сумі 2430581,00 грн.; шоста черга - вимоги ОСОБА_3 управління ДФС у Миколаївській області по сплаті штрафних санкцій та пені в сумі 2101660,56 грн.
Відповідно до вимог ч. ч. 1, 2 ст. 41 Закону про банкрутство, ліквідатор - фізична особа, яка відповідно до судового рішення господарського суду організовує здійснення ліквідаційної процедури боржника, визнаного банкрутом, та забезпечує задоволення вимог кредиторів у встановленому цим Законом порядку. Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Законом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, або отриманого для цієї мети кредиту; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню, на строк не менше п'яти років з дати визнання особи банкрутом; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному реєстратору в електронній формі через портал електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомості, необхідні для ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства; у разі провадження банкрутом діяльності, пов'язаної з державною таємницею, вживає заходів з ліквідації режимно-секретного органу. Для цього за погодженням із Службою безпеки України визначає склад ліквідаційної комісії режимно-секретного органу, яка формується в установленому законодавством порядку; веде реєстр вимог кредиторів; подає в установленому порядку та у випадках, передбачених Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", інформацію центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Відповідно до вимог ч. ч. 1, 2 ст. 44 Закону про банкрутство, після проведення інвентаризації та оцінки майна ліквідатор здійснює продаж майна банкрута такими способами: проведення аукціону; продаж безпосередньо юридичній або фізичній особі.
Вибір способів продажу активів здійснюється ліквідатором з метою забезпечення його відчуження за найвищою ціною.
Ліквідатор організовує проведення аукціону з продажу активів банкрута з урахуванням вимог цього Закону.
Згідно ст. 49 Закону про банкрутство, продаж майна боржника в провадженні у справі про банкрутство здійснюється в порядку, встановленому цим Законом, шляхом проведення торгів у формі аукціону, за винятком майна, продаж якого відповідно до законодавства України здійснюється шляхом проведення закритих торгів. Продажу підлягають всі види майна боржника, призначеного для здійснення господарської діяльності, за винятком прав і обов'язків, які не можуть бути передані іншим особам. Порядок організації проведення аукціонів у проваджені у справах про банкрутство та вимоги до їх організаторів стосовно майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п'ятдесят відсотків, установлюються органом, уповноваженим управляти державним майном. Суб'єктами аукціону є його замовник, організатор та учасники. Замовником є ліквідатор, призначений господарським судом у порядку, встановленому цим Законом. Організатором аукціону є визначена замовником фізична або юридична особа, що має ліцензію на проведення торгів і з якою замовник аукціону уклав договір на проведення аукціону. Організатор аукціону визначається замовником за конкурсом, що проводиться у визначеному замовником порядку, основними критеріями якого вважаються наявність ліцензії, достатній, але не менш як три роки, досвід проведення аукціонів, запропонована найменша сума винагороди. Організатором аукціону не може бути заінтересована особа стосовно боржника, кредиторів та замовника аукціону. Учасниками аукціону можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, юридичні особи України та іноземні юридичні особи, які подали необхідні документи та пройшли процедуру реєстрації виконавцем аукціону відповідно до цього Закону. Замовнику та організатору забороняється встановлювати вимоги, вчиняти дії чи виявляти бездіяльність, що будь-яким чином порушують рівність учасників аукціону або допускають їх дискримінацію. Усім учасникам аукціону гарантується рівний доступ до будь-якої інформації про майно, виставлене для продажу, а також про хід підготовки та проведення аукціону.
Відтак, обов'язком ліквідатора є належне виконанням ним усіх повноважень в ході ліквідаційної процедури, зокрема, встановлення майна та майнових прав (обтяжень) боржника, його потенційних кредиторів шляхом надіслання запитів до державних реєстрів майнових прав та обтяжень (заборон відчуження), надіслання повідомлень до державних органів, які контролюють сплату загальнообов'язкових податків та зборів, витребування в органах державної виконавчої служби виконавчих проваджень, порушених кредиторами боржника та повідомлення зазначених кредиторів про перебування боржника в ліквідаційній процедурі та права кредиторів подати свої грошові вимоги, здійснення інвентаризації та оцінки майна банкрута, що включене до складу ліквідаційної маси.
Згідно зі ст. 42 Закону про банкрутство, усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси, за винятком об'єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об'єктів комунальної інфраструктури, що належать юридичній особі - банкруту, які передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку. Майно, визначене родовими ознаками, що належить банкруту на праві володіння або користування, включається до складу ліквідаційної маси.
Відповідно до частини 1 статті 190 Цивільного кодексу України, майном, як особливим об'єктом вважаються окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов'язки.
У відповідності до ст. 46 Закону про банкрутство, після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню, тощо.
10.12.2018 ліквідатором подано до господарського суду звіт за підсумками ліквідаційної процедури та ліквідаційний баланс банкрута станом на 09.11.2018.
Ліквідаційний баланс складений у відповідності із вимогами стандарту бухгалтерського обліку, визначеними положеннями Наказу Міністерства фінансів України “Про затвердження Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 “Загальні вимоги до фінансової звітності”” №73 від 07.02.2013 (т.2, а.с.122).
З матеріалів звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута вбачається наступне.
23.03.2018 в процедурі розпорядження майном арбітражним керуючим було здійснено інвентаризацію майна боржника у відповідності до Положення про інвентаризацію активів та зобов'язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №879 від 02.09.2014, за юридичною адресою товариства та за адресою реєстрації керівника (засновника).
В ході інвентаризації товарно-матеріальних цінностей, основних засобів та дебіторської заборгованості не виявлено, про що свідчать протокол інвентаризаційної комісії, інвентаризаційні описи та акти (т.2, а.с.170-187).
Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна №110595346 від 15.01.2018 стосовно ТОВ “Інвестбудпроект” відомості відсутні (т.2, а.с.124).
Згідно витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна №56857652 від 10.09.2018 в реєстрі міститься запис про публічне обтяження - податкову заставу, зареєстровану 29.04.2016 за №15805347 ( з наступними змінами), підстава: пп. 93.1.1 п.93.1 ст. 93 Податкового кодексу України, об'єкт обтяження: майно платника податків згідно Акту опису майна №28/14-02-17-50 від 27.04.2016, обтяжувач: ГУ ДФС у Миколаївській області; термін дії: 29.04.2021, звернення стягнення не зареєстровано (т.2, а.с.125-126).
Згідно витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна (реєстрація вилучення запису) ГУ ДФС у Миколаївській області 26.09.2018 вилучено запис №15805347 (т.2, а.с.127).
Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань №1003822806 станом на 03.04.2018 свідчить про відсутність у банкрута корпоративних прав (т.2, а.с.128).
За повідомленням Миколаївського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Миколаївській області №05-11-1119 від 01.06.2018 станом на 31.05.2018 заборгованість страхувальника по коштах Фонду відсутня (т.2, а.с.129).
Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Миколаївській області повідомлено, що ТОВ “Інвестбудпроект” не має дебіторської та кредиторської заборгованості (т.2, а.с.130).
Листом №06-329/939 від 25.05.2018 Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів повідомило, що ТОВ “Інвестбудпроект” у відділенні не зареєстровано, заборгованість відсутня (т.2, а.с.131).
Інгульський районний центр зайнятості листом №04-1094 від 20.06.2018 повідомив, що ТОВ “Інвестбудпроект” заборгованості по сплаті внесків не має (т.2, а.с.137).
За повідомленням Інгульського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області за вих. №10340/11 від 24.05.2018 згідно картки особового рахунку платника станом на 01.05.2018 ТОВ “Інвестбудпроект” заборгованості по внесках не має (т.2, а.с.145).
Згідно повідомлення ОСОБА_3 управління ДФС у Миколаївській області №8233/10/14-29-17-23 від 06.06.2018 ТОВ “Інвестбудпроект” відкритих рахунків у банківських установах не має (т.2, а.с.138).
Інгульським ВДВС міста ОСОБА_3 територіального управління юстиції у Миколаївській області (вих. №31252 від 23.05.2018) повідомлено, що згідно даних Автоматизованої системи виконавчого провадження на виконанні відсутні виконавчі провадження про стягнення на користь ТОВ “Інвестбудпроект” (т.2, а.с.147).
Регіональне відділення Фонду державного майна України по Миколаївській області повідомило (лист №14-18-01048 від 30.05.2018), що ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Інвестбудпроект” створювалося поза процедурою приватизації державного майна, тому інформація щодо наявності об'єктів державної власності на балансі ТОВ “Інвестбудпроект” у Регіонального відділення відсутня (т.2, а.с.132).
В ході ліквідаційної процедури ліквідатором було вжито заходів, спрямованих на пошук та виявлення майна, грошових коштів та інших цінностей банкрута.
Так, ліквідатором було направлено запити до реєстраційних та контролюючих установ, та отримано відповіді, а саме:
- Управління держпраці у Миколаївській області за вих. №09/2593 від 31.08.2018 про відсутність інформації щодо реєстрації за банкрутом великотоннажного та інших транспортних засобів (т. 2. а.с.133);
- ОСОБА_3 управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за вих. №1413/2513 від 15.06.2018 про відсутність реєстрації за банкрутом сільськогосподарської техніки (т.2, а.с.134), а також за вих.№14.42/4749 від 21.09.2018 про те, що ТОВ “Інвестбудпроект” не зверталось до ОСОБА_3 управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області з метою реєстрації у якості експортерів, отримання ветеринарних сертифікатів, карантинних сертифікатів, фітосанітарних сертифікатів та ліцензії на провадження господарської діяльності (т.2, а.с.135);
- Державного космічного агентства України за вих. №2893/10-КЗ.3/18 від 04.06.2018 про відсутність реєстрації за банкрутом унікальних об'єктів космічної діяльності, космічної техніки (т.2, а.с.136);
- Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області листом №1014-2448-18 від 05.06.2018 повідомило, що інформація щодо видачі ТОВ “Інвестбудпроект” документів, які дають право на виконання будівельних робіт та документів, які засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів відсутня (т.2, а.с.139);
- Державної служби геології та надр України за вих. №19005/03/12-18 від 21.09.2018 про відсутність інформації щодо надання ТОВ “Інвестбудпроект” спеціального дозволу на користування надрами (т.2, а.с.140);
- Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради за вих. №17-623/03 від 29.05.2018 про те, що за ТОВ “Інвестбудпроект” об'єкти цивільного захисту не обліковуються (т.2, а.с.141);
- Управління з питань надзвичайних ситуацій Миколаївської обласної державної адміністрації за вих. № 340-02-07-24 від 30.05.2018 про те, що об'єкти ТОВ “Інвестбудпроект” не внесено до переліку потенційно небезпечних об'єктів області та захисні споруди цивільного захисту за ТОВ “Інвестбудпроект” не обліковуються (т.2, а.с.142);
- Регіонального сервісного центру в Миколаївській області МВС України №31/14-1888 від 24.05.2018 про відсутність реєстрації за банкрутом транспортних засобів; (т. 2, а.с.143);
- ОСОБА_3 Управління Держгеокадастру у Миколаївській області за вих. №33-14-0.33-4052/2-18 від 30.05.2018 про те, що за інформацією структурних підрозділів ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Миколаївській області у районах Миколаївської області земельні ділянки за ТОВ “Інвестбудпроект” в межах території Миколаївської області не зареєстровані (т.2, а.с.144);
- Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку за вих. №10/01/20631 від 02.07.2018 про те, що ТОВ “Інвестбудпроект” серед власників, які володіють значними пакетами акцій емітентів (10 відсотків і більше акцій приватних акціонерних товариств та 5 відсотків і більше акцій публічних товариств) відсутнє (т. 2, а.с.146);
- Миколаївської митниці ДФС України за вих. №2482/10/14-70-10-27 від 24.05.2018 про те, що ТОВ “Інвестбудпроект” з 01.01.2013 в зоні діяльності Миколаївської митниці ДФС митне оформлення не здійснювало, станом на 24.05.2018 на обліку не перебуває (т. 2, а.с.148);
- Державної фіскальної служби України за вих. №7823/Ш/99-99-07-03-01-14 від 30.05.2018 про те, що ТОВ “Інвестбудпроект” знято з обліку осіб, які здійснюють операції з товарами 02.12.2012 (т. 2, а.с.149);
- Виробничого підрозділу «Дніпровське відділення» філії «ОСОБА_3 інформаційно-обчислювальний центр» ПАТ «Українська залізниця» за вих..№45/313 від 30.05.2018 про відсутність інформації щодо реєстрації за ТОВ “Інвестбудпроект” вантажних вагонів та локомотивів (т.2, а.с.150);
- Державного підприємства “Український державний центр радіочастот” (лист №80/09.4.2-04/25-1394/11609 від 27.09.2018) про те, що ТОВ “Інвестбудпроект” дозволи на експлуатацію радіоелектронних засобів (випромінювальних пристроїв) не надавалися (т. 2, а.с.152);
- Державної служби України з безпеки на транспорті (вих. №8398/02/15-18 від 01.10.2018) про відсутність записів щодо суден, власником або судновласником яких є ТОВ “Інвестбудпроект” (т. 2, а.с.155);
- Міністерства екології та природних ресурсів України №01-21/7-47 від 10.09.2018 про відсутність інформації щодо отримання ТОВ “Інвестбудпроект” дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря (т.2. а.с.157);
- Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» за вих. №1150/8-11 від 20.11.2018 про те, що в Єдиному державному реєстрі тварин ТОВ “Інвестбудпроект” не зареєстрований як власник будь-яких тварин (т.2, а.с. 158);
- Державного агентства рибного господарства України з повідомленням, що документи дозвільного характеру на здійснення діяльності у галузі рибного господарства ТОВ “Інвестбудпроект” не видавались (т. 2, а.с.159).
Управлінням Служби безпеки України в Миколаївській області повідомлено, що дозвіл на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею банкруту не надавався (лист №64/20-67349612 від 24.09.2018, т.2, а.с.154).
Ліквідатором здійснено пошук відомостей по Державному реєстру цивільних повітряних суден на сайті avia.gov.ua та встановлено, що за найменуванням банкрута дані відсутні (т.2, а.с.191-204).
З метою отримання інформації про права банкрута на об'єкти інтелектуальної власності ліквідатором здійснено інформаційний пошук відомостей про об'єкти промислової власності та знаків для товарів та послуг, зареєстровані за ТОВ “Інвестбудпроект”, на підставі баз даних, що містяться на офіційному веб-порталі Державної служби інтелектуальної власності. Згідно витягів з відповідних відкритих реєстрів ДСІВ ліквідатором встановлено відсутність таких прав у банкрута (т.2. а.с.160-169).
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 27.11.2017 №1003299176 дані про відокремлені підрозділи ТОВ “ Інвестбудпроект ” відсутні (т.1, а.с.10-20).
З пояснень ліквідатора за вих. №01-21/7-54 від 08.01.2019 вбачається, що документи банкрута до архіву не передавалися, печатка ТОВ “Інвестбудпроект ” ліквідатору не передавалась та не замовлялась.
Відповідно до повідомлення Трудового архіву Миколаївської міської ради за вих. №14,15/24.03-02 від 27.12.2018 документи з особового складу ТОВ “ Інвестбудпроект ” на зберігання до відділу не передавались.
Таким чином, з матеріалів справи вбачається, що у банкрута відсутнє будь-яке майно та майнові права, товариство неспроможне погасити кредиторську заборгованість.
Згідно з ч. 1 ст. 46 Закону про банкрутство звіт ліквідатора має бути схвалений комітетом кредиторів, власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) боржника (для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків). Про час і місце судового засідання, у якому має розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та членів комітету кредиторів. Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Згідно з ч. 6 ст.26 Закону “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” під час проведення процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів представляє комітет кредиторів, утворений відповідно до цього Закону.
23.11.2018 комітетом кредиторів ТОВ “Інвестбудпроект” схвалено звіт ліквідатора за підсумками ліквідаційної процедури та ліквідаційний баланс банкрута станом на 09.11.2018 (протокол від 23.11.2018, т.2, а.с.121).
Представник єдиного кредитора (голови комітету кредиторі) у судове засідання не з'явився, будь-яких заперечень та зауважень щодо заходів ліквідаційної процедури від кредитора до суду не надходило.
Як визначено статтею другою Господарського процесуального кодексу України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Суд та учасники судового процесу зобов'язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Судочинство в господарських судах здійснюється на засадах змагальності і диспозитивності. Це означає, зокрема, що обов'язок доказування тих чи інших обставин лежить на стороні, а суд, крім випадків, встановлених цим Кодексом, не зобов'язаний збирати докази. (ч. 3 ст. 2, ч. 3 ст. 13, ч. 1 ст. 14 ГПК України)
Сприяння своєчасному, всебічному, повному та об'єктивному встановленню всіх обставин справи, подання всіх наявних доказів в порядку та строки, встановлені законом, віднесено статтею 42 ГПК України до обов'язку учасників справи.
В той же час, згідно ч. 2 ст. 14 ГПК України, учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд, і відповідно до ч. 4 ст. 13 ГПК України, несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням тих чи інших процесуальних дій.
Відповідно до вимог ч. ч. 1, 2 ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Оцінивши матеріали звіту ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, суд дійшов висновку, що ліквідатором виконано вимоги, передбачені Законом про банкрутство, матеріали справи свідчать про відсутність у банкрута майна, майнових прав та грошових коштів для здійснення підприємницької діяльності, погашення заборгованості та можливості відновлення платоспроможності боржника.
Отже, суд дійшов висновку про можливість затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута.
Згідно з ч. 5 ст. 45 Закону про банкрутство вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
У частині 7 ст. 46 Закону про банкрутство зазначено, що ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 25 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань”, державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі, зокрема, судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі або заборону (скасування заборони) вчинення реєстраційних дій, а також надійшли в електронній формі від суду або державної виконавчої служби відповідно до Закону України “Про виконавче провадження”.
Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 25 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань” суб'єкт державної реєстрації не пізніше наступного робочого дня з дати отримання судового рішення, передбаченого пунктом 2 частини першої цієї статті проводить відповідну реєстраційну дію шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру (крім випадків, передбачених пунктами 1 та 2 цієї частини).
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 83 Закону про банкрутство, господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, якщо затверджений звіт ліквідатора в порядку, передбаченому цим законом.
Згідно ч. 4 ст. 83 Закону про банкрутство, у випадках, передбачених пунктами 4-7 частини першої цієї статті, господарський суд в ухвалі про закриття провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Законом строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
За таких обставин, оцінивши звіт та ліквідаційний баланс, матеріали, що стосуються здійснення ліквідаційної процедури, суд вважає за можливе затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, ліквідувати юридичну особу банкрута, припинити повноваження ліквідатора банкрута, закрити провадження у даній справі.
Керуючись ст. ст. 37, 38, 45, 46, 83, 89, 115 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 12, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
1. Затвердити звіт ліквідатора за підсумками ліквідаційної процедури та ліквідаційний баланс ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Інвестбудпроект” (код ЄДРПОУ 37055390) станом на 09.11.2018.
2.Ліквідувати ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Інвестбудпроект” (код ЄДРПОУ 37055390).
3.Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
4.Згідно з ч. 5 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважати погашеними.
5.Провадження у справі №915/1364/17 про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Інвестбудпроект” (код ЄДРПОУ 37055390) - закрити.
6.Зобов'язати ліквідатора примірники ліквідаційного балансу банкрута надіслати на адресу державного реєстратора та ОСОБА_3 управління статистики у Миколаївській області.
7.Повноваження ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Інвестбудпроект” арбітражного керуючого ОСОБА_2 - припинити.
8.Дану ухвалу надіслати: державному реєстратору -
департаменту з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради (54001, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20), ОСОБА_3 управлінню статистики у Миколаївській області, ліквідатору, кредитору, ОСОБА_3 територіальному управлінню юстиції у Миколаївській області.
9. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
10.Апеляційна скарга на ухвалу суду подається в порядку та у строки, передбачені ст. ст. 256, 257 ГПК України, п.п. 17.5 п. 17 Перехідних положень ГПК України
Повний текст ухвали складено і підписано 16 січня 2019 року.
Суддя В.О.Ржепецький