Рішення від 11.01.2019 по справі 428/12316/18

Справа № 428/12316/18

Провадження №2-а/428/9/2019

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 січня 2019 року м. Сєвєродонецьк

Сєвєродонецький міський суд Луганської області в складі:

головуючого судді Кордюкової Ж.І.,

за участю секретаря Чумак Ю.А.,

позивача ОСОБА_1,

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до інспектора патрульної поліції 1 роти 1 батальйону Управління патрульної поліції в Луганській області Коротуна Євгена Юрійовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, та закриття справи про адміністративне правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до інспектора патрульної поліції 1 роти 1 батальйону Управління патрульної поліції в Луганській області Коротуна Євгена Юрійовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, та закриття справи про адміністративне правопорушення. В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що 20.09.2018 року відносно нього була складена постанова про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, серії ЕАВ №612188, згідно з якою його притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 340 грн. за скоєння правопорушення, передбаченого ч.1 ст.121 КУпАП, за керування автомобілем, в якому не працював зовнішній світловий прилад в темну пору доби (не працювала права передня фара в режимі ближнього світла). Вважає, що оскаржувана постанова винесена з порушенням норм чинного законодавства, оскільки обидві фари були в робочому стані. Просив суд визнати дії відповідача щодо складання оскаржуваної постанови незаконними, скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, серії ЕАВ №612188 від 20.09.2018 року, та закрити провадження в адміністративній справі.

Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримав заявлений позов, підтвердив доводи, викладені в позові. Просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі. Згодом в судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи без його участі.

Відповідач інспектор патрульної поліції 1 роти 1 батальйону Управління патрульної поліції в Луганській області Коротун Є.Ю. в судове засідання не з'явився, надав суду відеозапис з місця правопорушення, просив розглянути справу без його участі та залишити адміністративний позов без задоволення.

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Стаття 55 Конституції України передбачає, що кожному гарантується право на оскарження в суді рішень дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Частиною 1 ст.293 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді скарги на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обґрунтованість винесеної постанови.

20.09.2018 року відповідачем винесено постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, серії ЕАВ №612188 від 20.09.2018 року, згідно з якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 грн. за скоєння правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КУпАП.

Позивача ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за те, що він, 20.09.2018 року о 23-22 год., керував транспортним засобом KIA RIO, номерний знак НОМЕР_1, у якого не працювала права передня фара в режимі ближнього світла, чим порушив п.31.4.3 Правил дорожнього руху України.

Справа про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 121 КУпАП, була розглянута безпосередньо на місці вчинення правопорушення без складення протоколу про адміністративне правопорушення, що відповідає чинній на час складення постанови редакції ст. 258 КУпАП, а також змісту Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України від 07.11.2015 року №1395 (далі - Інструкція).

Так, ч. 2 ст. 258 КУпАП встановлено, що протокол не складається у разі вчинення адміністративних правопорушень, розгляд яких віднесено до компетенції Національної поліції, та адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих в автоматичному режимі.

Частиною 4 ст. 258 КУпАП встановлено, що у разі виявлення правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, розгляд якого віднесено до компетенції Національної поліції України, поліцейський виносить постанову у справі про адміністративне правопорушення без складання відповідного протоколу.

Постанова виноситься у разі виявлення адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, передбачених статтями 80 і 81 (в частині перевищення нормативів вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах транспортних засобів), частинами першою, другою, третьою, п'ятою і шостою статті 121, статтями 121-1, 121-2, частинами першою, другою і третьою статті 122, частиною першою статті 123, статтею 124-1, статтями 125, 126, частинами першою, другою і третьою статті 127, статтями 128, 129, статтею 132-1, частинами шостою і одинадцятою статті 133-1, частинами першою, другою і третьою статті 140 КУпАП.

Відповідно до приписів ч. 1, 2 ст. 222 КУпАП органи Національної поліції розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення громадського порядку, правил дорожнього руху, правил паркування транспортних засобів, правил, що забезпечують безпеку руху транспорту, правил користування засобами транспорту, правил, спрямованих на забезпечення схоронності вантажів на транспорті, а також про незаконний відпуск і незаконне придбання бензину або інших паливно-мастильних матеріалів (статті 80 і 81 (в частині перевищення нормативів вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах транспортних засобів), частина перша статті 44, стаття 89, частина друга статті 106-1, частини перша, друга, третя, четверта і шоста статті 109, стаття 110, частина третя статті 114, частина перша статті 115, стаття 116-2, частина друга статті 117, частини перша і друга статті 119, частини перша, друга, третя, п'ята і шоста статті 121, статті 121-1, 121-2, частини перша, друга, третя і п'ята статті 122, частина перша статті 123, статті 124-1 - 126, частини перша, друга і третя статті 127, статті 128-129, стаття 132-1, частини перша, друга та п'ята статті 133, частини третя, шоста, восьма, дев'ята, десята і одинадцята статті 133-1, частина друга статті 135, стаття 136 (за винятком порушень на автомобільному транспорті), стаття 137, частини перша, друга і третя статті 140, статті 148, 151, частини шоста і сьома статті 152-1, статті 161, 164-4, статтею 175-1 (за винятком порушень, вчинених у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статтями 176, 177, частини перша і друга статті 178, статті 180, 181-1, частина перша статті 182, статті 183, 184, 192, 194, 195).

Від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень.

Таким чином, відповідач інспектор патрульної поліції 1 роти 1 батальйону Управління патрульної поліції в Луганській області Коротун Є.Ю. під час винесення оскаржуваної постанови діяв у відповідності до вимог ст.ст. 222, 258 КУпАП та Інструкції.

Згідно з ч. 1 ст. 121 КУпАП керування водієм транспортним засобом, що має несправності системи гальмового або рульового керування, тягово-зчіпного пристрою, зовнішніх світлових приладів (темної пори доби) чи інші технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил експлуатація його забороняється, або переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з п. 31.4.3 (в) Правил дорожнього руху України забороняється експлуатація транспортних засобів, у яких не горить лампа лівої фари в режимі ближнього світла.

Позивач та відповідач надали відеозаписи з місця подій, які були переглянуті судом.

З відеозапису, наданого позивачем, вбачається, що обидві передні фари на його автомобілі працюють.

З відеозапису, наданого відповідачем вбачається, що ОСОБА_1 притягують до адміністративної відповідальності за те, що у нього не працює в темну пору доби права передня фара, про що інспектор патрульної поліції 1 роти 1 батальйону Управління патрульної поліції в Луганській області Коротун Є.Ю. повідомляє ОСОБА_1

За таких обставин суд, враховуючи приписи п. 31.4.3 (в) Правил дорожнього руху України приходить до висновку, про відсутність складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1, передбаченого ч. 1 ст. 121 КУпАП.

Також з відеозаписів, наданих обома сторонами, вбачається, що позивач ОСОБА_1 веде себе неввічливо та зневажливо по відношенню до патрульних поліцейських, дозволяє собі називати їх образливими словами. Зазначена поведінка позивача ОСОБА_1 є неприпустимою по відношенню до працівників правоохоронного органу в правовій державі, яка не тільки надає права своїм громадянам, але і вимагає від них виконання ряду обов'язків.

За таких обставин суд вважає, що постанова по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, серії ЕАВ №612188 від 20.09.2018 року підлягає скасуванню, а справа відповідно до приписів п.3 ч.3 ст.286 КАС України підлягає закриттю. У задоволенні решти позовних вимог відповідно до приписів ч.3 ст.286 КАС України слід відмовити.

Відповідно до ст. 139 КАС України судові витрати по справі слід віднести за рахунок держави.

Керуючись ст.ст. 2, 9-11, 14, 72-77, 139, 229, 241- 247, 250, 255, 286, 293, 295, 297, Перехідними положеннями Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити. частково.

Скасувати постанову серії ЕАВ №612188 від 20.09.2018 року та закрити справу про адміністративне правопорушення.

Відмовити в задоволенні решти позовних вимог.

Рішення може бути оскаржене в Першому апеляційному адміністративному суді через Сєвєродонецький міський суд Луганської області шляхом подання апеляційної скарги на судове рішення протягом десяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: ОСОБА_1, місце проживання: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_2.

Відповідач: інспектор патрульної поліції 1 роти 1 батальйону Управління патрульної поліції в Луганській області Коротун Євген Юрійович, місцезнаходження: Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Штейгерська, буд. 8.

Суддя Ж. І. Кордюкова