Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 280/9/19
Провадження № 1-в/280/12/19
14 січня 2019 року м.Коростишів
Коростишівський районний суд Житомирської області у складі: головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Коростишівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Луцьк Волинської області, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , судимий: 04.04.2008 Луцьким міськрайонним судом Волинської області за ч. 2 ст. 186 КК України до 4 років позбавлення волі, 03.11.2015 Луцьким міськрайонним судом Волинської області за ч. 2 ст. 185 КК України до покарання у виді арешту строком на 6 місяців, 20.04.2016 Луцьким міськрайонним судом Волинської області за ч. 2 ст. 190 КК України до 1 року 7 місяців позбавлення волі, згідно ухвали Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 04.07.2017 звільнений умовно-достроково на 1 місяць 30 днів,
встановив:
До Коростишівського районного суду Житомирської області звернувся начальник Коростишівського відділу поліції ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 з вказаним поданням для вирішення питання про встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду терміном один рік. В обґрунтування подання вказує, що ОСОБА_4 раніше засуджений Луцьким міськрайонним судом Волинської області за ч. 2 ст. 186 КК України до 4 років позбавлення волі, за ч. 2 ст. 185 КК України до покарання у виді арешту строком на 6 місяців, за ч. 2 ст. 190 КК України до 1 року 7 місяців позбавлення волі. Після звільнення з місць позбавлення волі 12.07.2017 з Райківської ВК №73 за постановою Бердичівського районного суду Житомирської області від 04.07.2017 умовно-достроково на підставі ст. 81 КК України на не відбутий строк 1 місяць 30 днів ОСОБА_4 на шлях виправлення не став та систематично порушує громадський порядок, а саме: 07.09.2018 ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, 08.09.2018 - за ч. 1 ст. 175 КУпАП, 08.09.2018 - за ч. 1 ст. 178 КУпАП, 20.09.2018 ОСОБА_4 було повідомлено про підозру у кримінальному провадження за ч. 2 ст. 185 КК України. Отже, з урахуванням п. «в» ст. 3, ч. 2 ст. 5, ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», відносно раніше судимого ОСОБА_4 слід встановити адміністративний нагляд на вищевказаний строк.
У судове засідання представник Коростишівського відділу поліції ГУНП в Житомирській області не з'явився, подав заяву про розгляд подання за відсутності представника.
ОСОБА_4 у судове засідання не з'явився, подав до суду заяву про розгляд подання за його відсутності, з встановленням адміністративного нагляду згоден, просить розглядати справу без його участі.
Вивчивши матеріали подання, суд приходить до висновку, що у задоволенні подання слід відмовити з огляду на таке.
Відповідно до положень статті 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі - Закон), який визначає умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки, адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами внутрішніх справ.
Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них (стаття 2 Закону).
Згідно частини 1 ст. 6 Закону адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Статтею 3 вказаного Закону визначено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: б) засуджених до позбавлення волі затяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства; в) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення; г) засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
У судовому засіданні встановлено, що вироком Луцького міськрайонного суду Волинської області від 04.04.2008 ОСОБА_4 визнано винним у вчинені злочину, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України, вироком Луцького міськрайонного суду Волинської області від 03.11.2015 ОСОБА_4 визнано винним у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України, вироком Луцького міськрайонного суду Волинської області від 20.04.2016, який ухвалою Апеляційного суду Волинської області від 07.07.2016 залишено без змін, ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України та призначено покарання на підставі ч. 1 ст. 71 КК України у виді 1 року 7 семи місяців позбавлення волі.
ОСОБА_4 притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 173? Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до постанови Коростишівського районного суду Житомирської області від 07.09.2018.
ОСОБА_4 08.09.2018 притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 175?, ч. 2 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до постанов серії ГО №034620, №33455.
У матеріалах провадження відсутні документи на підтвердження умовно-дострокового звільнення ОСОБА_4 від відбування покарання, а також попередження органів Національної поліції.
Більше того, вироком Коростишівського районного суду Житомирської області від 22.11.2018 ОСОБА_4 визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України, та призначено покарання у виді 3 років позбавлення волі. Відповідно до ст. 75 КК України ОСОБА_4 звільнено від відбування покарання з іспитовим терміном 2 роки з покладенням відповідних обов'язків, визначених ст. 76 КК України. Вказаний вирок набрав законної сили 23.12.2018.
Виходячи з вищезазначеного викладеного, на даний час ОСОБА_5 є засудженим та на виконання вироку у відповідності до положень ч. 2 ст. 76 КК України контроль за його поведінкою здійснюється органом пробації. З огляду на такі обставини підстав для вжиття додаткових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою ОСОБА_4 відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 537, 539 КПК України, ст. ст. 1-6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд
постановив:
Подання начальника Коростишівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 залишити без задоволення.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга протягом семи днів з дня її оголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_1