Ухвала від 14.01.2019 по справі 826/5165/18

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 826/5165/18

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

14 січня 2019 року м. Київ

Суддя Шостого апеляційного адміністративного суду Парінов А.Б., перевіривши матеріали апеляційної скарги Київського квартирно-експлуатаційного управління на рішення Окружного адміністративного суду м.Києва від 01 жовтня 2018 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, третя особа: Київське квартирно-експлуатаційне управління про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Окружного адміністративного суду м.Києва від 01 жовтня 2018 року адміністративний позов задоволено повністю.

Третя особа, не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, звернулась до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати вказане рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.

Водночас, судом встановлено, що зазначена апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з чим підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 14 січня 2019 року у даній справі встановлено, що апелянтом було пропущено строк на апеляційне оскарження та визнано неповажними причини пропуску строку на апеляційне оскарження, наведені скаржником.

Відповідно до приписів ч. 3 ст. 298 КАС України передбачено, що апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Наведені обставини свідчать про недотримання апелянтом вимог Кодексу адміністративного судочинства при зверненні до суду з даною апеляційною скаргою, що у свою чергу, є підставою для залишення апеляційної скарги без руху.

Суд зазначає, що вказані у даній ухвалі недоліки апеляційної скарги можуть бути усунуті шляхом подання суду апеляційної інстанції:

- заяви (клопотання) про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції із зазначенням інших поважних причин пропуску строку на апеляційне оскарження.

Відповідно до положень п. 4 ч. 1 ст. 299 КАС України, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними, суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 298, 299 КАС України,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Київського квартирно-експлуатаційного управління на рішення Окружного адміністративного суду м.Києва від 01 жовтня 2018 року залишити без руху.

Надати строк для усунення недоліків вказаної апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії даної ухвали.

Копію ухвали про залишення апеляційної скарги без руху - надіслати апелянту.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя А.Б. Парінов