Ухвала від 14.01.2019 по справі 574/32/19

Справа № 574/32/19

Провадження 2-а/574/2/2019

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

14 січня 2019 року м. Буринь

Суддя Буринського районного суду Сумської області Куцан В.М., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Сумській області Довгаль Наталії Іванівни про визнання рішення протиправним у справі про притягнення до адміністративної відповідальності,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з давною позовною заявою, що була підписана його представником адвокатом ОСОБА_3, перевіривши яку, вважаю, що її необхідно залишити без руху з наступних підстав.

Відповідно до ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Статтею 286 цього Кодексу встановлено, що позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).

Перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок (ч.2 ст.120КАС).

Як вбачається з позовної заяви оскаржуване рішення про притягнення до адміністративної відповідальності позивач отримав 18.12.2018 року поштовим відправленням, тобто з 19.12.2018 року розпочався перебіг десятиденного строку, протягом якого останній може звернутися до суду за захистом своїх прав.

Між тим, як видно конверту та відомостей щодо поштового відправлення, позовна заява була здана до відділення зв'язку 03.01.2019 року, однак строк звернення до суду закінчився 29.12.2018 року, який був робочим днем.

Позивач, звернувшись до суду з цим позовом, просив визнати поважними причини пропуску строку звернення до суду, однак самих причин, які з об'єктивних підстав завадили йому своєчасно звернутися до суду за захистом своїх прав, не зазначив.

Згідно з ч.1 ст.123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

За таких обставин, позов необхідно залишити без руху.

Керуючись ст.ст.123,169КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Сумській області Довгаль Наталії Іванівни про визнання рішення протиправним у справі про притягнення до адміністративної відповідальності залишити без руху.

Надати позивачу строк для подання заяви про поновлення строку звернення до адміністративного судуз наведенням об'єктивних підстав їх пропуску, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання заявником копії цієї ухвали.

Роз'яснити позивачу, що у разі невиконання вищезазначених вимог, або якщо вказані ним підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, позовна заява буде повернута йому з усіма додатками до неї.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя