1-в/130/4/2019
130/3608/14-к
11.01.2019 р. м. Жмеринка
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Жмеринського ВП ГУНП України у Вінницькій області підполковника поліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Вінниці, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, раніше неодноразово судимого, останній раз 16.01.2015 Жмеринським міськрайонним судом Вінницької області за ч. 2 ст. 309, ч. 1 ст. 71, ч. 1 ст. 72 КК України до покарання у виді позбавлення волі на дав роки два місяці,
за участі: представника Жмеринського ВП ОСОБА_5 ,
засудженого ОСОБА_4 ,
ОСОБА_4 раніше неодноразово судимий за ч. 1 та 2 ст. 309, ч. 2 ст. 307, ст. 395 КК України, останній раз 16.01.2015 Жмеринським міськрайонним судом Вінницької області за ч. 2 ст. 309, ч. 1 ст. 71, ч. 1 ст. 72 КК України до покарання у виді позбавлення волі на дав роки два місяці.
Після умовно-достроково звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 , який формально підлягає під адміністративний нагляд, на шлях виправлення не став, почав зловживати спиртними напоями, порушувати громадський порядок, в результаті чого 10.07.2018, 19.07.2018, 09.12.2018 та 10.12.2018 Жмеринським ВП притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених частинами 1 та 2 ст. 178, статтями 176 та 177 КУпАП, після чого йому були винесені офіційні попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду, останній раз 09.12.2018. Не дивлячись на офіційні попередження, після цього, 10.12.2018 ОСОБА_4 був знову притягнутий до адміністративної відповідальності за частиною 1 ст. 175-1 КУпАП та на нього накладено адміністративне стягнення.
З метою запобігання вчинення злочину ОСОБА_4 та здійснення виховного впливу на останнього, в поданні начальника Жмеринського ВП ГУНП ОСОБА_3 просив встановити адміністративний нагляд відносно засудженого із застосуванням певних обмежень щодо піднаглядного.
В судовому засіданні представник Жмеринського ВП ОСОБА_6 , який діє на підставі доручення начальника Жмеринського ВП, подання підтримав з підстав викладених вище.
ОСОБА_4 з поданням погодився повінню.
Суд розглянувши подання дійшов таких висновків.
Відповідно до пункту «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
З матеріалів подання слідує, що ОСОБА_4 раніше неодноразово засуджений до позбавлення волі за умисні, зокрема тяжкі злочини за ч. 1 та 2 ст. 309, ч. 2 ст. 307, ст. 395 КК України, останній раз 16.01.2015 Жмеринським міськрайонним судом Вінницької області за ч. 2 ст. 309, ч. 1 ст. 71, ч. 1 ст. 72 КК України до покарання у виді позбавлення волі на дав роки два місяці.
Звільнений 24.11.2016 на підставі ухвали Вінницького міського суду від 10.11.2016, судимість не знята і не погашена, протягом 2018 року неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а саме 10.07.2018, 19.11.2018, 09.12.2018 та 10.12.2018, за що був попереджений про можливість встановлення адміністративного нагляду, а тому враховуючи зазначене, суд вважає за можливе та необхідне встановити адміністративний нагляд.
Відповідно до частини 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі обмеження.
Перелік таких обмежень визначений у вищевказаному поданні, а саме:
а) заборонити ОСОБА_4 вихід з дому в АДРЕСА_1 , де він проживає, щодня з 22:00 год. до 06:00 год. ранку наступної доби;
б) заборонити виїзд за межі Жмеринського району без дозволу керівництва Жмеринського ВП ГУНП України у Вінницькій області;
в) заборонити відвідувати місця, де проводиться продаж алкогольних напоїв на розлив;
г) зобов'язати ОСОБА_4 з'являтися на реєстрацію в кабінет №20 Жмеринського ВП ГУНП з 09:00 год. до 11:00 год. кожну другу і четверту суботу щомісяця.
Однак пунктом «г» частини 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що суд може встановити обмеження у виді реєстрації в міліції від одного до чотирьох разів на місяць. Таким чином, суд вправі встановити лише періодичність реєстрації в поліції та позбавлений можливості встановлювати конкретні дні та години вказаного.
Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку про часткове задоволення подання, з врахуванням вимог пункту «г» частини 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Керуючись ст.ст. 3, 6,10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", ст.ст. 537, 539 КПК України, Суд
Подання задовольнити частково.
Встановити адміністративний нагляд стосовно ОСОБА_4 строком на 1 (один) рік.
Застосувати до ОСОБА_4 такі обмеження:
- заборонити вихід з дому в АДРЕСА_1 , де він проживає, щодня з 22:00 год. до 06:00 год. ранку наступної доби;
- заборонити виїзд за межі Жмеринського району без дозволу керівництва Жмеринського ВП ГУНП України у Вінницькій області;
- заборонити відвідувати місця, де проводиться продаж алкогольних напоїв на розлив;
- зобов'язати з'являтися на реєстрацію до Жмеринського ВП ГУНП два рази на місяць у години та дні, визначені начальником Жмеринського ВП.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницької апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення через Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області.
Суддя: ОСОБА_1