Ухвала від 04.01.2019 по справі 400/26/19

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

04 січня 2019 р. № 400/26/19

Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Фульга А. П., ознайомившись

з позовом

Южноукраїнського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області,

Б-р Цвіточний, 4, м. Южноукраїнськ, Миколаївська область, 55002

до

Дочірнього підприємства "Южгідроспецбуд", Гідрокомплекс, м. Южноукраїнськ, Миколаївська область, 55001

про

стягнення заборгованості по відшкодуванні фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, в сумі 15190,32 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Южноукраїнське об'єднане управління Пенсійного фонду України Миколаївської області звернулось до суду з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства "Южгідроспецбуд" про стягнення заборгованості по відшкодуванні фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, в сумі 15190,32 грн.

Одночасно у позові позивач заявляє клопотання щодо відстрочення сплати судового збору за подання даного позову до винесення рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до сплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Вирішуючи питання щодо можливості відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення за цим позовом, суд виходить із того, що відповідно до норм Закону України "Про судовий збір" позивач не звільнений від сплати судового збору при поданні до суду позовів. Також, і обмежене фінансування бюджетної установи чи відсутність (недостатність) у останнього коштів на сплату судового збору не є підставою для відстрочення сплати судового збору. При цьому, визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Водночас, якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи або відсутність (недостатність) коштів для сплати судового збору не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.

Судом також враховується і те, що позивачем у клопотання не наведено жодної підстави та не надано доказів, які б впливали на необхідність відстрочення сплати судового збору.

Враховуючи вищенаведене, у суду відсутні підстави для відстрочення позивачеві сплати судового збору за подання цього позову.

Отже, позовна заява подана з порушенням вимог, передбачених частиною третьою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки позивачем не додано документу про сплату судового збору за подання вимоги майнового характеру.

У відповідності до ст. 4 Закону України ід 08.07.2011 року № 3764-VI "Про судовий збір" (в редакції чинній на момент подання позовної заяви), судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Так, згідно із п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України від 08.07.2011 року № 3764-VI "Про судовий збір", ставка судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру суб'єктом владних повноважень складає 1,5 відсотків ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 1762 грн.

Позивачем заявлено позовну вимогу майнового характеру - стягнення заборгованості у сумі 15190,32 грн.

Відповідно, сума судового збору в даному випадку складає 1762,00 грн.

Судовий збір сплачується на реквізити: отримувач коштів УК у м.Миколаїв/м.Миколаїв/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37992781, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 34312206084007, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу: судовий збір за позовом Южноукраїнського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області.

Наслідками подання позовної заяви без додержання вимог, встановлених статтею 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з частиною 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, є залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. У задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору у адміністративній справі №400/26/19 - відмовити.

2. Залишити позовну заяву Южноукраїнського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області без руху.

3. Позивачу у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху подати до Миколаївського окружного адміністративного суду документ про сплату судового збору в сумі 1762,00 грн.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення (підписання) суддею в порядку ст. 256 КАС України. Оскарження ухвали окремо від рішення суду не допускається.

Суддя А. П. Фульга