12.3
10 січня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/4077/18
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Смішливої Т.В.,
при секретарі судового засідання - Бутенко К.В.,
за участю:
позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
представника першого відповідача Шевчука О.В.
розглянувши у підготовчому засіданні клопотання представника першого відповідача у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Сєвєродонецького міського голови Казакова Валентина Васильовича, Управління охорони здоров'я Сєвєродонецької міської ради про визнання протиправним та скасування розпорядження, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
У провадженні Луганського окружного адміністративного суду знаходиться вищевказана адміністративна справа, предметом якої є визнання протиправним та скасування розпорядження міського голови Казакова Валентина Васильовича від 22 листопада 2018 року № 331 «Про звільнення ОСОБА_1», поновлення ОСОБА_1 з 22 листопада 2018 року на роботі на посаді начальника управління охорони здоров'я Сєвєродонецької міської ради, стягнення середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.
09.01.2019 до суду надійшло клопотання представника першого відповідача про залучення до участі у справі начальника управління охорони здоров'я Сєвєродонецької міської ради ОСОБА_5, у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачів. Клопотання обґрунтовано тим, що розпорядженням Сєвєродонецького міського голови Казакова В.В. № 431-К від 10.12.2018 «Про прийняття на роботу ОСОБА_5», ОСОБА_5 прийнятий на роботу з 11.12.2018 на посаду начальника управління охорони здоров'я Сєвєродонецької міської ради. На думку першого відповідача, в разі задоволення судом позовних вимог позивача про визнання протиправним та скасування розпорядження Сєвєродонецького міського голови про звільнення позивача ОСОБА_1 за угодою сторін, рішення суду може суттєво вплинути на права, інтереси та обов'язки ОСОБА_5
У підготовчому засіданні позивач та його представник проти заявленого клопотання про залучення ОСОБА_5 у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачів заперечували.
Представник першого відповідача заявлене клопотання підтримав.
Другий відповідач участь свого представника у підготовчому засіданні не забезпечив, надав клопотання про розгляд справи без його участі.
Вислухавши позицію учасників процесу суд виходить з такого.
Відповідно до частини другої статті 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи.
Пунктом 6 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України передбачено, що трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадках, зокрема, поновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу.
Отже, у випадку прийняття рішення про задоволення позову ОСОБА_1 та поновлення його на посаді таке рішення жодним чином не порушить прав та охоронюваних законом інтересів особи, яку на даний час призначено на посаду начальника управління охорони здоров'я Сєвєродонецької міської ради, оскільки таке звільнення є наслідком виконання судового рішення, прямо передбачене законодавством, тобто, у будь-якому випадку не залежить від волевиявлення цієї особи та її відношення до позову.
Крім того, згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 10.01.2019 керівником управління охорони здоров'я Сєвєродонецької міської ради є виконуючий обов'язки начальника Шведова Світлана Олегівна, а не ОСОБА_5
Керуючись ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні клопотання про залучення до участі у справі третьої особи відмовити за необґрунтованістю.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, окремо від рішення суду в апеляційному порядку не оскаржується.
СуддяТ.В. Смішлива