Ухвала від 02.01.2019 по справі 152/1216/18

Справа № 152/1216/18

1-кп/152/1/19

УХВАЛА

02 січня 2019 року м. Шаргород

Справа №152/1216/18

Провадження №1-кп/152/1/19

Шаргородський районний суд

Вінницької області

в складі:

головуючого судді - ОСОБА_1 ,

з участю:

секретаря судового

засідання - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду обвинувальний акт від 25.07.2018 року у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018020360000136 08.06.2018 року за обвинуваченням ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Михайлівка Шаргородського району Вінницької області, зареєстроване місце проживання - АДРЕСА_1 ,

-у вчиненні злочинів, передбачених ч.ч.1, 2 ст.185 КК України,

з участю сторін кримінального

провадження -

сторони обвинувачення:

прокурора Жмеринської місцевої

прокуратури - ОСОБА_4 ,

сторони захисту:

обвинуваченого - ОСОБА_3 ,

встановив:

30.08.2018 року на адресу Шаргородського районного суду надійшов обвинувальний акт від 25.07.2018 року у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018020360000136 08.06.2018 року за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні злочинів, передбачених ч.ч.1, 2 ст.185 КК України.

Підготовче судове засідання призначено, згідно з ухвалою від 31.08.2018 року, на 20.09.2018 року, в яке викликано учасників судового провадження та яке відкладено на 25.09.2018 року, на 09.10.2018 року у зв'язку із неприбуттям обвинуваченого ОСОБА_3

09.10.2018 року провадження у кримінальному провадженні було зупинено на підставі ст.335 КПК України, якою передбачено, що у разі якщо обвинувачений ухилився від суду або захворів на психічну чи іншу тяжку тривалу хворобу, яка виключає його участь у судовому провадженні, суд зупиняє судове провадження щодо цього обвинуваченого до його розшуку або видужання і продовжує судове провадження стосовно інших обвинувачених, якщо воно здійснюється щодо кількох осіб, оскільки з рапорту інспектора Шаргородського ВП вбачається, що за місцем проживання ОСОБА_3 відсутній, місце його перебування невідоме, запобіжний захід обвинуваченому на досудовому розслідуванні не обирався. (а.п.44-45).

02.01.2019 року судове провадження у означеному кримінальному провадженні відновлено у зв'язку із здійсненням розшуку обвинуваченого ОСОБА_3 . Підготовче судове засідання призначено на 02.01.2019 року о 12 годині 45 хвилин (а.п.55-56).

В підготовчому судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_3 заявив клопотання про призначення йому захисника, оскільки він бажає, аби захист його інтересів здійснював адвокат.

Прокурор ОСОБА_4 не заперечував щодо заявленого клопотання.

Потерпілі ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 в підготовче судове засідання не прибули, оскільки 20.09.2018 року, 25.09.2018 року останні подали заяви про проведення підготовчого судового засідання у їх відсутності (а.п.15, 25, 34).

Розглянувши клопотання обвинуваченого ОСОБА_3 , вислухавши думку прокурора суд прийшов до наступних висновків.

Клопотання учасників судового провадження розглядаються судом після того, як буде заслухана думка щодо них інших учасників судового провадження, про що постановляється ухвала (ст.350 КПК України).

Пунктом 3 ч.3 ст.42 КПК України встановлено, що обвинувачений на першу вимогу має право мати захисника.

Відповідно до ч.2 ст.48 КПК України, захисник залучається судом для здійснення захисту за призначенням у випадках та в порядку, визначених статтями 49 та 53 КПК України.

Слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд зобов'язані забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках, якщо: 1) відповідно до вимог статті 52 цього Кодексу участь захисника є обов'язковою, а підозрюваний, обвинувачений не залучив захисника; 2) підозрюваний, обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об'єктивних причин не може його залучити самостійно; 3) слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд вирішить, що обставини кримінального провадження вимагають участі захисника, а підозрюваний, обвинувачений не залучив його. Захисник може бути залучений слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом в інших випадках, передбачених законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги. У випадках, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий, прокурор виносить постанову, а слідчий суддя та суд постановляє ухвалу, якою доручає відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття у зазначені у постанові (ухвалі) час і місце для участі у кримінальному провадженні. Постанова (ухвала) про доручення призначити адвоката негайно направляється відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, і є обов'язковою для негайного виконання. Невиконання, неналежне або несвоєчасне виконання постанови (ухвали) про доручення призначити адвоката тягнуть відповідальність, встановлену законом (ст.49 КПК України).

Оскільки обвинувачений ОСОБА_3 самостійно не залучив захисника та не може залучити його самостійно за відсутності необхідних коштів та заявив усно клопотання про залучення захисника, суд вважає за необхідне клопотання задовольнити та залучити обвинуваченому захисника з числа адвокатів Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області.

Керуючись статтями 48, 49, 369-372 КПК України, суд

ухвалив:

Клопотання обвинуваченого ОСОБА_3 - задовольнити.

Залучити захисника у кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_3 у вчиненні злочинів, передбачених ч.ч.1, 2 ст.185 КК України з числа адвокатів Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області для здійснення захисту обвинуваченого ОСОБА_3 під час підготовчого судового засідання, судового розгляду у кримінальному провадженні №152/1216/18.

Доручити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області призначити обвинуваченому ОСОБА_3 адвоката для здійснення захисту за призначенням у кримінальному провадженні №152/1216/18 по обвинуваченню ОСОБА_3 за ч.ч.1, 2 ст.185 КК України.

Відкласти розгляд кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні злочинів, передбачених ч.ч.1, 2 ст.185 КК України у підготовчому судовому засіданні на 04 січня 2019 року на 10 годину.

Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області забезпечити прибуття захисника до Шаргородського районного суду для участі у кримінальному провадженні для здійснення захисту обвинуваченого ОСОБА_3 на 04 січня 2019 року на 10 годину у підготовче судове засідання.

Оплату праці захисника провести за рахунок держави відповідно до вимог Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

Виклик сторонам кримінального провадження та повідомлення потерпілим - поновити.

Копію ухвали негайно направити директору Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області, в тому числі на електронну адресу Центру, для виконання.

Ухвала оскарженню не підлягає. Згідно ч.5 ст.532 КПК України, ухвали суду, які не можуть бути оскаржені, набирають законної сили з моменту їх оголошення.

Головуючий - суддя ОСОБА_1

Попередній документ
79062214
Наступний документ
79062216
Інформація про рішення:
№ рішення: 79062215
№ справи: 152/1216/18
Дата рішення: 02.01.2019
Дата публікації: 14.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Шаргородський районний суд Вінницької області
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); Злочини проти власності; Крадіжка
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (05.04.2019)
Дата надходження: 30.08.2018