65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
"08" січня 2019 р. м. Одеса № 916/40/19
Господарський суд Одеської області у складі судді - Петрова В.С., розглянувши матеріали позовної заяви № 40/19 Товариства з обмеженою відповідальністю „Квартал-Трейдінг" до Товариства з обмеженою відповідальністю „Тедіс Україна" про визнання договору поставки недійсним, -
Товариство з обмеженою відповідальністю „Квартал-Трейдінг" звернулось до господарського суду Одеської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю „Тедіс Україна" про визнання недійсним укладеного між сторонами договору поставки № 51-ЛВ/18/КК від 11.09.2018 р. Позовні вимоги обґрунтовані підписанням спірного договору з боку позивача особою, яка не мала повноважень на вчинення такого правочину, оскільки зборами учасників ТОВ „Квартал-Трейдінг" не вирішувалось питання щодо уповноваження ОСОБА_1 на підписання вказаного договору.
Відповідно до ч. 1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:
1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;
2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Порядок сплати судового збору встановлений в Законі України „Про судовий збір" від 08.07.2011 р.
Однак, як встановлено судом, заявником до позовної заяви не надано документів, що сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що ТОВ „Квартал-Трейдінг" при зверненні до господарського суду з поданою позовною заявою не додержано вимог п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до приписів ч. 1 ст. 174 цього ж Кодексу є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю „Квартал-Трейдінг" до Товариства з обмеженою відповідальністю „Тедіс Україна" про визнання договору поставки недійсним залишити без руху.
2. Встановити ТОВ „Квартал-Трейдінг" 10-денний строк для усунення виявлених недоліків при поданні позовної заяви з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Роз'яснити ТОВ „Квартал-Трейдінг", що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається заявнику.
Ухвала набирає законної сили 08.01.19 року та оскарженню не підлягає.
Суддя В.С. Петров