Унікальний номер справи 333/23/19
Номер провадження 3/333/166/19
м. Запоріжжя 4 січня 2019 р.
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Фунжий О.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1, директора ПП «СПЛ-Україна», місце реєстрації: АДРЕСА_1,
за ч.1 ст. 163-1 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення директор ПП «СПЛ-Україна» ОСОБА_1 в період з 1 квітня 2018 р. по 30 червня 2018 р. вчинив порушення встановленого порядку ведення податкового обліку, які виявлені за результатами документальної позапланової виїзної перевірки 22 грудня 2018 р., вчинивши адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
Справа не може бути розглянута судом з наступних підстав.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно зі ст. 248 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
За змістом ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; суть адміністративного правопорушення; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це.
В порушення зазначених вимог законодавства в протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 не зазначені дата та місце його народження, що унеможливлює ідентифікацію особи; суть адміністративного правопорушення викладена неповно, вказано, що детально зміст порушення викладений в акті документальної позапланової виїзної перевірки від 22 грудня 2018 р., що є неприпустимим з огляду на положення ч.1 ст. 256 КУпАП.
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення відсутній підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, водночас не зазначено, що особа від підписання протоколу відмовилась, що є порушенням ч. 2, 3 ст. 256 КУпАП.
Згідно з п.2 ч.1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Оскільки в протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 не зазначені відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; суть адміністративного правопорушення викладена неповно; відсутній підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, справа підлягає поверненню для належного оформлення
Керуючись ст. 256, 278 КУпАП,
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 КУпАП повернути начальнику Головного управлінню ДФС у Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя О.А.Фунжий