19.11.2018 Єдиний унікальний номер 205/6210/18
Провадження № 3/205/2159/18
19 листопада 2018 року м. Дніпро
Суддя Ленінського районного суду Шавула В.С., розглянувши адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, РНОКПП: суд не володіє, громадянки України, продавець в ТОВ «Арекон плюс», проживаючої за адресою: АДРЕСА_1, до адміністративної відповідальності протягом року не притягувалась за ст. 155-1 КУпАП,-
30 серпня 2018 року до Ленінського районного суду м. Дніпропетровська надійшов адміністративний матеріал із Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, із якого вбачається, що за результатами фактичної перевірки щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) ТОВ «Арекон плюс» (зареєстроване за адресою: м. Павлоград, вул.. Соборна, буд.83-А, ЄДРПОУ 41961532), встановлено, що ОСОБА_1, яка працює у вказаному Товаристві на посаді продавця, у павільйоні розташованому за адресою: м.Дніпро, вул.. Коробова, буд.2-к, 13.08.2018 року об 14-55 год., порушила встановлений порядок проведення розрахунків, а саме: незабезпечена відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сум коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, чим порушила п.13 ст.3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 року (зі змінами та доповненнями), за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Протоколом № 572 від 15.08.2018 року у відношенні ОСОБА_1, порушено адміністративне провадження за ознаками правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП.
В судове засідання правопорушник не з'явився. Про причини неявки не повідомив.
У відповідності до ч.1 ст. 155-1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Так, об'єктивна сторона правопорушення полягає у вчиненні порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків при здійсненні операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Пункт 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначає, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня. Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість;.
Суб'єктивна сторона правопорушення характеризується наявності вини у формі прямого умислу.
Із змісту протоколу не видно, які саме дії та при проведенні якої розрахункової операції вчинив порушник, як він при цьому діяв, а констатується лише факт вчинення такого порушення.
Наведене свідчить, що в його діяннях відсутня об'єктивна сторона складу інкримінованого йому правопорушення, що виключає відповідальність особи, так як відсутній його склад в цілому.
Будь-яких доказів, які б підтверджували факт вчинення ОСОБА_1 інкримінованого їй адміністративного правопорушення ініціатором складення протоколу не надано і посилання на них в самому протоколі не наведено, а тому констатація факту вчинення нею адміністративного правопорушення в протоколі є припущенням, яке на доказах не ґрунтується.
Враховуючи викладене, вважаю, що в справі про адміністративне правопорушення підлягає застосуванню положення ст.62 Конституції України про те, що винуватість особи повинна бути доведена у встановленому законом порядку. Обвинувачення не може ґрунтуватись на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
За таких обставин, відповідно до ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю за невстановленям в її діях складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 155-1, 247, 284 КУпАП, суддя, -
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 - закрити за невстановленням діях складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова суду може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.С. Шавула