Справа № 560/35/19
іменем України
08 січня 2019 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Козачок І.С., розглянувши заяву ОСОБА_1 заінтересовані особи: Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, Ізяславський районний сектор Державної міграційної служби України про встановлення факту,
ОСОБА_1 звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу. Просить суд в порядку цивільного судочинства встановити факт належності йому відомостей у первинних документах, виданих на ім'я ОСОБА_1, ОСОБА_3.
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Пунктом 1 частини 1 ст. 19 КАС України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Перевіривши матеріали заяви, суд вважає, що вона не підсудна Хмельницькому окружному адміністративному суду, оскільки її належить розглядати в порядку цивільного судочинства.
Згідно із пунктом 5 частини другої статті 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Пунктом 6 частини першої статті 315 Цивільного процесуального кодексу України встановлено, що суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім'ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
У заяві ОСОБА_1 посилається на норми ЦПК і просить встановити факти, що мають юридичне значення, в порядку окремого провадження в цивільному судочинстві. У той же час нормами Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено прийняття адміністративним судом рішення про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Справи цієї категорії розглядаються відповідно до норм Цивільного процесуального кодексу України.
Роз'яснити заявнику, що він може звернутись з вказаною заявою в порядку цивільного судочинства до місцевого загального суду з урахуванням встановлених Цивільним процесуальним кодексом України правил територіальної підсудності.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Керуючись пунктом 1 частини 1 статті 170, статтею 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
У відкритті провадження в адміністративній справі за заявою ОСОБА_1 заінтересовані особи: Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, Ізяславський районний сектор Державної міграційної служби України про встановлення факту - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.
Головуючий суддяІ.С. Козачок