про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
08 січня 2019 р. Справа № 480/4724/18
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Шевченко І.Г., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (40007, АДРЕСА_2 РНОКПП НОМЕР_1) до Комісії по розгляду питань, пов'язаних з отриманням житлових субсидій, призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика (40000, м.Суми, площа Незалежності, буд.2), Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради (40035, Сумська область, м.Суми, вул.Харківська, буд.35, код ЄДРПОУ 26440890) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,-
19 грудня 2018 року позивач, ОСОБА_1, звернулася до суду з позовною заявою до Комісії по розгляду питань, пов'язаних з отриманням житлових субсидій, призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика, третя особа - Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради, в якій просила визнати протиправним та скасувати рішення щодо відмови у призначенні житлової субсидії ОСОБА_1 з 01 травня 2018 року, зобов'язати вчинити дії.
Свої вимоги мотивувала тим, що вважає відмову в призначенні субсидії незаконною, що прийнята з недотриманням норм чинного законодавства України, зокрема, Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329, яке регулює дане питання.
Ухвалою від 21.12.2018 позовну заяву було залишено без руху з наданням строку позивачу для усунення недоліків позовної заяви протягом семи днів з дня отримання копії такої ухвали. Недоліки, вказані в ухвалі про залишення позовної заяви без руху, позивач усунула у строк, визначений ухвалою, та подала позовну заяву до Комісії по розгляду питань, пов'язаних з отриманням житлових субсидій, призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика та Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради у порядку усунення недоліків, в якій просила:
1) визнати протиправним та скасувати рішення Комісії по розгляду питань, пов'язаних з отриманням житлових субсидій, призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика від 08.11.2018 №12.07-36/173/07 щодо відмови у призначенні житлової субсидії ОСОБА_1 з 01 травня 2018 року;
2) зобов'язати відповідачів нарахувати ОСОБА_1 житлову субсидію на оплату житлово-комунальних послуг за період з 01 травня 2018 року по 30 вересня 2018 року.
При цьому, позивач разом з позовною заявою подала до суду клопотання про звільнення її від сплати судового збору, мотивоване тим, що майновий стан не дозволяє їй сплатити судовий збір, а на утриманні родини перебуває двоє неповнолітніх дітей.
Відповідно до частини другої статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 8 Закону України "Про судовий збір" у редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VІІІ, який набрав чинності 15 грудня 2017 року (далі - Закон України "Про судовий збір"), враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за умови, якщо предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Частиною другою цієї ж статті закріплено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Перевіривши обставини, викладені у поданому клопотанні, враховуючи, що предметом позову є захист соціальних прав позивача, вбачається за можливе звільнити ОСОБА_2 від сплати судового збору.
Позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі Сумським окружним адміністративним судом відсутні.
Враховуючи предмет спору, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, відсутність будь-якого клопотання від сторони позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, на підставі ст.257 КАС України, вбачається необхідним призначити розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
На підставі викладеного, керуючись статтями 12, 160, 161, 162, 171, 248, 257, 259, 262, пп.15.5 Розділу VІІ "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України,-
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі №480/4724/18 за позовом ОСОБА_1 до Комісії по розгляду питань, пов'язаних з отриманням житлових субсидій, призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика, Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії (Номер категорії справи 5.6.2).
2. Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання до Сумського окружного адміністративного суду позовної заяви до Комісії по розгляду питань, пов'язаних з отриманням житлових субсидій, призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика, Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.
3. Розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.
4. Призначити підготовче засідання на 04.02.2019 о 10:00год., що відбудеться в приміщенні Сумського окружного адміністративного суду за адресою: м. Суми, вул.Герасима Кондратьєва, буд.159, зал 208.
5. Встановити відповідачу 15-денний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України, і всіх письмових та електронних доказів (які можливо доставити до суду), висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення проти позову, якщо такі докази не надані позивачем, а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
6. Попередити відповідача, що у разі ненадання ним відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішить справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).
7. Роз'яснити учасникам справи, що інформацію у справі, що розглядається, можна отримати в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України на веб-сторінці http://adm.su.court.gov.ua/sud1870/.
8. Справа розглядатиметься суддею одноособово.
9. Копію ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі надіслати сторонам.
10. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена лише з питання порушення правил підсудності шляхом подання апеляційної скарги до Другого апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня прийняття ухвали.
Суддя І.Г. Шевченко