Постанова від 03.01.2019 по справі 524/10409/18

Справа № 524/10409/18

Провадження 3/524/182/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.01.2019 року Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області

у складі головуючого судді : Олейнікової Г.М.

при секретарі Никифоренка А.А.

за участю прокурора Романова Я.В

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Кременчука Полтавської області адміністративний матеріал, який поступив з Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючого, проживаючого та зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч.1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

В протоколі про адміністративне правопорушення, складеного 17 грудня 2018 року старшим опероуповноваженим Управління захисту економіки в Полтавській області ДЗЕ НП України капітаном поліції ОСОБА_2 , зазначено , що ОСОБА_1 відповідно до наказу начальника управління МВС України в Полтавській області полковника міліції ОСОБА_3 № 48 ОС від 08.07.1997 року призначено на посаду начальника караулу 2-ї ДПЧ по охороні нафтоперекачувальної станції «Кременчук» з 01.08.1997 року . 28.03.2017 року наказом начальника Головного управління МНС України в Полтавській області полковника служби цивільного захисту ОСОБА_4 за № 50/ОС підполковника служби цивільного захисту ОСОБА_1 начальника частини 25 державної пожежно-рятувальної частини з охорони об'єктів 4 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Полтавській області з охорони об'єктів (м. Кременчук) звільнено зі служби у запас за станом здоров'я. Тобто відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» він являвся особою начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту - суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону та суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, у тому числі обмеження та зобов'язання, передбачені Законом.

Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частини першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Статтею 1 Закону встановлено, що суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті З цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.

Порядок декларування та форма декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено у «Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», який був затверджений рішенням Національного агентства № 3 від 10.06.2016 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089).

Відповідно до пункту 2 Розділу II зазначеного Порядку, суб'єкти декларування подають до Реєстру документи шляхом заповнення електронних форм відповідних документів на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форм. Суб'єкти декларування подають зазначені документи мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі.

Відповідно до пункту 5 Розділу II зазначеного Порядку, суб'єкти декларування подають декларації відповідно до статті 45 Закону з додержанням таких вимог:

3) декларація суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Згідно відомостей наданих начальником 4 державного пожежно- рятувального загону Головного управління ДСНС України у Полтавській області ОСОБА_1 ознайомлений з вимогами антикорупційного законодавства, про що свідчить його особистий підпис.

Відповідно до листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 02.03.2017 № 93-05/4886 дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування » (далі - Реєстр) співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до реєстру.

Однак, згідно інформації, яка розміщена на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, ОСОБА_1 подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування декларацію за минулий 2017 рік о 09 год. 53 хв. 08.07.2018 року , тобто несвоєчасно після встановленого терміну подачі, чим порушив вимоги ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстр; декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що надало Національне агентство з питань запобігання корупції, ОСОБА_1 входив до свого електронного кабінету тільки 08.07.2018 року коли й заповнив та подав декларацію.

Як пояснив ОСОБА_1, він був ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», але декларацію подав тільки після письмового нагадування з НАЗК.

В ході проведення перевірки з Головного управління ДСНС України Полтавській області було отримано інформацію та підтверджуючі документ, щодо проходження служби суб'єктом правопорушення. Управління oxopoни здоров'я виконавчого комітету Кременчуцької міської ради повідомило, що ОСОБА_1 з 01.01.2018 року по 23.11.2018 року на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я міста не перебував. З Національного агентства з питань запобігання корупції отримано послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1.

Тобто, ОСОБА_1 мав можливість своєчасно, в установлений законом термін, подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, отже таке правопорушення не може бути визначене, як малозначне.

Згідно із ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, ОСОБА_1, звільнившись 28.03.2017 р. зі служби цивільного захисту з посади начальника частини 25 державної пожежно- рятувальної частини з охорони об'єктів 4 державного пожежно- рятувального загону Головного управління ДСНС України у Полтавській області з охорони об'єктів (м. Кременчук), тобто відповідно до підпункту «д» «Особи рядового і начальницького складу підрозділів цивільного захисту» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ст. 45 «Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» Закону України «Про запобігання корупції», умисно, без поважних причин» в наступному році після припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, тобто після встановленого терміну декларування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Датою вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією слід вважати дату граничного терміну подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: 01.04.2018 року.

Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, слід вважати 17.12.2018 року - дату складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією вважати місце проживання ОСОБА_1 - АДРЕСА_1.

Особа , яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КупАП визнав та пояснив , що 28.03.2017 року він був звільнений з посади начальника 25 державної пожежно- рятувальної частини з охорони об,єктів 4 державного пожежно- рятувального загону Головного управління ДСНС України у Полтавській області з охорони об,єктів ( м. Кременчук) у запас за станом здоров,я , але у зв,язку з тим , що було багато справ при звільненні, він забув подати декларацію за 2017 рік до Єдиного державного реєстру декларацій до 01.04.2018 року , подав декларацію тільки 08.07.2018 року . З датою виявлення адміністративного правопорушення , яка зазначена у протоколі про адміністративне правопорушення , а саме 17.12.2018 року погоджується.У скоєному щиро кається, просить суд призначити мінімальне стягнення .

Прокурор в судових дебатах пояснив, що вважає доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. ст.172-6 КпАП України, його вина підтверджується зібраними у справі доказами, зазначеними у протоколі про адміністративне правопорушення та приєднаними до матеріалів справи, а тому просить притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення вказаних дій із накладенням стягнення у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суд заслухавши доводи прокурора, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходить до наступних висновків:

Згідно ст.172-6 ч.1 КУпАП адміністративна відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Пунктом 2 ч. 2 статті 45 ЗУ «Про запобігання корупції»передбачено, що особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

У частині 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції»зазначено , що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування , за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується дослідженими судом доказами, а саме протоколом про адміністративне правопорушення № 308 від 17 грудня 2018 року ( а.с. 2-8) , рапортом старшого оперуповноваженого УЗЕ в Полтавській області ДЗЕ НПУ України ОСОБА_2 ( а.с. 9) із якого вбачається , що в ході проведення заходів по виявленню корупційних правопорушень державними службовцями та особами місцевого самоврядування був виявлений факт порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 , який звільнившись зі служби 28.03.2017 року несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування , за минулий рік, який був зареєстрований в ЖЕО №36965 17.12.2018 року , матеріалами Кременчуцької місцевої прокуратури про виявлення ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП від 21.09.2018 року та від 05.10.2018 року ( а.с. 20-29) , копією сканзнімку результату пошуку декларацій поданих ОСОБА_1 на офіційному сайті НАЗК( а.с. 10) , декларацією перед звільненням ОСОБА_1 за 2017 рік , роздрукованою з офіційного веб-сайту НАЗК( а.с. 11 - 15) , відомостями про дату реєстрації та послідовності дій користувача ІТС Реєстр ОСОБА_1 ( а.с. 31-33) та іншими матеріалами справи у їх сукупності.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , відповідно до пункту 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», не подав, без поважних причин, декларацію особи, яка припинила діяльність, пов,язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2017 рік, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч.1ст.172-6 КУпАП України.

Суд також вважає , що датою виявлення адміністративного правопорушення , пов,язаного з корупцією є не дата складання протоколу про адміністративне правопорушення - 17.12.2018 року , як це зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення , а 05.11.2018 року , оскільки саме 05.11.2018 року згідно супровідного листа прокуратури Полтавської області , який міститься на аркуші справи 16 , на ім'я начальника Управління захисту економіки в Полтавській області ДЗЕ НП України ОСОБА_5 були Кременчуцькою місцевою прокуратурою направлені матеріали для прийняття рішення щодо складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення , пов'язаного з корупцією за ознаками ч.1 ст. 172-6 КУпАП стосовно колишнього начальника 25 ДПРЧ 4 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Полтавській області ОСОБА_1 , які були отримані Управлінням захисту економіки в Полтавській області згідно штампу 05.11.2018 року , але строк , передбачений ст.. 38 КУпАП на час розгляду справи не закінчився .

З урахуванням викладеного , суд при накладенні стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, вважає за можливе підвергнути його адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, оскільки накладення саме такого стягнення відповідає принципу необхідності і достатності для виправлення порушника, випливає з дотримання судом принципів «рівних можливостей» та «справедливого судового розгляду», встановлених ст.6 Конвенції про захист прав людини і основних свобод 1950 року.

Відповідно дост. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особа, яку притягнуто до адміністративної відповідальності сплачує судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 172-6 ч.1, 245, 283,284 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,суд,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 ( ідентифікаційний номер НОМЕР_1) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п»ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 384,20 грн. (Стягувач: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106;)

Штраф підлягає добровільній сплаті протягом 15 днів з дня вручення копії постанови.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення підлягає стягненню подвійний розмір штрафу в розмірі 1700 (тисяча сімсот) грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, його законним представником, адвокатом, потерпілим, його представником в Полтавський апеляційний суд ,через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.

Головуючий суддя :