Постанова від 04.01.2019 по справі 426/24370/18

Справа № 426/24370/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 січня 2019 року м.Сватове

Суддя Сватівського районного суду Луганської області Половинка В.О. розглянувши матеріали, які надійшли зі Сватівського управління Головного управління ДФС у Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,фізична особа підприємець, проживає вул. Слобожанська б. 62 м. Сватове, Сватівського району Луганської області

за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП

встановив:

21 грудня 2018 року головним державним ревізором-інспектором відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Сватівського управління ГУ ДФС у Луганській області ОСОБА_2 складений протокол № 29 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, де вказано, що ОСОБА_1, фізична особа-підприємець, несвоєчасно подав суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за III квартал 2018 року, граничний термін подання звітності до 9.11.2018, фактично звіт подано 15.11.2018, чим порушено п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України,, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.

Під час розгляду адміністративної справи ОСОБА_1 винним себе не визнав, оскільки вказаний звіт ним був поданий своєчасно електронною поштою 11.10.2018, та просить закрити провадження у справі через відсутність складу правопорушення.

Вислухавши особу, відносно якої складено адміністративний протокол ОСОБА_1, дослідивши письмові докази по справі, приходжу до наступних висновків:

Згідно протоколу серії №29 від 21 грудня 2018 року дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.

Сам ОСОБА_1 не визнав себе винним у скоєнні цього правопорушення.

Диспозицією ч. 1 ст. 163-4 КУпАП передбачена відповідальність за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.

Під час розгляду адміністративної справи було встановлено, що ОСОБА_1, як фізична особа-підприємець, своєчасно подав звіт за III квартал 2018 року суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку 11.10.2018 року 18:48:11, що підтверджується копією електронної звітності (а.с. 11), але в подальшому на усну вимогу працівника Сватівського управління ГУ ДФС у Луганській області додатково направив таку звітність, яку Сватівське управління ГУ ДФС у Луганській області отримало 15.11.2018.

Викладені обставини свідчать про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.

Згідно з п.1, 2 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Відповідно до ч.1 ст. 9 КУпАп адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 280 КУпАП встановлено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративні правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Стаття 247 КУпАП передбачає обставини, що виключають провадження в справі про адміністративне правопорушення. Так зокрема п.1 ч.1 ст.247 КУпАП встановлює, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин, як відсутність складу адміністративного правопорушення

Відповідно до положень ст. 284 КУпАП при наявності обставин, передбачених ст. 247 КУпАП виноситься постанова про закриття справи.

На підставі викладеного, керуючись

ст.ст. 163-4, 247, 251, 266, 282, 283,284 КУпАП, суддя -

постановив:

Провадження по справі № 426/24370/18 відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Сватівського

районного суду ОСОБА_3