Справа № 520/12977/18
Провадження № 1-кс/520/8924/18
29.12.2018 року
Слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі с/з ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містить охоронювану законом таємницю, -
Як вбачається з клопотання слідчого, cлідчим управлінням ГУНП в Одеській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12017160470003782 від 14.09.2017 за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 332, ч. 1 ст. 309 КК України, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 332 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що приблизно у 2017 році, у ОСОБА_4 , виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переміщення в Україну осіб громадянства східних країн, шляхом надання порад, засобів та усунення перешкод щодо його вчинення.
З цією метою ОСОБА_4 вступив у попередню змову з ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та іншими невстановленими особами, відповідно до якої між кожним із співорганізаторів та безпосередніх виконавців злочину були розподілені обов'язки, узгоджена реалізація яких мала призвести до отримання іноземними громадянами документів, підтверджуючих батьківство дітей громадянок України або шлюб з громадянками України, що б було формальною підставою для отримання ними у подальшому права на безперешкодний перетин державного кордону України та проживання в Україні.
Зокрема, відповідно до розробленого та узгодженого між кожним із співучасників злочину плану, до обов'язків ОСОБА_6 входило підшукування одиноких матерів або жінок, які погоджувались за матеріальну винагороду указувати іноземних громадян у якості батька у документах про народження своїх дітей або укладати з ними фіктивні шлюби; проводити з ними інструктаж щодо поводження в державних органах при оформленні документів тощо.
В обов'язки ОСОБА_7 входило підшукувати і зустрічати чоловіків інших держав, отримувати від них документи, необхідні для оформлення батьківства або шлюбу, проводити з ними інструктаж щодо поводження під час зустрічей з особами, які погодились на укладення фіктивних угод батьківства або шлюбу, отримувати оригінали паспортів та свідоцтв про народження дітей для передачі іншим невстановленим особам для підготовки документів про шлюб або батьківство, надавати їм поради, керувати їх діями, іншим чином сприяти у виготовленні документів, на підставі яких вони отримували право перетину державного кордону України, передавати документи фіктивних батьків або подружжя до органів РАЦСу і ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В свою чергу ОСОБА_8 та інші невстановлені особи мали підшукувати іноземних громадян, співробітників державних органів, які б без участі сторін угод, підготовлювали документи про шлюб або батьківство, передавати документи громадянок України і громадян інших держав до органів РАЦСу і ДМС, оплачувати відповідні збори і податки, забезпечувати усний переклад при спілкуванні та переклад документів, необхідних для звернення до державних органів з іноземної мови на українську.
Разом з тим встановлено, що після проведення процедури внесення змін до свідоцтв про народження дітей та укладення фіктивних свідоцтв про шлюб, ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_6 ,з метою подальшого сприяння у легалізації іноземців на території України шляхом підготовки документів для звернення до органів ІНФОРМАЦІЯ_2 із відповідними заявами про надання дозволу на імміграцію в Українуна підставі документів про батьківство іноземців, забирали у матерів оригінали свідоцтв про народження дітей (з внесеними змінами) та більше їх не повертали.
За невстановлених слідством обставин, до ІНФОРМАЦІЯ_1 передано свідоцтва про народження: ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_12 ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_13 ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_14 ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_15 ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_16 ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_17 ІНФОРМАЦІЯ_9 , ОСОБА_18 ІНФОРМАЦІЯ_10 , ОСОБА_19 ІНФОРМАЦІЯ_11 , ОСОБА_20 ІНФОРМАЦІЯ_12 та свідоцтва про шлюб.які в подальшому і стали підставою для звернення іноземців: СабірРапарНіссрат,ЗрарБрваШаріман, ОСОБА_21 , ІсмаелЮніс Омар,КадерСангарХайдер, ХошнавДлерСаліх, ОСОБА_22 ІНФОРМАЦІЯ_13 , ОСОБА_23 ІНФОРМАЦІЯ_14 , ОСОБА_24 ІНФОРМАЦІЯ_15 , ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , ОСОБА_26 ІНФОРМАЦІЯ_17 , ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , ОСОБА_30 ІНФОРМАЦІЯ_21 які є громадянами Республіки Ірак; АльгуддіМохамедШебан, ФріванХайтемМілудМассуд, КрвошАдел, які є громадянином Лівії та ЕлькадіІбрагімІсмаіл, який є громадянином Республіки Єгипет, ОСОБА_31 ІНФОРМАЦІЯ_22 , ОСОБА_32 ІНФОРМАЦІЯ_23 , які є громадянами Китайської Народної Республіки, ОСОБА_33 , ІНФОРМАЦІЯ_24 , ОСОБА_34 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , ОСОБА_35 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , ОСОБА_36 , ІНФОРМАЦІЯ_27 , .які є громадянами США, ОСОБА_37 01.01.1992, який є громадянином Сирійської Арабської Республіки, ОСОБА_38 ІНФОРМАЦІЯ_28 , який є громадянином Туреччини, ОСОБА_39 ІНФОРМАЦІЯ_29 , який є громадянином Держави Палестина, ОСОБА_40 , ІНФОРМАЦІЯ_30 , який є громадянином Республіки Індія, ОСОБА_41 , ІНФОРМАЦІЯ_31 , кий є громадянином Йорданського ОСОБА_42 . ОСОБА_43 , ІНФОРМАЦІЯ_32 , який є громадянином Грузії. із відповідними заявами на отримання посвідки на постійне чи тимчасове проживання на території України.
З метою повного та всебічного проведення досудового розслідування, а також перевірки факту отримання зазначеними іноземцями підстав для перебування на території України, а також безперешкодного незаконного перетину її кордону на підставі фіктивних документів, у органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу з можливістю вилучення копій документів, що стали підставою для отримання посвідки на постійне або тимчасове проживання на території України іноземними громадянами: НОМЕР_1 , ЗрарБрваШаріман, ОСОБА_21 , ОСОБА_44 , КадерСангарХайдер, ХошнавДлерСаліх, ОСОБА_22 ІНФОРМАЦІЯ_13 , ОСОБА_23 ІНФОРМАЦІЯ_14 , ОСОБА_24 ІНФОРМАЦІЯ_15 , ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , ОСОБА_26 ІНФОРМАЦІЯ_17 , ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , ОСОБА_30 ІНФОРМАЦІЯ_21 які є громадянами Республіки Ірак; АльгуддіМохамедШебан, ФріванХайтемМілудМассуд, КрвошАдел, які є громадянином Лівії та ЕлькадіІбрагімІсмаіл, який є громадянином Республіки Єгипет, ОСОБА_31 ІНФОРМАЦІЯ_22 , ОСОБА_32 ІНФОРМАЦІЯ_23 , які є громадянами Китайської Народної Республіки, ОСОБА_33 , ІНФОРМАЦІЯ_24 , ОСОБА_34 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , ОСОБА_35 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , ОСОБА_36 , ІНФОРМАЦІЯ_27 , .які є громадянами США, ОСОБА_37 01.01.1992, який є громадянином Сирійської Арабської Республіки, ОСОБА_38 ІНФОРМАЦІЯ_28 , який є громадянином Туреччини, ОСОБА_39 ІНФОРМАЦІЯ_29 , який є громадянином Держави Палестина, ОСОБА_40 , ІНФОРМАЦІЯ_30 , який є громадянином Республіки Індія, ОСОБА_41 , ІНФОРМАЦІЯ_31 , кий є громадянином Йорданського ОСОБА_42 . ОСОБА_43 , ІНФОРМАЦІЯ_32 , який є громадянином Грузії,а також відповідних реєстраційних справ,які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .
Отриманні документи матимуть доказове значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Слідчий надав до суду заяву, згідно якої просив провести розгляд клопотання за його відсутності. Вимоги викладені у клопотанні підтримує в повному обсязі та просить суд задовольнити, посилаючись на доводи, викладені в останньому.
За клопотанням прокурора на підставі ч.2 ст.163 КПК України, слідчий суддя вважає за доцільне здійснити розгляд вказаного клопотання без виклику осіб, у володінні яких знаходяться зазначені документи.
Згідно ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
У відповідності ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, вислухавши думку учасників судового засідання, беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що вказані речі та документи як самі по собі, так і в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, мають обмежений термін зберігання, та їх не вилучення може призвести до знищення у зв'язку із закінченням строку зберігання, а також не досягнення мети отримання доступу до них, з метою дієвості зазначеного досудового розслідування кримінального провадження, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання слідчого є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.93, 156-160, 163-166, 309, 369-372, КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містить охоронювану законом таємницю - задовольнити.
Надати старшому слідчому СУ ГУНП в Одеській ОСОБА_3 або співробітникам оперативних підрозділів УБЗПТЛ за його дорученням дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення копійдокументів, що стали підставою для отримання посвідки на постійне або тимчасове проживання на території України іноземними громадянами: НОМЕР_1 , ЗрарБрваШаріман, ОСОБА_21 , ОСОБА_44 , КадерСангарХайдер, ХошнавДлерСаліх, ОСОБА_22 ІНФОРМАЦІЯ_13 , ОСОБА_23 ІНФОРМАЦІЯ_14 , ОСОБА_24 ІНФОРМАЦІЯ_15 , ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , ОСОБА_26 ІНФОРМАЦІЯ_17 , ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , ОСОБА_30 ІНФОРМАЦІЯ_21 які є громадянами Республіки Ірак; АльгуддіМохамедШебан, ФріванХайтемМілудМассуд, КрвошАдел, які є громадянином Лівії та ЕлькадіІбрагімІсмаіл, який є громадянином Республіки Єгипет, ОСОБА_31 ІНФОРМАЦІЯ_22 , ОСОБА_32 ІНФОРМАЦІЯ_23 , які є громадянами Китайської Народної Республіки, ОСОБА_33 , ІНФОРМАЦІЯ_24 , ОСОБА_34 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , ОСОБА_35 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , ОСОБА_36 , ІНФОРМАЦІЯ_27 , .які є громадянами США, ОСОБА_37 01.01.1992, який є громадянином Сирійської Арабської Республіки, ОСОБА_38 ІНФОРМАЦІЯ_28 , який є громадянином Туреччини, ОСОБА_39 ІНФОРМАЦІЯ_29 , який є громадянином Держави Палестина, ОСОБА_40 , ІНФОРМАЦІЯ_30 , який є громадянином Республіки Індія, ОСОБА_41 , ІНФОРМАЦІЯ_31 , кий є громадянином Йорданського Хашимітського Королівства. ОСОБА_43 , ІНФОРМАЦІЯ_32 , який є громадянином Грузії, а також відповідних реєстраційних справ.
Встановити строк дій ухвали слідчого судді в 1 (один) місяць з дня постановлення ухвали.
Роз'яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів набирає законної сили з моменту її оголошення. Ухвала є обов'язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для всіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1