Справа № 520/20383/18
Провадження № 3/520/7804/18
28.12.2018 року м. Одеса
Суддя Київського районного суду м. Одеси Іванчук В.М., при секретарі Голобородовій В.О., за участю прокурора Одеської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_1, особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, що надійшли з Одеського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України у відношенні:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, українця, працюючого на посаді поліцейського взводу № 1 батальйону патрульної поліції служби поліції особливого призначення «Шторм» ГУНП в Одеській області, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, п/б, про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП -
З протоколу про адміністративне правопорушення № 82/2018 від 12 грудня 2018 року вбачається, що ОСОБА_2, перебуваючи на службі у Національній поліції України на посаді поліцейського взводу № 1 батальйону патрульної поліції служби поліції особливого призначення «Шторм» ГУНП в Одеській області, маючи спеціальне звання - сержант поліції, та спеціальний жетон з індивідуальним номером - 0018643, порушив вимоги передбачені ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», не подав письмове повідомлення про суттєві зміни в майновому стані осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до Національного агентства з питань запобігання корупції. Вказані дії містять ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП.
Так, 31.08.2018 року укладено договір купівлі - продажу транспортного засобу № 1441/2018/1085183, згідно якого ОСОБА_2 прибав у ОСОБА_3 транспортний засіб марки «MAZDA», 2008 року випуску, бежевого кольору, номер кузову JMZBK12Z201759857 за 175 311 гривень.
Таким чином, ОСОБА_2 повинен був письмово повідомити НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту виникнення права власності на автомобіль.
З урахуванням вищезазначених обставин, своїми діями ОСОБА_2 вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасно подав письмове повідомлення про суттєві зміни у майновому стані до НАЗК.
В судовому засіданні прокурор Лещенко А.В. підтримав протокол про адміністративне правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_2 вину у вчиненому адміністративному правопорушенні визнав у повному обсязі та зазначив, що не знав про необхідність подання суттєвих змін до Реєстру. Просив суд застосувати до нього ст.22 КУпАП.
Вислухавши думку учасників судового засідання, дослідивши матеріали справи, оцінивши всі обставини у сукупності, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_2 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган(посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його
Разом з тим, відповідно до п.2 роз'яснень спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією» вих. № 223-943/0/4-17 від 22.05.2017 року, суб'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 характерезується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу, а відповідальність настає лише за умови, що особа усвідомлювала протиправний характер своїх дій і мала прямий умисел, спрямований на неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, керуючись при цьому особистим інтересом чи інтересами третіх осіб, вчинення цього діяння через необережність виключає притягнення особи до адміністративної відповідальності.
На підставі вищевикладеного, враховуючи характер вчиненого ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, особу правопорушника, який характеризується позитивно, має міцні соціальні зв'язки, ступень вини, майнове становище, а також відсутності негативних наслідків, суд приходить до висновку, про можливість звільнення останнього від адміністративної відповідальності, у зв'язку з малозначністю правопорушення.
Відповідно до ст.22 КпАП України при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.22, 33-35, 40, 278-292 КпАП України, суд -
ОСОБА_2 звільнити від адміністративної відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-6 КУпАП, в силу малозначності, обмежившись усним зауваженням, а справу закрити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Одеської області через Київський районний суд м. Одеси.
Суддя Київського районного
суду м. Одеси ОСОБА_4