Справа № 132/3978/18
3/132/1940/18
Іменем України
21.11.2018 року місто Калинівка Суддя Калинівського районного суду Вінницької області Сєлін Є.В. розглянувши матеріали справи, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, працюючого в ТОВ "Інтервал", проживаючого за адресою:Вінницька область, Калинівський район, село Малі Кутища, вулиця Шкільна, 11, за ч.1ст.130КУпАП,
На адресу суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії БД № 261207 від 02.10.2018р. у відношенні ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП, який підлягає поверненню органу поліції для належного оформлення з огляду на наступне:
Відповідно до ч.1 ст.254 КУпАП, про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою.
Статтею 256 КУпАП та Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015р. № 1376, та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 01.12.2015р. за № 1496/27941, встановлені вимоги щодо його оформлення.
За п.15 р.ІІ «Документування адміністративних правопорушень» Інструкції, до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
Санкція ч.1 ст.130 КУпАП передбачає призначення додаткового покарання у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на строк один рік.
Відповідно до п.28 Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судоми України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» №14 від 23.11.2005р., суди не вправі застосовувати адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування усіма видами транспортних засобів, коли винна особа не отримувала такого права.
Адміністративний матеріал не містить відомостей щодо отримання правопорушником посвідчення водія, а протокол про адміністративне правопорушення не містить інформації про його вилучення чи видачі тимчасових документів, що унеможливлює вирішення питання про накладення адміністративного стягнення у виді позбавлення права керування транспортним засобом.
Уповноважений орган (посадова особа), яка при розгляді справи про адміністративне правопорушення, відповідно до статті 280 КУпАП зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Наявність переліченого недоліку, унеможливлює розгляд справи про адміністративне правопорушення.
Виходячи з викладеного, враховуючи недоліки допущені при оформленні даного протоколі і те, що строк накладення адміністративного стягнення не витік, вважаю, що протокол слід повернути для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 283 та 284 КУпАП, суддя-
Адміністративний протокол про вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП повернути органу поліції, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Є.В.Сєлін