Справа № 131/1686/18
Провадження № 3/131/560/2018
2018 р.
03.01.2019м. Іллінці
Суддя Іллінецького районного суду Олексієнко О.Ю., розглянувши без фіксації судового засідання технічними засобами справи про адміністративні правопорушення, які надійшли від Іллінецького ВП Гайсинського ВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ст. ст. 122-4, 124, ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
ОСОБА_1 21 жовтня 2018 року, о 18:10, в м. Іллінці Вінницької області, по вул. Європейській, керував автомобілем ВАЗ 2108, державний номерний знак НОМЕР_1, в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився в установленому законом порядку зі згоди водія із застосуванням приладу «Драгер» в присутності двох свідків - ОСОБА_2 та ОСОБА_3
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, - керування особою транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння.
Разом з тим, ОСОБА_4 21 жовтня 2018 року, о 18:10, в м. Іллінці Вінницької області, по вул. Європейській, керуючи автомобілем ВАЗ 2108, державний номерний знак НОМЕР_1, порушив ПДР та допустив зіткнення з іншим автомобвлем, що спричинило пошкодження транспортних засобів, після чого залишив місце ДТП, чим вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ст. 124 КУпАП - порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна та ст. 122-4 КУпАП - залишення водіями транспортних засобів місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у скоєних правопорушеннях визнав повністю, щиро розкаюється у вчиненому та повідомив, що обставини даної ДТП, які викладені в протоколах про адміністративні правопорушення, відповідають дійсності.
Так, згідно п. 2.9 (а) Правил дорожнього руху України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Відповідно до Розділу І п. 6 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджену наказом МВС України та МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 року огляд на стан сп'яніння проводиться:
- поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі спеціальні технічні засоби);
- лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Згідно п. 9 наказу МВС України та МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 року з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
Вина ОСОБА_1 у вчинені ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, повністю доводиться протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ №033599 від 21 жовтня 2018 року, висновком щодо результатів медичного оглчду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидківсть реакції, а також поясненнями, як самого порушника так і свідків події ОСОБА_2, ОСОБА_3
Крім показів ОСОБА_1 його вина у скоєному ДТП та у тому, що він залишив місце ДТП, до якої був причетний, повністю підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення серії ОБ №033600 та серії БД № 263093 від 21 жовтня 2018 року та доданими до них матеріалами, зокрема, схемою місця ДТП та письмовими поясненнями ОСОБА_5 та ОСОБА_6, та самого порушника ОСОБА_1
Розглянувши матеріали справи, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчинених ним адміністративних правопорушеннях доведена повністю, тому, враховуючи суспільну небезпеку та характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини та майновий стан, відсутність обтяжуючих та пом'якшуючих вину обставин, вважаю за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення, у відповідності до вимог ст. 36 КУпАП, передбачене ст. 130 КУпАП, яка встановлює відповідальність за більш серйозне із числа вчинених нею правопорушень, у виді штрафу з позбавленням права керувати транспортними засобами.
На підставі п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути 352,40 грн. судового збору.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, який згідно ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» станом на день розгляду справи становить 352,40 грн.
Керуючись ст.ст. 25, 27, 30, 40-1, ст. 122-4, 124, ч. 1 ст. 130, 283, 284, 287 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір»,-
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4, ст. 124, ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, відповідно до вимог ст. 36 КУпАП, передбачене ч. 1 ст. 130 КпАП України, у виді штрафу в розмірі 10200 гривень з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 352,40 грн. судового збору на користь держави.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення до Вінницького апеляційного суду через Іллінецький районний суд.
Суддя: