вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
про закриття провадження у справі
19.05.09Справа №2а-2896/09/5/0170
Окружний адміністративний суд АР Крим у складі судді Сидоренко Д.В., при секретарі Джигіль В.Є. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Закритого акціонерного товариства "Бурлюк"
до Відділу державної виконавчої служби Бахчисарайського районного управління юстиції
про визнання дій неправомірними, визнання незаконною та скасування постанови.
Закрите акціонерне товариство "Бурлюк"звернулось до Окружного адміністративного суду із позовною заявою до Відділу державної виконавчої служби Бахчисарайського районного управління юстиції про визнання дій неправомірними , визнання незаконною та скасування постанови від 29.02.2008 року.
Представник позивача у судове засідання на з'явився, однак від нього 15.05.09р. до Окружного адміністративного суду клопотання про відкладеня розгляду справи.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, надав заяву про відкладення розгляду справи.
Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.
Згідно до п. 2 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо: справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно частини 2 статті 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною першою статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Таким чином, відповідно до ст. 181 КАС України, яка регулює порядок розгляду позовних заяв з приводу рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби, до компетенції адміністративних судів відносяться справи про оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби щодо виконання рішень в адміністративних справах, рішень інших органів та посадових осіб, що можуть виконуватися примусово, рішень, для яких не встановлено іншого порядку судового оскарження, особами, які не наділені правом оскарження рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби у цивільному та господарському судочинстві.
Предметом оскарження у даної справі є постанова від 29.02.2008 року про стягнення з боржника виконавчого збору державного виконавця у виконавчому провадженні з примусового виконання рішення Господарського суду АР Крим від 22.03.2005р.-12.05.2005р. постановленого у господарський справі за правилами Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч.2 ст. 121-2 ГПК України передбачено, що скарги на дії органів Державної виконавчої служби розглядаються господарським судом , про час і місце якого повідомляються ухвалою стягувач, боржник чи прокурор та орган виконання судових рішень.
Таким чином, оскарження постанови від 29.02.2008 року про стягнення з боржника виконавчого збору, яка винесена у виконавчому провадженні з примусового виконання рішення Господарського суду АР Крим від 22.03.2005р.-12.05.2005р. №2-7/3398-2005, має здійснюватися в порядку Господарського процесуального кодексу України шляхом подачі відповідної скарги.
На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст.157, ст.ст.160,165 КАС України, суд
Згідно до суд закриває провадження у справі, якщо:
Закрити провадження в адміністративній справі.
Ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня проголошення, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, ухвала набуває законної сили через 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 5 днів з дня проголошення ухвали до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої, протягом 10 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повторне звернення з такою самою позовною заявою не допускається.
Суддя Сидоренко Д.В.