Справа 229/6261/18
Номер провадження 3/229/38/2019
03 січня 2019 року м. Дружківка
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Панова Т.Л., розглянувши матеріали, які надійшли з Добропільського відділення поліції Покровського відділу поліції Головного управління національної поліції в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого,
за ч.2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
до Дружківського міського суду Донецької області з Добропільского ВП Покровського ВП ГУНП України в Донецькій області надійшов протокол серії ОБ № 021557 від 05.12.2018 року про адміністративне правопорушення.
Відповідно до протоколу 05.12.2018 року о 10-30 год на автодорозі с.Шахове- с.Ново-Шахове, 1 км, громадянин ОСОБА_1 керував мотоциклом ІЖ П-3, номерний знак 96-59 ДОЦ, з явними ознаками алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголя з ротової порожнини, червоні очі), від продуття газоаналізатора 6810 "Драгер" та проходження медичного огляду в медичному закладі на стан сп'яніння відмовився у присутності свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч.2 ст. 130 КУпАП.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Частина 2 статті 130 КУпАП передбачає відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, в тому числі за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння .
До протоколу додано вииписку з адмінпрактики стосовно ОСОБА_1 згідно якої відносно останнього складався адміністративний протокол серії БР № 15774 за ч.1 ст. 130 КУпАП, за керування 12.10.2018 року транспортного засобу у стані алкогольного сп'яніння, який направлено до Дружківсього міського суду Донецької області. Результатів розгляду даного протоколу із витягу адмінпрактики не вбачається.
Також, стосовно ОСОБА_1 складався адміністративний протокол серії БД № 263517 за ч.2 ст. 130 КУпАП, за керування 25.11.2018 року транспортного засобу у стані сп'яніння повторно протягом року, який направлено до Дружківсього міського суду Донецької області. Результатів розгляду зазначеного протоколу із витягу адмінпрактики не вбачається.
Тобто, до протоколу додано відомості про складання адміністративних протоколів за керування ОСОБА_1 у стані алкогольного сп'яніння, про прийняте рішення за результатом розгляду яких не відомо.
Доказів, на підтвердження того, що ОСОБА_1 вже вчинив таке правопорушення як відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння, до протоколу не додано.
Тобто, із доданих до протоколу матеріалів не вбачається, що дане правопорушення ОСОБА_1 вчинив повторно протягом року.
Крім того, Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена Наказом МВС України, МОЗ України 09.11.2015 року № 1452/735, зареєстрована в МЮ України 11.11.2015 року за № 1413/27858, встановлено форму форму направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакці.
Направлення, яким ОСОБА_1 направляли до медичного закладу на огляд для виявлення стану алкогольного сп'яніння до протоколу не додано.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення серії ОБ № 021557 від 05.12.2018 року за ч.2 ст. 130 КУпАП відносно ОСОБА_1 не може бути розглянутий у суді, а тому підлягає поверненню для дооформлення у відповідності з вимогами ст.256 КУпАП.
Враховуючи викладене та керуючись ст.256 КУпАП, суддя
протокол про адміністративне правопорушення серії ОБ № 021557 від 05.12.2018 року за ч.2 ст. 130 КУпАП, який складено відносно ОСОБА_1, разом з доданими до нього матеріалами, повернути до Добропільського відділення поліції Покровського відділу поліції Головного управління національної поліції в Донецькій області для належного дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Панова Т.Л.