Справа № 136/2393/18
провадження №3/136/945/18
26 грудня 2018 року м. Липовець
Суддя Липовецького районного суду Вінницької області Кривенко Д.Т., розглянувши матеріали, які надійшли від начальника Липовецького відділення поліції Немирівського відділу поліції ГУ Національної поліції у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП - НОМЕР_1, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 раніше не притягуваного до адміністративної відповідальності,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
На розгляд суду надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Із протоколу про адміністративне правопорушення встановлено, що 08.11.2018 о 19:58 год. в м. Липовець по вул. Шевченка, Вінницької області, водій ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 21099, державний номерний знак НОМЕР_2, в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив п.2.9. ПДР, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав при вищевказаних фактичних обставинах, які зазначені у протоколі про адміністративне правопорушення. Суду пояснив, що 08.11.2018 о 19:58 год. в м. Липовець по вул. Шевченка, Вінницької області, він, ОСОБА_1, керував автомобілем ВАЗ 21099, державний номерний знак НОМЕР_2, при цьому був зупинений працівниками поліції, які зобов'язали його надати документи,що він і зробив. Після того його доставили одразу ж до медичного закладу. На місці зупинки транспортного засобу огляд пройти йому поліцейський не пропонував, отож його не проводив. Жодних лабораторних досліджень чи огляду в медичному закладі лікарем щодо нього також не проводилось.
Суд, вислухавши пояснення особи, яка притягується до відповідальності, вивчивши та дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов висновку про таке.
ОСОБА_1. притягується до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП, тобто за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп'яніння.
Процедура направлення та проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного сп'яніння та оформлення результатів такого огляду визначена Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного сп'яніння (далі - Інструкція), яка 09.11.2015 року затверджена Наказом МВС України та МОЗ України № 1452/735 та Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду від 17 грудня 2008 р. N 1103 (далі Порядок).
Згідно п.2 Інструкції, огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі - поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану, які передбачені пунктом 3 розділу І цієї Інструкції.
Згідно вимог ст.266 КУпАП, у разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Відповідно до Розділу ІІІ Інструкції огляд у закладах охорони здоров'я щодо виявлення стану сп'яніння проводиться лікарем закладу охорони здоров'я. За результатами огляду на стан сп'яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного огляду. Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - висновок щодо результатів медичного огляду особи на стан сп'яніння) (додаток 4), видається на підставі акта медичного огляду.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вказав, що на місці зупинки транспортного засобу поліцейським не пропонувався йому огляд з використанням спеціальних технічних засобів.
Доказів незгоди особи, яка притягується до відповідальності з результатами огляду проведеного поліцейським на місці зупинки транспортного засобу, які б давали право доставити його до медичного закладу матеріали справи не містять, що вказує на порушення порядку проведення огляду відповідно до встановленого порядку.
До матеріалів справи додано Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння за №60 від 08.11.2018.
За клопотанням особи, яка притягується до відповідальності з метою з'ясування усіх обставин справи з медичного закладу було витребувано для огляду документи за наслідками проведеного огляду на стан сп'яніння ОСОБА_1 у медичному закладі, а саме: акт медичного огляду із встановленим діагнозом на підставі якого було видано Висновок щодо результатів медичного огляду, а також, за наявності, виписку щодо проведених лабораторних досліджень на визначення стану алкогольного сп'яніння вказаної особи та їх результати.
Утім в адресу суду надано лише Висновок за №60, який наявний в матеріалах справи, з якого судом було встановлено, що складений він був 08.11.2018 о 20:00 годині лікарем Липовецької ЦРЛ Тисячним В.М., відповідно до якого констатовано факт перебування ОСОБА_1 в стані алкогольного сп'яніння, вісутні відомості про те на підставі яких лабораторних досліджень він зроблений чи за наслідками отриманих результатів технічних засобів. Також судом встановлено, що вказаний Висновок складено через дві 2 хвилини після вчинення адміністративного правопорушення, який зафіксовано уповноваженою особою 08.11.2018 о 19:58 годині в м. Липовець по вул.. Шевченка, що унеможливлює проведення такого огляду як на місці зупинки транспортного засобу так і в медичному закладі, який розташований в м. Липовець по вул.. Пирогова, 9 , що є досить віддаленим місцем від місця вчинення правопорушення та ставить такий висновок під сумнів, отож свідчить про його недійсність з урахуванням вищевказаних встановлених судом обставин.
Інших належних та допустимих доказів на підтвердження факту керування особою транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, зокрема Акту огляду щодо результатів медичного огляду, виписки щодо проведених лабораторних досліджень на визначення стану алкогольного сп'яніння вказаної особи та їх результатів складених в межах розумного строку суду не було надано.
Переконливість кожного доказу доводиться у змагальній процедурі безпосередньо перед тим складом суду, який дає цьому доказу юридично значущу оцінку.
Суд, керуючись принципом "поза розумним сумнівом" вважає, що протокол про адміністративне правопорушення як юридичний документ, що містить дані про обставини вчиненого правопорушення, за відсутності інших належних та допустимих доказів щодо обставин правопорушення є недостатнім для твердження про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
За правилами ст.62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Аналізуючи зібрані у справі докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що матеріали справи не містять жодних належних та допустимих доказів на підтвердження керування особою транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, за що передбачена відповідальність ч.1 ст.130 КУпАП.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, провадження у справі в цій частині слід закрити на підставі статті 247 ч.1 п.1 КУпАП.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 130 ч.1, 221, 247, 251, 276, 284 КУпАП, суд, -
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП - НОМЕР_1, за ч.1 ст.130 КУпАП, у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 цього Кодексу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через Липовецький районний суд Вінницької області.
Суддя Д.Т. Кривенко