Справа № 135/1350/18
Провадження № 3/135/556/18
іменем України
09.11.2018 м. Ладижин
Суддя Ладижинського міського суду Вінницької області Патраманський І.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, матеріали якої надійшли із Управління державного агентства рибного господарства у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
за правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Ладижинського міського суду Вінницької області надійшов адміністративний матеріал із Управління державного агентства рибного господарства у Вінницькій області щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 84 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 008272 від 19.09.2018 року, що складений головним спеціалістом відділу державного екологічного нагляду (контролю) тваринного світу та біоресурсів, Костиком М.Є., цитую: «19.09.2018 року о 09 год. 40 хв., на Ладижинському водосховищі р. Південний Буг - зброс Ладижинської ТЕС, грубо порушив правила рибальства, а саме: ловив рибу забороненим колючим знаряддям лову - «драчем» При цьому зловив рибу виду «толстолоб» в кількості 1 шт.».
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав та показав, що 19.09.2018 року о 09 год. 40 хв., на Ладижинському водосховищі річки Південний Буг він дійсно ловив рибу, однак не колючим знаряддям лову - «драч», а ловив на спінінг без драча, що і підтвердив наданими фотознімками. Також, вказав, що з ним був його знайомий ОСОБА_3, який може підтвердити, що він ловив рибу на спінінг. Ніякого адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП він не вчиняв, у зв'язку з чим просив визнати його невинуватим.
Дослідивши матеріали даної справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення ОСОБА_1, вважаю, що провадження в цій справі необхідно закрити, з таких підстав.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю із - за відсутності складу адміністративного правопорушення.
Статтею 7 КУпАП передбачено, щоніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
У судовому засіданні встановлено, що в діях ОСОБА_1 немає складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП; адміністративний протокол відносно ОСОБА_1 складено з порушеннями вимог законів; факти, викладені в ньому, не відповідають дійсності.
Свідок ОСОБА_3 суду показав, що 19.09.2018 року він був разом зі своїм знайомим ОСОБА_1 на рибалці, на річці Південний Буг. Ловив рибу ОСОБА_1 спінінгом без драча.
З фотознімка доданого до матеріалів справи видно, що у ОСОБА_1 був в наявності спінінг без драча.
Ці докази суд приймає до уваги, оскільки вони зібрані із дотриманням вимог законів, не суперечать один одному та ніким не оскаржуються.
Дані факти підтверджуються сукупністю доказів, що не викликають сумнівів у своїй достовірності та допустимості.
З аналізу цих доказів видно, що в діях ОСОБА_1 немає складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП.
У ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
З протоколу № 008272 від 19.09.2018 року складеного головним спеціалістом відділу державного екологічного нагляду (контролю) тваринного світу та біоресурсів, Костиком М.Є. вбачається, що він не відповідає дійсності, так як ОСОБА_1 ловив рибу спінінгом без драча.
Із врахуванням ч.3 ст.62 Конституції України, згідно з якими обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
У п.1 ст.11 Загальної декларації прав людини, п.2 ст. 6 Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод, у п.2 ст.14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, у принципі 36 Зводу принципів захисту всіх осіб, у ст. 62 Конституції України закріплено одне з найважливіших положень демократичної, правової держави - презумпцію невинуватості, згідно з якою особа вважається невинуватою у вчиненні правопорушення і не може бути притягнута до відповідальності, доки її вину не буде доведено в законному порядку; ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні правопорушення; обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях; усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачиться на її користь.
У своєму рішенні від 10 лютого 1995 року, у справі «Аллене де Рібермон проти Франції», Європейський Суд з прав людини зазначив, що сфера застосування принципу презумпції невинуватості є значно ширшою: він обов'язковий не лише для кримінального суду, який вирішує питання про обґрунтованість обвинувачення, а й для всіх інших суспільних відносин.
З аналізу цих міжнародних правових норм видно, що на ОСОБА_1 поширюється принцип презумпції невинуватості, оскільки його винуватість не доведена допустимими і належними доказами.
На підставі викладеного, враховуючи обставини, встановлені суддею, та проаналізувавши суть порушення, зазначеного в протоколі, вислухавши пояснення, особи, що притягується до адміністративної відповідальності, свідка, суддя прийшов до переконання про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КпАП України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 85, 254, 256, 268, 277, 278 Кодексу України про адміністративне правопорушення, суд -
ОСОБА_1 визнати невинуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 85 КУпАП відносно ОСОБА_1, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів до Вінницького апеляційного суду через Ладижинський міський суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя