ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
26 грудня 2018 року м. Київ № 640/20609/18
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Амельохін В.В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
ОСОБА_1
до Старшого державного виконавця Святошинського районного відділу Державної виконавчої служби міста Києва Головного територіального управління юстиції у місті Києві Скляренко Наталії Олександрівни
про визнання неправомірним рішення, визнання незаконною та скасування постанови від 02.10.2018р.,
Ухвалою суду від 10.12.2018р. позовну заяву залишено без руху та встановлено строк для усунення її недоліків.
Підставами залишення позовної заяви без руху було те, що позивачем не надано клопотання про поновлення строку звернення до суду; не надано доказів сплати судового збору за дві позовні вимоги немайнового характеру та не надано належним чином засвідчені копії документів.
24 грудня 2018 року позивачем через канцелярію суду були подані документи на виконання вимог ухвали суду від 10.12.2018р.
Розглянувши матеріали позовної заяви та подані позивачем документи на виконання вимог ухвали від 10.12.2018р., суд зазначає наступне.
Крім того, відповідно до частини першої статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Разом з тим, згідно з частинами 1 та 2 статті 287 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Позовну заяву може бути подано до суду:
1) у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів;
2) у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач оскаржує постанову від 02.10.2018р. про стягнення виконавчого збору, про яку дізнався 10.10.2018р.
10 жовтня 2018 року позивачем до Святошинського районного суду міста Києва подано скаргу на постанову від 02.10.2018р.
Ухвалою Святошинського районного суду міста Києва від 14 листопада 2018 року провадження у справі №759/22169/14-ц закрито.
Однак, позивач з даним позовом звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва лише 06 грудня 2018 року, тобто з пропуском строку визначеного п. 1 ч. 2 ст. 287 КАС України.
Таким чином, суд приходить до висновку про неповажність причин пропуску строку звернення до суду, а тому в задоволенні клопотання про поновлення строків звернення до суду має бути відмовлено.
Керуючись статтями 122, 123, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні клопотання про поновлення строків звернення до суду з адміністративним позовом про визнання неправомірним рішення відповідача щодо винесення постанови про стягнення виконавчого збору від 02.10.2018р. в межах виконавчого провадження №56880403 та визнання незаконною та скасування постанови відповідача про стягнення з позивача виконавчого збору від 02.10.2018р. в межах ВП №56880403.
Ухвала суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України. Відповідно до ч. 7 ст. 169 КАС України ухвала може бути оскаржена за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до п/п. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону № 2147-VIII) до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя В.В. Амельохін