про передачу справи до іншого адміністративного суду
02 січня 2019 року м. Рівне №460/3216/18
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М., після одержання позовної заяви
ОСОБА_1
доУправління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області
про скасування постанови,
До Рівненського оружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення від 18.12.2018 №87-Ф.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
В силу вимог п.1 ч.1 ст.20 КАС України, адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Зазначена норма кореспондується з положеннями ч.1 ст.286 КАС України.
Відповідно до ч.2 ст.20 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Вирішуючи питання про відкриття провадження, суд встановив, що предметом даного спору є рішення суб'єкта владних повноважень щодо притягнення позивача до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.188-42 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП).
Отже, позов ОСОБА_1 підсудний місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Даною нормою, як і жодною іншою нормою КАС України, не врегульовано випадку порушення правил предметної підсудності.
Тобто, КАС України не визначено порядку та способу дій суду у разі надходження позовної заяви, яка йому предметно не підсудна.
Поряд з цим, порушення правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 КАС України, є обов'язковою підставою для скасування рішення суду з направленням справи на розгляд за встановленою підсудністю (ч.1 ст.318 КАС України).
Згідно з ч.6 ст.7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
В силу вимог п.3 ч.1 ст.288 КУпАП, постанову постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Частиною 1 статті 25 КАС України передбачено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Враховуючи вище встановлене, застосовуючи аналогію закону та в інтересах позивача, яка проживає у АДРЕСА_1, суд дійшов висновку про наявність підстав для передачі справи за підсудністю до Здолбунівського районного суду Рівненської області як адміністративного суду.
Відповідно до ст.30 КАС України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Керуючись ст.ст.19, 20, 22, 29,30 КАС України, суд
Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення від 18.12.2018 №87-Ф передати на розгляд Здолбунівському районному суду Рівненської області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Суддя Дудар О.М.