Ухвала від 12.12.2018 по справі 554/10055/18

Дата документу 12.12.2018 Справа № 554/10055/18

Провадження № 2-о/554/303/2018

УХВАЛА

іменем України

(про відмову у відкритті провадження у справі)

12.12.2018 року суддя Октябрського районного суду м. Полтави Тімошенко Н.В., розглянувши заяву ОСОБА_1, заінтересовані особи: Шевченківський районний у місті Полтаві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, Подільський районний у місті Полтаві відділ державної реєстрації актів цивільного стану, Миргородський міськрайонний відділ ДРАЦС ГТУЮ у Полтавській області, ОСОБА_2, ОСОБА_3, про встановлення факту, що має юридичне значення,

установила:

11.12.2018 до суду надійшла заява ОСОБА_1, заінтересовані особи: Шевченківський районний у місті Полтаві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, Подільський районний у місті Полтаві відділ державної реєстрації актів цивільного стану, Миргородський міськрайонний відділ ДРАЦС ГТУЮ у Полтавській області, ОСОБА_2, ОСОБА_3, про встановлення факту, що має юридичне значення.

Дослідивши заяву та додані до неї документи, суддя вважає, що у її відкритті слід відмовити з наступних підстав.

Частиною 1 ст. 315 ЦПК України визначений перелік справ про встановлення факту, які підлягають розгляду судом.

Так, суд розглядає справи про встановлення факту:

1) родинних відносин між фізичними особами;

2) перебування фізичної особи на утриманні;

3) каліцтва, якщо це потрібно для призначення пенсії або одержання допомоги по загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню;

4) реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу, усиновлення;

5) проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без шлюбу;

6) належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім'ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті;

7) народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження;

8) смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті;

9) смерті особи, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави вважати її загиблою від певного нещасного випадку внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення (ч. 2 ст. 315 ЦПК України).

Разом з тим, предметом вказаної заяви є внесення змін органами державної реєстрації актів цивільного стану до актового запису про шлюб №17 від 12.08.1969 року, до актового запису про народження ОСОБА_2 №3237 від 12.10.1972 року та актового запису про народження ОСОБА_3 №1681 від 23.06.1970 року, а вимоги заявниці носять зобов'язальний характер.

Отже, між заявником та заінтересованими особами виник спір про право, який підлягає вирішенню в порядку позовного провадження.

Відповідно до ч. 4 ст. 315 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду.

Оскільки вимоги, які викладені заявницею у заяві не можуть бути предметом розгляду в порядку окремого провадження, а з самої заяви вбачається спір про право, наявні обґрунтовані підстави визначені ч. 4 ст. 315 ЦПК України щодо відмови у відкритті провадження у справі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 258-259, 260-261, 293-294, 315, 353 ЦПК України суддя

ухвалила:

у відкритті провадження у справі за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи: Шевченківський районний у місті Полтаві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, Подільський районний у місті Полтаві відділ державної реєстрації актів цивільного стану, Миргородський міськрайонний відділ ДРАЦС ГТУЮ у Полтавській області, ОСОБА_2, ОСОБА_3, про встановлення факту, що має юридичне значення, - відмовити.

Копію ухвали суду направити заявниці протягом 2 (двох) днів з дня її складання.

Ухвала суду може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Октябрський районний суд м.Полтави шляхом подання протягом 15 (п'ятнадцяти) днів з дня проголошення ухвали апеляційної скарги.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Ухвала суду виготовлена в нарадчій кімнаті в єдиному примірнику.

З текстом ухвали суду можна ознайомитись в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням http://reyestr.court.gov.ua.

Суддя Н.В. Тімошенко

Попередній документ
78969288
Наступний документ
78969290
Інформація про рішення:
№ рішення: 78969289
№ справи: 554/10055/18
Дата рішення: 12.12.2018
Дата публікації: 04.01.2019
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Шевченківський районний суд міста Полтави
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Окреме провадження; Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення